bugün

Hemen hemen herkes tarafından "Yasal Soyguncu" olarak yorumlanan, ancak herkesin bir şekilde iç içe olmak zorunda kaldığı resmi kurumlardır
banka reklamlarındaki gibi güzel, sevecen, güler yüzlü bayanlar yok hiç. hepsi suratsız, mendebur, çirkin..
bi yerde çok güzel bi tanımlama görmüştüm: güneşli havada elinize şemsiye veren, yağmurlu havada o şemsiyeyi çekip alan yapı.
çalışanlarına baskı yapıp, bu sayede milyarlarca tl kar yapmasına rağmen çalışanlarına zırnık koklatmayan ticari işletme.
"durmak yok, koymaya(pompaya) devam" sloganının en çok yakıştığı kurum.
yasal tefecidir.
taciz aramaları artık sıkan finansal kuruluşlar.

ipneler arıyorlar ses kaydı dinletiyorlar. bari gerçek insan arasa.

ama daha da ipnelikleri bununla bitmiyor.

size özel(yalanınıza sokayım) fırsatımız bla bla bla.

ilgileniyorsanız 1
tekrar dinlemek için 2
sizi daha sonra aramamız için 3'ü tuşlayın.

kapat tuşuna basıyorum telefon kapanıyor.

ertesi gün gene aynı.

ilgileniyorsanız 1
tekrar dinlemek için 2
sizi daha sonra aramamız için 3'ü tuşlayın.

ulan ipneler "ilgilenmiyorum" diye tuş koymamışlar. illa ilgileneceksin.
yasal tefecidir.
dini imanı para sözünün hayat bulduğu mekanlar. ayrıca müşterilerden üç beş ne koparırsam kar mantığıyla hareket eden harami kuruluşların genel adıdır.
güneşli havada bin bir ısrarla elinize tutuşturduğu yağmurluğu, sağanak yağışta zorla elinizden almaya çalışan işletme.

Mümkün mertebe önünden bile geçilmemesi gereken.

bizim ihtiyarların dilinde ayakyolu, 100 numara.
dünyadaki tüm kötülüklerin anasıdır. ne diktatörler, ne teröristler, ne başka bir şey ! şeytanı arıyorsanız doğru adres orasıdır.

not: bazı aptallar faiz muhabbeti yaptığımı sanabilir. faizle bir derdim yoktur. alırım, veririm....
Modern tefeci.
Gökyüzündeki Yıldızlardan daha fazla yıldızı sözleşmelerinde bulunduran ticarethaneler.
Size 75 tl verecez *
ilk 3 ay havale bedava *
Faiz oranı %37.879 *
30 tl lik alışveriş hediye *
Hesap işletim Ücreti yok *
Parayı satan işletmelerdir.
(#30511654)
Belgeli tefeci.
modern tefeci.
dünyanın karadelikleridir.
postmodern dünyadaki zengin ailelerin oluşumundaki temel düşüncenin gerçekleştirilmiş halidir bankalar. eskiden başkasının parasını bir başkasına kiralayarak para kazanma tekniğinin geliştirilerek günümüzde dünyanın insanlığın merkezi olmuş oluşumun projesidir. paraların sanalda hareketliliklerini yapmamızı sağlayan mercidir.
takım elbiseli, kravatlı, prezentabıl tefeci. mafya.
Valla kardeşimden elli lira istediğinde yok deyip vermezken bu adamlar veriyorsa o faizi alacak aga bunu bankaya ikinci el bir araba parası kadar borcum olmasına rağmen söylüyorum .sadece allah kimsenin ayağını tökezletmesin borçlu iken. ..
insanların kanını emer, kapitalizmin kutsal mabedidir bankalar. kredi çekerken illa bir antikalık yaparlar. kredi taksidi bir ay arkadan gelirse 2 aylık kesinti yapıp adamın elinde hiç bir şey bırakmazlar. ben bir ay ne ile geçineceğim dersen cevapları bana ne kardeşim olur. elimde bir fırsat olsa hepsini kapatmak isterdim
müşteriler sırada beklerken okey oynayan çalışanlara sahip dolandırıcı kurumlar bütünü. keşke soysalar tüm bankaları. soyguncuları ya vurur öldürürler ya da müebbet verirler o kesin. banka çünkü bunlar adamın yakasını bırakır mı? tecavüzcü olsan iyi halden 1 senede dışarıdasın. faize değinmiyorum bak. muz cumhuriyeti işte ne beklersin.
https://www.59saniye.com/...y-oynayan-banka-calisani/
ikiye ayrılır; katılımcı ve faizci.
isteyene para verir.
güncel Önemli Başlıklar