bugün

babasının parasını yiyen öğrenci modelidir. öğrenci değilse, "ne sikimi yersen ye" denilebilir. hak etmiştir.
Olsa da yesek dedirtir.
çok tatlıdır senden hiçbirşey istemez ve her ay para gönderir ama 24 yıl o parayı yemek insana koyar artık bir işe girmek ve baba parasını yememek gerekir.
bir de baba parasıyla etrafa cakasatan götler var. göt dedim dikkatini çekerim sözlük; karakterini, oturmamış kimliğini, olur da zor durumda kalırsa köpek yavrusu gibi ağlayacak olan o götün benliğini vb. beynime kan sıçratıyor bu adamlar sözlük, bilgiğin gibi değil. bir de bunlara yanaşan "hazırcı" hatunlar var, onları cümle içinde bile kullanmak istemiyorum.
Basittir. Genelde hesaba yatar. Maksimum ömrü 15 gündür.
(bkz: okumasak çalışırdık be kanka)
parasına değil tokadına hasret insanlar vardır, kıymet bilmek gerekir.
gelişmeye engeldir. her gencin bir an evvel kendi ayaklarının üzerinde durup ekmeğini kazanması kendi gelişimi açısından oldukça faydalıdır. her ne kadar yorucu gibi görünse de baba parasından daha zevklidir yemesi.
bir zaman tatlı olsa da bir yerden sonra ar gelir, zor gelir. bir de parasız bir adamın çocuğuysanız.
çoğu babanın da bir zamanlar tattığı rahatlık. herkes bunu bir dönem yaşıyor. iş buluncaya kadar mecburiyet. yapacak bir şey yok.
Çok eğlenceli.
Belli bir yaşa kadar yapılması gereken eylemdir. 18 yaşında bizzat bana senin baban zengin sen anca baba parası yiyorsun demişlerdi ulan 18 yaşında lise son sınıf bir öğrenciden ne bekliyordunuz neyse bosverin kıskancliktan bunların hepsi.
harika bir şeydir. olmayanları kıskandırır. evet.
baba ve anne yaşadığı sürece evladına bakmakla hükümlüdür. kanunen 18 yaşını doldursa bile. evlilik düşünmeden önce sağlam güvence olmalı.

devlet babanın parasını yiyen insanlar var. her ay havadan 2000-3000 tl alan var. hiç bir iş yapmadan para alıyor.
baba parası yenir mi be abi?
bir Kahvaltida peynirli kasarli omlet yemek degildir.
baba parasını gurur olarak gören tiplerde ileri derecede gerizekalılık baş göstermektedir bir doktora gidip kafamın içinde beyin var mı testi yaptırmalılar.
https://www.youtube.com/watch?v=FQcSe8GHlfE
19 yıldır bana nasip olmayan olay. onun yerine (bkz: baba dayağı yemek)
çok saçma bir harekettir.

ulan hiç para yenir mi? ne adamlar var yaa.
Aileme paramı yedirmeyi tercih ederim.
pek kısmet olmadı.
yiyebilenlere afiyet olsun.
Bana da nasip olmadı. Olmasını da istemem zaten. hava atmayı seven tiplerden değilim. baba parasıyla atılan hava da zaten tartışılır. Toto kalkıklığından başka bir şey değildir bu.
Az önce youtube'da kısa filmleri incelerken bir ergenus kanalına denk geldim. Bebelerin go prodan tutun 700d'ye kadar ekipmanları var. 1 tane de değil, 2şer 3er tane. Toplasan 20.000TL ekipman var. Anlamıyorum amacınız ne olum sizin? Okusanıza doğru düzgün. Tamam diğer ergenuslar gidi lol oynamayıp bir işle meşgal olmanız güzel iyi hoş da, çok mu zenginsiniz de zevk mi alıyorsunuz?
önemli olan miktarıdır. baba parası olarak aylık 300-500 lira yemek ile aylık 3000-5000 lira yemek çok farklıdır. eğer 300-500 lira yiyenlerdenseniz asosyal yada ezik en iyi halde kahvede okey oynayan birisi olursunuz ve yakın çevreniz sürekli iş bulup çalışmanızı ve gün boyu aylaklık yaptığınızı söyler. eğer 3000-5000 lira yiyenlerdenseniz gayet sosyal, karizmatik ama baba parası yiyen bir fırlama olursunuz.
Çok saçma bir algıdır 1000 lira yiyen baba parası yemiş olmuyor,3 4 bin lira yiyen auuuv baba parası,bi sıktır git amk.
Babada para varsa gayet tatli bisey oldugunu tahmin ediyorum.

Babalari fakir, bilemedin orta halliler olarak babalarimizin yapmadigini yapip cok calismak ve evlatlarimiza daha dertsiz, daha stressiz, bir kere geldikleri hayatlarinda ter kokan halk otobusleri, naylondan bozma penyeler, kisin islanan ayaklar yerine cok daha iyisini verebilecegimize inaniyorum.

Insanlari suclamak inanilmaz basittir. Babaniza faturayi kesebilirsiniz, zenginlere neden bu kadar zenginler diye bok atabilirsiniz veya klasik fakir edebiyati yapip nasil kazandiklari belli degil diye avunabilirsiniz.

Arada bir kendinizi suclayin ve gidin yarin daha basarili biri olmak icin ugrasin. Insanlara bir iddianiz oldugunu gosterin. Size saygi duymalarini saglayin.

Para mi? Elin kiridir. Tek basina para neye yarar? Kopege atsan koklamaz bile.

Onemli olan guc, refah ve sayginliktir.

Derseniz ki babalarinin sayginligiyla saygin olmaya calisiyorlar... o toplumun dinamiklerinin kalitesizliginden.

Ama birine babanin parasi mi bu harcadigin sorusuna evet babamin parasi cevabini alirsan o konusma orda bitmistir.

Artik baska seylere kafa yoralim.