bugün

Belediyenin göleti ihaleye çıkarmasıyla haber olan yer.bir orası kalmıştı.
Son ağaç kesildiğinde,son nehir kuruduğunda,son balık öldüğünde ey beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacaksın.
semt bizim ev mortgage.
Tiki üretim ve caddeye dağıtım merkezi.
Eskiden olan elitliğini başakşehire bağlanarak kaybetti.
edirne tabelalarını takip ederek ulaşabilinecek şirinler köyü.
Sahte bir uydukenttir.
Anadolu yakası için; (bkz: ataşehir).
Hemen yan semti esenyurttur.

(bkz: cennet cehennem)
tek nefes alınacak yeri gölet’ i de özelleştirilip şantiye alanına çevrilen kalbur üstü vatandaşın ikamet ettiği semt.
denize uzak olmasına rağmen genellikle üst kesim kişilerin oturduğu, çoğunlukla sitelerin bulunduğu, tek sıkıntısı merkeze uzaklığı ve ulaşım sorunu olan güzel bir semt.
esenyurt ile sınır komşusudur. ataköy-şirinevler arasındaki bağlantı bahçeşehir-esenyurt için de geçerlidir.
merkeze uzak fakat elit bir semt.
pahalı bir okullar zincirine ismini veren semt: (bkz: bahçeşehir koleji)
yarın gitmeyi düşündüğüm lüks bir semt.
yüksek ve lüks binaların olduğu, güzel ve elit bir semt.
her yere uzak fakat elit, güzel bir semt.
ilçe olması gerektiğini düşündüğüm semt. bütün komşu ilçe merkezlerine uzak. avcılar'a ya da büyükçekmece'ye bağlanabilir fakat ilçe merkezi olarak çok uzak kalıyor. sonradan bağlandığı başakşehir'e daha da bir uzak, aralarında bütünlük yok. en yakın ilçe merkezi esenyurt fakat halkının da oraya bağlı olmak istemeyeceğini düşünüyorum.
bahçeşehir diye yazılır baççeşeer diye okunur.
eskiden zenginlerin ve ünlülerin mekanı olarak bilinirdi.
bağlı olduğu başakşehir'den kopuk ve yapısal olarak da farklıdır.
bağlı olduğu başakşehir ile toprak bütünlüğü olmayan semt.
bağlı olduğu başakşehir ile toprak bütünlüğü olmayan semt. ayrı ilçe olması gerekiyor.

(bkz: yanlış ilçeye bağlı semtler)
görsel
görsel
görsel
yaklaşık 10 senedir oturduğum, sevsem mi siksem mi emin olamadığım semt. ulaşım kötü, dışarda yiyecek ucuz yemek yok, esenyurta çok yakın vs vs.

işte en büyük artısı yeşili bol. hemen hemen her apartmanın bahçesinde ortalama bi semtten daha fazla ağaç çimen çiçek böcek çardak var.

nefes alabiliyorsun.
güzel ama uzak ve pahalı olan semt.
esenyurt'un en güzel yerlerinden biridir. üstelik ulaşımı da pek kolaydır. burada yaşamak isterdim ama bahçelievler'e gitmek daha kolay oluyor otobüsle. bize ters bir yerde olan ancak güzel bir yer.
Sınırları birden fazla ilçe tarafından bölünmüş ve her bir bölgesi bağlı oldukları ilçe merkezlerine yaklaşık 25-30 km uzaklıkta olan bölge.

Bahçeşehir, Bahçekent, Boğazköy, Esenkent, Koza, Aşık Veysel, Orhan Gazi, Tahtakale, Ispartakule, Şahintepe ve Hadımköy semtleri bahçeşehir ismi altında birleşerek ilçe olmak istemekte.
Toplam nüfusu 250 bini geçen bir bölge burası.

Bahsedilen semtlerin birbirine uzaklığı ise 500 metre ile 5 km arasında değişiyor.

ilçe olması hem bahçeşehir'in yerinden hizmet almasına neden olur; hem de yoğun nüfuslu başakşehir ve Esenyurt ilçelerini bir nebze olsun rahatlatır.