bugün

Her pazar bitmek bilmeyen bir kovboy filmi takıntısı.
Baba biz ezberledik anlatalım babaaaaa.
Ha bir de yıllar önce ki bir kovboy filminin şarkısı var filmin adını bilmiyorum;
Annovkipaç yo çoçi dıv dıv dıveeev
Çay suyu koydunuz mu, çayı demlediniz mi, çay daha olmadı mı, nerde kaldı bu çay vb bilumum çayla ilgili sorular sorup çay içmeden kanepede uyuyakalması.
her gün bir şeye mutlaka kafayı takar ve ne anlatırsam anlatayım (ona anlatmasam bile) o kafasına taktığı şeyi tekrar tekrar söyler, sinir eder. mesela; geçen gün okula gideceğim. 6 otobüs geçti ve hiç biri de beni almadı. paso 'servis dışı' her geçişlerinde 'sizin servisiniz devrilsin' falan diyorum, deliye döndüm artık. akşam anlatıyorum annemle ikisine 'böyle oldu' diye. tutmuş bana 'mübarizeddin ertokuş diyeydin' diyor. 'ne alaka baba. o selçuklu devlet adamı' diyorum yine aynı şeyi diyor. başka bir şey soruyorum 'mübarizeddin ertokuş' diyor. anneme soruyorum o salondan atlayıp 'mübarizeddin ertokuş' diye cevap veriyor falan. müzik dinliyorum odaya 'mübarizeddin ertokuş' diye dalıyor. elimi yıkıyorum kapıyı 'mübarizeddin ertokuş' diye çalıyor.

ertesi gün 'sen dün neye takmıştın' desem, 'neye takmışım? bir şeye takmadım' der. eminim takmamışsındır baba.
emekli olduğu halde haftanın 7 günü de çalışması. adamda ki iş aşkı başka.
Evet babam çok tuhaf,
Ve son tuhaflığını yaptı. 2 yıl önce ben çok yaşadım yavrum, Birazda sen yaşa dedi ve gitti.
Oysa beraber yaşasaydık şu dünyada ne olurdu baba? Ben Bilmediğim herşeyi sana sorardım , ve Benim karşıma engeller çıkıyor, duvarlar örüyorlar bazen aşamadığım, ne olurdu sen yanımda olsaydında beraber yıksaydık o duvarları. !!!?

gözyaşlarım dinmiyor sen gideli beri.
Ne tuhafsın baba yaa,
Hadi saklandıysan çık artık.!! (Elmaaa!!!!)

Özledim babam.!!!
Günde 3 4 sefer kıyafet değiştirmesi. Benim maskaramla bıyıklarını boyaması
Kontrolsüzce alışveriş yapması. Tek bir marka dışında giyinmemesi.
Odaya sinek girdiğinde sinekliğe sinek silahını al gel diyerek öldürmem için beni çağırıyor. Henüz korkuyor mu eğleniyor mu anlayamadığım hadise.
telefonda online okey oynarken kendini çok kaptırıyor.

elin son anlarında istediği taşlar gelmeyince verdiği tepkiyi videoya çeksem fenomen olur, o derece.

sonra biz kahkahayı basınca kendisine anca toparlanıyor. işin garibi kendisi de gülüyor kendine oyun bittikten sonra. *
Son 5 senedir telefonda sorduğu 2 standart soru vadir,

Havalar nasıl?
araba nasıl gidiyor?
her şeye rağmen sevmekten vazgeçmiyor olması.
televizyonu açar ve karşısında uyuya kalır yorgunluktan ama televizyon kapandığı anda uyanır hemen, kapatma izliyorum ben der.
miyavlaması.

not:ciddiyim.
Çok fazla sarılınca çekil çekil saçlarımı bozacaksın demesi. Bu adam kel.

Yeni telefon aldığında bizimkiyle yarıştırması bak benimkinde şu da var sen kaç para verdin ona vs.
sevgisini belli etmemesi. birşey kaybetmez ama işte..
Beni odamdan çağırıp sonra gelince yok bir şey diye geri yollaması.
Evde işim varken işimin ortasında kapının zilini hunharca çalması, açıklamasıda şu çalıyor mu diye denemişmiş.
adamım işi gücü beni trollemek
güvercin besliyo aqqqqq.
Saçındaki telleri sayılacak kadar az olmasına rağmen her gün saçlarını yıkayıp yanında tarak taşıması.
Nerede ışık görürse kapatıyor içinde birinin olup olmaması önemli değil onun için. Garip adam.
Kuşuma 'babacım 6 0' dedirtmeye çalışmak.
telefonla aradığı zaman direk 'nerdesin, evde misin işte mi?' diye sorması.
başka bi seçenek yoktur onun için ve cevabı beğenmezse hımm yapar. gerçi nerdesin sorusunu telefonla konuştuğu herkese sorar ve ardından annemden ne soruyorsun karışma milletin hayatına diye zılgıtı yer. her telefon konuşmasının ritüeli olan bu soruyu da seviyorum. allah eksik etmesin. hep olsun hep sormaya devam etsin. ben her seferinde cevap vermeye devam ederim, off bile demem canım babam.
adam televizyon izlerken elindeki kumandayla birlikte uyuya kalıyor. Kumandayıda sım sıkı sanki çalacaklarmış gibi tutuyor. Kumandayı almaya çalışıncada uyanır uyanmaz değişik, garip bir tepki. Ulan izlemiyorsun bari bize verde biz izleyelim.
-sofraya oturduğu anda 5 saniyede bir "haydi" diyor.
salondan mutfağa geçene kadar 2 kere "haydi" lafı duyuyorum. gittiğimde de çorbası bitmiş oluyor.

-hafta sonları uyanır uyanmaz beni kaldırıyor. "haydi kalk." ne yapıcam 9 da kalkıp tatil bugün anla şunu.

-hatırlamadığı ya da bilmediği arkadaşlarım hakkında ısrarla biliyormuş gibi davranması.

ben gece yokum emrelerde kalıcam.
+ emre şu taksici olan mıydı?
hayır ya tanımazsın okuldandı bu.
+ evka da oturan mı?
hayır bostanlıda bu.
+ naptı eşi doğurdu mu?
bekar bu baba
+ hep itlerle takıl.
#göbekli olduğunu kabul etmeyip göbeğine dokunarak iltihap bu demesi.
#Yemek yerken ikide bir yesene demesi agzimda yemek varken bile ye demesi.
#uyurken kumandayi kolunun yanina koymasi ve ben alirken dönüp kumandayi tekrar koruma altina alması.
Üst kattan seslenip karşı kanepedeki kumandayı istemesi.
sigara içerken yakalayip sigara içtiğim için azarladiktan güvenini sarstigimdan bahsettikten 1 gün sonra sigara parası vermesi.
(bkz: baba gibi baba)
gece uyanip tezgahin üstünde kütür kütür karpuz yemesi.
güncel Önemli Başlıklar