bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  türkiye nin en batı ucu. eski bir osmanlı köyüdür. tarihi değeri bulunmaktadır, öyle ki osmanlı zamanından kalma bir kale, cami ve bir çeşmede köyde mevcuttur. eskiden bu köyün bir çoğu balıkçılık ile uğraşırmış, şimdilerde daha çok turizm ile geçimlerini sağlıyorlar. bıçakları ve denizi ile ünüdür. her türlü balık bu mümbit sulardan çıkar. gidenler için güzel ve huzur dolu bir tatilin kaynağı olabilir.
  1 ... babakale
 2. 2.
  kılda keramet olsaydı g...tte çıkmazdı diyip ömrümü yiyen ilk verimli hasatını yakalayınca bıyığı koyuveren bıyık fetişisti şahsiyet.
  ... sfp
 3. 3.
  uzun yıllar su altı çalışmaları yapmasına rağmen denizin dibine hala ulaşamayan,bunun sıkıntısını bıyık bırakarak atmaya çalışan bıyıklı deniz yaratığı...
  1 -1 ... 007
 4. 4.
  aslında birinci nesil yazar imiş kendileri, bugune kadar da ortalarda yokmus, geldigi gibi 4 entrysinden 3 unde "laik moron" tabirini kullanmıs yuksek seviye(!) sahibi, sozluge geliş amacı insanaları dine dondurmek olan, yazar, gel gelelim biraz sakinlesmesi, bir kac bardak su içmesini tavsiye ediyoruz kendisine*
  1 ... dopdop
 5. 5.
  çanakkale ilinin ayvacık ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: ayvacık)
  ... pipishik
 6. 6.
  assos'un yaklaşık 25 km ilerisinde, midilli adası'nın karşısında, türkiye'nin en batı ucunda bulunan sessizliğin ve yalnızlığın yeri. bu küçük, şirin kasabaya girişinizde sizi osmanlılar'ın yaptığı en son kale karşılar. yoldan aşağıya devam ettiğiniz zaman ise türkiye'nin en batı ucundasınız demektir.
  akşam yemeğini, türkiye'nin en lezzetli balıklarını yiyebileceğiniz uran motel'de, güneşin batışını izleyerek rakı balık keyfi yapmak paha biçilmez. gece olduğu zaman ise iskeleye gidip, gökyüzüne baktığınız zaman kendinizi kaybetmeniz muhtemel. alabildiğine karanlık, binlerce yıldızı görmek insanı hayallerden hayallere atlatıyor.
  sabah erkenden kalkıp bisikletinizle, bir yanınızda deniz, diğer yanınızda ağaçlarla gülpınar'a kadar gitmek insanı inanılmaz rahatlatıyor. gülpınar'a varıp, köydeki tatlı insanlarla tanışmak, sohbet etmek çok eğlenceli.
  kısaca yalnızlığın memleketidir babakale.
  1 ... paralelevrendengeleninsan
 7. 7.
  asya kıtasının en uç noktasıymış falan diye uzak doğulu turistlere sertifika satılan yer. beldenin deniz manzarası oldukça güzeldir. umumi tuvaleti de tarihi miras gibidir. zira son gittiğimde beldeye tarihi eser taşlardan umumi tuvalet yaptırıyorlardı. öylesine tarihine sahip çıkan bir belde.
  ... jetaim