bugün

kurtlar vadisi, ekmek teknesi, vs vs..senaristlerinin diğeri ve sanırım şirket basın sözcüsü.
pana film in yönetici beşli kadrosunun entel elemanı. televizyonda kendileriyle ilgili iddialar ya da projeleri hakkındaki konuşmaları genellikle o yapar. aynı zamanda gazeteci bir şahsiyettir. ekmek teknesi ve kurtlar vadisi dizilerinin de senaristidir.
ekibinin * açıklarını kapatmak için yoğun ter döken şahsiyet. Yuvarlak ve politik söylemlerle işi kotarmayı iyi bilir.
ergenekon davasında ifadesine başvurulması gereken kişilerden.

zekeriya öz: sayın özdener, ergenekon hakkında ne biliyorsunuz?
bahadır özdener: sayın savcım bir şey bildiğim yok.
z.ö: sayın özdener, bakın bir daha sormam. dizide yazdıklarınızla iddianamem çok uyuşuyor, iskender kim? muro kim? tataroğlu kim? bunları istiyorum. iskenderin adamı olarak istihbarat teşkilatının başına geçirilen kim?
b.ö: sayın savcım biz dizimizde bazı gerçek olayları işleriz ancak bu kadar ayrıntılı bilgmiz yok. yani karakterler hayal ürünüdür.
z.ö: yeme beni bahadır, aslan amca hiram abas'tı, süleyman çakır alaattin çakıcı, cerrahpaşalılar karagümrüklüler, bak polat'ın da abdullah çatlı olmasından şüphelenmekteyim. söyle karahanlı kim? yaşayışı ileözdemir sabancı mı yoksa ölüm şeklinde işlediğiniz üzeyir garih mi? ne yani polat aslında bir yahudi mi?
b.ö: sayın savcım biz sizin kadar kozmik düşünmüyoruz, bazı karakterlerimize bazı geçmişte yaşayan kişilerden karakter transferi yapıyoruz ama siz abartıyorsunuz biraz.
z.ö: tamam sen onu bunu boşver de gelecek sezondaki ilk 5 bölümde ne olacak onu söyle, malum ek iddianame lazım.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.