bugün

kapıdan içeri girdiği anda ona hoşgeldin deme isteğiyle geleceği saatleri kollamaktır.
bugün sana ne sürprizi var acaba diye heyecanla ellerini süzmektir.
yazları geldiğinde bu kez ne sürprizi var ailemize diyebilmektir.
hafta sonlarında ailenin bir arada olmasını şiddetle arzu etmenin nedenlerinden biridir.
onunla iyi vakit geçirmeyi içten bulmaktır.
efendim babayı sevmek; eğer o kendini gerçekten bir baba gibi görüyorsa, çocukta da ister istemez olacağı bir eylemdir.
peki ya baba çocuğuna evlat gözüyle bakmıyorsa: o zaman o yuva, çocuk için bir barınaktan ötesi olmayacaktır.
ben de sevmek isterdim elbette: belki küçükken bana bir litre kola olsun getirseydi..
özellikle vefatından sonra çok daha iyi anlaşılan ve daha derinden hissedilen duygu.
babayı almakla sonuçlanacak durumdur.
insana tum insanlarin guvenilir oldugu fikrini asilayan duygudur. Babasini seven kiside guven sorunu bulunmaz, herkesin iyi insan olduguna inanmak ise hic zor degildir.
erkek çocuk için ne demek bilmem, lakin, bir kız çocuk için baba, en güvenli (ya da tek güvenli), sularında demir atıp her fırtınadan, tüm korsanlardan, tüm alabora olma durumlarından korunmadır.
bir kız çocuk için baba, ilk aşktır, zaten bir babanın en büyük hayranı kızıdır.
baba ocağı terimi de hep bu kopmayan bağlardan ortaya çıkmamış mıdır?
ya da "babanın duası geri çevrilmezmiş" düşüncesi hep o koruyuştaki, kollayıştaki ona kalan büyüklüğün sonucu değil midir?

-benim babam o kadar uzun ki!

-benim babam çok kaslı varya çok güçlü!

-benim babam dağ gibi bir adam hem uzun hem de güçlü!

-ama benim babam hepinizin babasını döver!

diyaloglarının sebebidir bu başlık yani "babayi sevmek".
sanırım şahsım için bir mucize.
(bkz: seven ne yapmaz)
(bkz: babayı almak)
baba dır,ata dır sevilmesi saygı duyulması gereken kişidir.sevmek saymak şarttır.
babayı sevmek değişik bir fiildir. Baba müze gibidir. Seversin ama, dokunamazsın.
yada tam tersi (bkz: babadan nefret etmek)
güncel Önemli Başlıklar