bugün

çıkışta kap kaç hadisesine kurban gitme ihtimalim ile mesai bitmeden sıranın bana gelmesi ihtimalimin oranı nedir ki?
iyi para var mı acaba bu meslekte? maaşları ne kadardır acep? bu bankamatik kasasına para koyarken bir soyguncu girse nasıl olur? gibisinden sorulardır.
acaba başka bankalar da yatırabiliyor muyuz lan bu bağkur primini ?
şimdi buraya günde ortalama 1000 kişi gelse hepsi ortalama 1000 lira yatırsa.... iyi iyi iyi..
ulan bu önümdeki atm den pentagon un sistemine falan mı girmeye çalışıyor acaba.. yarım saat oldu amk.
Bu memurlar neden gülmez?
"keşke şu giren güzel kız için yedek bilet alsaydım, ona verir tanışırdım belki tüh".
lan şimdi bir hırsız girip klasik cümleyi söylerse. ya beni rehin alırlarsa. en iyisi kaçayım. *
acaba benim numaramı hangisi çağıracak.
"banka soymak değil banka kurmak suçtur." cümlesinin doğruluğunu\ yanlışlığını irdelemek.
(bkz: ayvalıktaki yazlık)
off öndeki ablanın çanak da çanakmış hani.**
arkamda ne var?
-tarladan pamuk toplayıp yeniden para mı basıyorlar acaba?
-bu yaşlıları, "erken işlem yaparsan mezara daha çabuk gireceksin." diye korkutan mı var, nedir...
bankanın içinde sağa sola koşuşturan, dakika başı önümden geçen,merdivenlerden çıkarken basamakları sallayan, platform topuklu kızın düştüğünü düşünmek.
bir iki dakikada kızın merdivenlerden düşmesi. *
-herkes de bugünü bulmuş işlem yapacak neyse.
-gişeler neden çalışmıor ki ne yapıyo insanlar oturdukları yerden para kazanıyorlar.
90-60-90 ölçülerinde afet-ül deryanın arkasında veya karşısında oturmuyor iseniz, akıldan geçen herşey saçmadır.
Lan birgün gelecek yukarda müdür karsilayacak beni islemlerim yapilirken kahve içecegim sigara yakacagim anuna koduklarim.
"4 gişe var. Her gişe 3 dakikada iş yapsa bir gişe saatte 20 iş yapar. Önümde 100 kişi var. O zaman bir saate sıra bana gelir. "

Sonuç; 3 saat sonra sıra geldi.
şimdi sıra bana gelmese bari, sıra aldık ama sırf sıcak sıcak oturalım diye kış günü.
şurda kalorifer mi var, sıcak sıcak bişeyler var.
şakadan eller yukarı paralar torbaya desem sonuç ne olur? Bu şakanın maliyetini düşünürürüm.
Bankada sıra beklemek düşünce gücünüzü geliştirmiş anlaşılan. Zaten dusunce gücünü geliştirmede tuvaletten sonra ikinci sirada gelir bankada sıra beklemek.
Sanırsın herkesin acil işi var. Öyle bir jest mimik takınır ki insanlar sıra beklerken elleri ayakları sakırdar.
Yüksek gelir düzeyiyle de alakası yoktur bunların.
Bu toplumsal bir içgüdü. Somon balıklarının göçü gibi bir olay.
Bankaya giren herkeste bir kafa etkisi olur. insanlar Hemen islemlerinin bitmesini isterken, dışarıdaki hava ile icerideki havanin uyurmuzluğuna kapılıp kafayı bulur.
Daha beşinci dakikada o vahşilik.kaybolur. mevsim kış ise, Dışarıda göt donduran soğukları kol gezerken, ne işim var lan dışarda iç sesi simaya yansır. Yazın tereyağı gibi erimiş burnundan soluyan kişi klimanın en iyi estiği yeri seçmeye çalışır. Neyse Biraz beklemekten bir şey çıkmaz düşüncesi ile etraf süzülmeye başlanır. Vücut ısısı ve göz dolgunluğu sağlandığında çözülme başlar.
Lan benim başka bir işim vardı. Gibi oflamalar poflamalar baş gösterir.
Q-matikten fazladan alınan numaralar. Sanki az önce birbirlerine düşmanca bakmıyorlarmış gibi dağıtılmaya başlanır. Ooo sıralar yaklaştıkça yüzler gülmeye başlar.
Her şey çok gariptir. Bir üniversite öğrencisi atm den yapılacak bir işlemi gişeden yapmak için hunharca savaş verir.
Sonra gelsin felsefeler gitsin sosoyolojiler.
Hadi gişeyi, güvenlik görevlisini anladık bu insanlar ne yapıyor lan burda bakışı atıldıktan sonra çıkılır gidilir.
Falan fülüt.
bankacılar da sıcacık yerde bilgisayar başında çalışıyorlar he kebap..
Ulan 4 tane vezne var 2 si çalısıyor sokarım böyle bankaya sıraya bak amk.
Farklı farklı sıra numaralarının dizilimi.