bugün

onun için ölürsün, ağlarsın, herşeyinden fedakarlık edersin..niye?? çünkü kendi çapınca ona aşıksındır. sonra zaman geçer, hiçbişi olmamıştır o insanla aranda. ohoo hayatından kimler gelir kimler geçer..sonra bigün eşyalarını karıştırırken eski günlüğün, ona ait bi sözün, bi şiirini bulursun ve kendi kendine gülümsersin. aşk olamazdı ki zaten bu eğer bi zaman sonra unutup gülebiliyorsan. aşk sanmışın, o kadar kendini paralamışın..aslında hissettiğini sandığın şey aşk değil, çocukça masum bi beğeniymiş.
ufak bir kalp çarpıntısını aşık olmaya yormaktır. bazen olur hani, deli gibi aşık olduğunu düşünürsün, onu elde etmek için bin türlü cinlikler, şirinlikler yaparsın. sonunda belki de onu elde edersin ama; bu sadece egonu tatmin etmekten başkası değildir. elde edersin ve aşk dendiğin o yalancı his de biter. ne bir aşk kalır, ne de bir değer...
- sen aşık değilsin ben sana aşık olduğunda söylerim oğlum. (bkz: semra kaynana)
bir kıza aşık olduğumu düşünüyordum ama durup düşündüm bu kız için neyi feda edebilirim? hiç bir şeyi cevabını kendime verdim yani kız benim için bir önem arz etmiyordu.

hayatımda 2 kere aşık oldum gerisi fasa fiso.
.....
ask da yoruyor simdi ama gecer bu duygu haftaya
ask var uyuyor simdi ama gecer bu duygu sabaha
..
her insanın başına gelen vakadır.

yolda yürürken karşından gelen afeti fünün u görürsünüz aha dersiniz bu. bu işte hayalimdeki avrat.
sonra sizi fark etmeden yanınızdan çeker gider.

hemen ileride bir tane daha acayip bir şey geliyor. vurulursunuz.
oda aynı şekilde çeker gider.

tabi göz ucuylada arkadan süzersin.
sonra dersin ki. yok be tipim değilmiş.
aşk boşluktur. doldurmak gerek. sanımlar gerçek değerleri nitelendirmez. ya vardır ya da yoktur.
bir eksiğin bulunması.

ilgi kayışı, arada olmak.
(bkz: sevmeyi sevmek)
aşık olduğunuzu sandığınız kişinin kıçını, boşu boşuna kaldırdığınız için, kafayı taşlara vurmaktır. emin olmadan asla söylenmemelidir.
çoğu insan, belli alışkanlıklarından vazgeçemeyişini "aşık olmak" diye tanımlıyor. alışkanlıkları değiştiğinde ise bu "aşık olduğunu sanmak" ile değişiveriyor bir anda.

aşık olmak zordur, aşık olduğunu sanmak ise çok basit.
bazen de cinsel arzuların kabarmasını aşk zanneder kişi. paylaşımın sadece cinsel temas olduğunu farkedemezse eğer kendini kandırmaya devam eder fakat an gelip de cinsel arzular bittiğinde aslında hissettiği şeyin aşk olmadığını anlar.
sevgiliye o kadar ümit verdikten sonra bir anda terketmeye bahane olarak gösterilen, "ben" duygusu tavan yapmış modern insan davranışı. "aşık olduğumu sanmışım" diyerek ilişki bitirilir. "pardon" şeklinde özür dilenerek de herşey tatlıya bağlanır. anlayışlı, modern ve mantıklı olmanın tadına varılır.
ete kemiğe bürünmüş olana, "real"e aşık olmaktır.
zira ancak bir "ideal"e aşık olunur.
Dolayısıyla karşınıza çıkan gerçek kişiye duyulan aşk, aslında "aşık olduğunu sanmak"tır.
Kimyasal maddelerle bozulan hormanal dengemizin bir tezahürüdür. Artık malzememizi kıpıdtatan her güzel kıza aşık oluruz. Veya kabaran testesteron hormonumuz bize aşık olduğumuzu sandırır.