(bkz: yolsuzluk)
bol bol sebze meyve tüketin.
Doğarken Trakyalı olmanız yeterli. Genlerinize en yaratıcı hal ve hareketleriyle beraber kodlanmış şekilde işlenmekte olup, konuşmayı öğrendiğiniz ilk günden itibaren kullanıma hazır hale gelmektedir.

Edit: Başlığı aşırı küfürlü olmanın yolları şeklinde okumuşum. Silecektim vazgeçtim. Böyle kalsa da olur.
Okumak, ne bulursan okumak. Kültürün aşırısı olmaz. Kültürel gelişim doğulan günden ölünen güne kadar sürekli devam eden bir süreçtir.
zuko'yla takılmak.
kirli sakal
gözlük
şal
kel kafa.
öğrenmekten, araştırmaktan ve merak etmekten sıkılmamaktır.
Bunun için kendinizi kasmayin. Öğrenmeye açık olun ve önemli ya da önemsiz demeden merak edin.
okumak ve kendini geliştirmektir efendim.

zira bu tarz şeyleri genetik mirasla yahut kapsülle alamayız. azim ve sebat gerektirir.
Benimle 15 dk konuşup ufkunu açması yeterli herhangi bir insanın .

Şahsen ben ara sıra kendimle konuşup ufkumu açıyorum .
Araştırma ruhunun olmasıdır.
ilk yolu erdemli olabilmektir. Erdemli olun da kültürünüz eksik kalsın dedirtir.
Kültür u bulmuş ta aşırı sını istiyor.
biz normal kültürlü seviyoruz.
Bunun niteliğini tespit etmenin bir yolu olsa tamam ama en fazla milyoner gibi programlara katılmak olabilir.
cevabını uludağ sözlük'te bulamazsınız emin olun.
Insan kısa ve uzun süreli hafızaya sahip. Beyin kullanmadigi bilgilerin üstüne yazıyor.

Yani bir şeyi öğrenerek sonra hatırlamak karışık bir süreç.

Bu nedenle okumaya psikolojiden başlamak lazım.
film, kitap, müzik, dergi, takip etmek.

öyle bir iddiam yok.
En başta renkli fularınız ve çerçeveli gözlüğünüz olmalı. Bunlar aşırı kültürlü olmak için yapılan en önemli adımdır çünkü aşırı kültürlü olmanız için önce insanlara aşırı kültürlüyüm diye bağırmanız lazım bunu sakın unutmayın.
hangi kültürel hareketleri ya da durumları yaparsanız yapın; bir kere önce, ben çok kültürlüyüm ya diye böbürlenmemektir. kültürlü olan insan böbürlenmez. sakin kalır.
çok gerekmedikçe konuşmamak. yani, susmak.
Senin ilgini çeken bir konu benim ilgimi çekmeyebilir. Bu nedenle ne kadar ilgi duyarsak o denli de kültürlü olabilme olasılığımız zirveye ulaşacaktır.
Uludağ sözlükte yazarsanız hesabınızınkapatmanızdır.
Hadlere riayet etmek...
Az konuşup çok dinlemek. Araştırmacı ruhlu olmak. Mütevazı olmak. Ne olduğunu değil, ne olmadığını bilmek.