bugün

kadıköy'de, boğa'dan moda'ya çıkan, genelde kalabalık olan cadde.

http://www.kadikoy.gov.tr/kadikoyfoto/16_k.jpg
istiklal caddesine nazire yaparcasına akşamları ışıl ışıl olan Kadıköy'ün kalbinin attığı cadde. Hele geçen o tramvay yok mu, sembolik de olsa apayrı bir tat katar Kadıköy akşamlarına.
görsel

kadıköy-bahariye.
görsel

kadıköy- bahariye
monopoly'de en pahallı caddelerden birisi.
Niyeyse kadıköy'ü kadıköy yapanmış gibi geliyor. Akşam çık, kalabalığa karış sonra bir yerde çay iç eve dön. Mis.
sevdanın, aşkın bulunduğu caddedir..
greenpeace üyeleri, unicef üyeleri ve anketörler olmasa çok güzel olacak cadde. sabah erken saatlerde insana keyif verir.
Bahariye'nin en sevdiğim yanı, Moda'ya doğru yürürken yüzüne vuran meltem. Sağ tarafta kalan Tchibo'nun masalarinda oturmuş kahve içenlerle, hemen karşısında opera binasının oralarda anarsist sembollerle karşılasmak ve sonra oturup kahve yudumlayip insanlari izlemek. Bizim eve de yakin olduğu için sık sık yapma imkanım oluyor. Tchibonun kayfesi de uygun ama hep chpli teyzeler geliyor jsjsk
geceleri mekandan dönerken kafamın güzel olmasıyla renkli mantarların üstüne basa basa yürürdüm. hey gidi günler.
Kadıköy ve dolayısıyla Bahariye caddesi bundan 20 sene önce güzeldi. Kalabalık değildi sokakların ve caddelerinde rahat rahat gezebilirdiniz. Şimdi hafta içi bile kaldırımda yürüyemiyorsun.
Ikitellidedir.
kadıköy'de çoğunlukla mağazaların ve cafelerin bulunduğu moda'ya çıkan cadde. ortasından tramvay da geçer. ismi general asım gündüz caddesi olarak değiştirilmiştir. bir adaşı da ikitelli'de bulunmaktadır.
1990 larda trafiğe kapatıldı eskiden daha iyi idi.
güzel kızlar çok olur otur bir banka kızları seyret.
görsel
görsel
kadıköy'de boğa heykelinin oradan başlayan ve kadıköy merkezini moda'ya bağlayan cadde. üzerinde sağlı sollu mağazalar, alışveriş yerleri ve yeme içme mekanları bulunmaktadır. ortasından kadıköy - moda nostaljik tramvayı geçer. bir adaşı da ikitelli'de bulunmaktadır.
ikitelli'de de bulunan cadde ismi.
SiNEMA CENNETi iDi BiR ZAMANLAR ..

OPERA-OCAK-SÜREYYA,HEMEN 20 METRE iÇERiDE HAKAN-ERCAN(BAZEN PARÇALI FiLM BU iKiSiNDE) ,AZ AŞAĞI REKS BiRAZ FAZLA AŞAĞI AS. .
iLK YENGEN SANDViÇ'iN SATILDIĞI CADDE. PATSO'NUN ATASI...
EN BAŞTA ANKARA PASTANESi EN SONRA iNCi MEŞHUR OLAN.

LK SARAY-MURAT MUHALLEBLEBiCiLERi (SARAY iLK iSTKLAL)
PASAJLAR, BÜFELER ,LOKANTA YOKTU CADDE ÜSTÜNDE.

EN SAKiN CADDE iDi, HIRI GÜRÜ HiÇ OLMAZDI. OPERA SiNEMASI PASAJI MEŞHURDU.

ÖYLE LÜKS FALAN OLMAYAN CADDE OLDU HEP ...
BEN SiNEMA MERAKLISIYIM BÜTÜN YABANCI FiLMLERi BURADA SEYRETTiM ,AKŞAM SUARE HARiÇ YALNIZ GELiRDiM ÇÜNKÜ FiLM YALNIZ SEYREDiLiR.

ŞiMDi HiÇ GÜZEL DEĞiL. BOM BOK..