bugün

"Bana uzak ol da ne halt edersen et,git öl" anlamındadır.
benden uzak ol, cehenneme direk ol şeklinde kullanımı ile karşıdaki kişinin gideceği istikameti hatırlatmakta da fayda vardır.
(bkz: benden uzak allah a yakin olsun)
siktir git'in yumoşla yumusatılmıs, kosla oxi action ile temizlenmis versiyonudur.
şimdi bana uzak allah a yakın ol biraz sakıncalıdır çünkim eğer allah a yakın sana uzak olursa, sen de allaha uzak olmuş olursun.**
benden uzaklas, isin olmasin sahsimla gibi turetilen anlamlarda kullanilir.kisaca ve kibarca siktirgit demektir
söyleyen kişinin, kendini allaha uzak hissettiğini düşündüren söz
kurtulmak istenilen kişiye söylenilen kovma sözüdür
çok ağırdır, direkt siktiri çekmek çok daha hafif kalır çünkü, niyete göre, içinde bir lanet okumayı da barındırır.
bu durumda soyleyen kişi allahtan uzak mıdır sorusunu akla getirecek cumle.
bu aralar hazır lig de başlamışken söyleyeceğim en güzel söz.
ilk anda yanlış anlaşılan bir önermedir.

bir insana allaha yakın ol demekle ona küfrettiğini zannedenler,
aslında o insan için hayır dualarını esirgemeyen zavallılardır.
(bkz: bana uzak cehenneme direk)
(bkz: bana uzak cehenneme direkt)
yanlış anlaşılmaları önlemek adına birebir.
defedilen veya defedilmek istenilen şahsın allah'a havale edilmesindeki ukdeyi çözemediğim tabirdir.
"gereğini allah sana yapacaktır, belanı buldun oğlum sen" iması mı vardır? veya "senin işin allah'a kalmış oğlum, ne dersem boş" anlamında mıdır?
işin garibi geri dönüşüm kutusu muamelesini anlayabilmiş değilim; tabiki böyle bir gaye varsa.
(bkz: sen şimdi gidecen ya cehennemin dibine git)
(bkz: erdal demirkıran)
(bkz: bi siktir git) demenin kibar versiyonu ya da (bkz: golge etme baska ihsan istemem).
genelde, bir zamanlar çok sevilen insanlara söylenir.
ismi dört harfli olan erkeklere kullandığım tabirdir. Fobi oluşturdular resmen bende. Hele alfabede bir harf var o harfle başlayanlar ayrı bir bana uzak allaha yakın olsunlar.
hayatımdan çıkarttığım, çoğu zaman siktirle kovduğum tüm kadın ve erkekler için tek temennim...