bugün

antepli olup hatay'da ikamet eden birisi olarak kararsız kaldığım versus.

yalnız künefeyi herkes yapar, yenir. fakat baklavayı iyi yapan çok az yer vardır, her yerde yenilmez.
tam manasıyla gariban versusu. ahaha. hayatında kaliteli bir butik cafede (avusturya olması şiddetle önerilir) Apfelstrudel yememiş kişilerin yürek burkan atışmasını gözyaşlarıyla izliyorum. hıhı künefe hıhı baklava. ıyy.
Evi arabayı sat, künefeye bas.
aradaki vs nin bile en azindan 900 kalori ettigini dusundugum versus.
künefeeğğğğğyyyy

olsa da yesek.
Tabi ki Baklava Bir de Cevizliyse Oyşh !
iyi pişirilmiş bir künefenin alacağı garantidir. O tuzsuz peyniri süner güzel şerbeti ile ağızda şölen düzenlerken kuru çıtır çıtır baklava bence en iyi ikinci tatlı olur ancak. Bu arada Hatay'dan 2,5 liraya dondurulmuş künefe getittirebilirsiniz. Lezzetinin bence farkı yok.
hatayda yaşıyorum,gelin burada künefe ateş ediyor.
(bkz: katmer)
glikoz şurubu ile yapılıyorsa ikisi de bir boka benzemez. hakiki şeker ile yapılıyorsa tercihim künefeden yana olur ama hacıbaba'dan kaymaklı baklava ile çekişir.
ikisi de bebeklerimdir.
Ama doğruya doğru: baklava sanattır.
Yasasin sütlü tatlılar.
Künefe dostundur baklava arkadaşın.
sıcacık bir künefenin sikip atacağı versus. şöyle süne süne...
ilk tercihim künefe olur.
açık ara baklavanın alacağı versus. hakiki baklavayı bulmuşsun da birde künefe ile kiyaslayacaksin.
gaziantep'te yapılan baklava ise baklavanın alacağı versustur. sokak arası fırından kilosu 25 liraya aldığınız baklava ise tabi ki künefedir.

bu arada bilgi içerikli bir şey paylaşayım; 'cevizli baklava' diye bir şey olmaz. gaziantep'te hiçbir yerde bulamazsınız çünkü öyle bir şey yoktur, baklavanın içinde fıstık olur. cevizli baklava diye saçma sapan şeyler yemeyin sakın.
Bir Hatay'lı olarak söylüyorum Baklava arkadaşlar.
künefe daha ucuzdur, baklava şeker bombasıdır.
Profiterol alır. Her zaman profiterol ulan!!
künefe ile herhangi bir tatlı versusa çıkamaz. profiterol hariç hihihi.
Baklava alır. Fıstıklı hemde.
en guzeli kerhane tatlisi ulen!! *
diger ikisi arasinda tercih yapamiyorum.
lan oğlum allah belanızı vermesin emi,

ulannnn ben ingiltere de yaşıyorum her ikisi de yok burada, aşerdim amk şimdi.

Burada Yapıyorum diyen var ama yenmez amk,
baklava benim için 1 adım öndedir.

arkadaşlar iftar arefesi bu yaptığınız vicdansızlıktır net!!