bugün

ve bu haftaki bölüm yine tek bir gece ve o gecenin ertesi sabahında geçerken aslında bu 12-13 saatlik zaman diliminde kayda değer fazla bir şey olmamıştır (ama gene de izliyoruz işte manyaklık bizde). en başta bihter i istemeyen şimdi ise bihter siz yaşayamayan nihal ve bülent in babamla bihter boşanacak mı? diye sorup durmaları kabak tadı verdi artık. son 3 bölümdür aynı şeyi sorup duruyor yavrucaklar. ulan ne olmuş insanların öz anne babaları boşanıyor sizin üvey anneniz evden gitti diye bi ağlamadığınız kaldı. büyüyün artık azzcık adam olun.

arsen hanım nasıl olduysa matmazel e yeşil ışık yaktı bu hafta oysa geçen hafta onu tamamen silmiş gibi görünüyordu. bu düğümü çözse çözse arsen hanım çözer. uyanık kadın vesselam birer adam takar bihter le behlül ün peşine eninde sonunda bir açıklarını yakalar. arsen hanımın şüphelenmesi ilerki bölümler için heyecan verici bir gelişme olmuş bence. yoksa bu salak beşir den bir şey olacağı yok. ne ketum herifmiş ya. matmazelin onca ısrarına karşın tek kelime çıkmadı ağzından. fitil oldum. nihal behlül le evlenince de mutlu olamayacak. behlül bir kadını uzun süre mutlu edebilecek bir adam değil. o gelip geçici ilişkilerin adamı. bihter i bile aldattıktan sonra nihal i gerdek gecesi bile aldatır. beşir nihal evlenemedi diye üzülmesin diye gerçekleri açıklamıyor ama evlendikten sonra daha çok üzüleceğini hiç dikkate almıyor. bir de utanmadan evlenmelerine engel olun diyor deniz hanıma. ulan sana ne demezler mi adama. dış kapının mandalı. evin küçük hanımına, bir tanecik prensesine haddini bilmeden aşık olman yetmezmiş gibi bir de vıdı vıdı ediyorsun. sen mis gibi villa da yan gelip yatmana bak. hangi şöför parçasına kısmet olur öyle bir villa da paşalar gibi ağırlanmak.

bu hafta firdevs in ne kadar uyanık bir kadın olduğunu bir kere daha görmüş olduk. çetin özder e ne numaralar öyle. ağırdan satıyor kendini haspam. ayrıca bihter in hamileliğini öğrenmek için çektiği numara da 1 numaraydı. bu hafta bir de çetin özder in ne kadar tecrübeli bir playboy olduğunu öğrenmiş olduk. elini firdevs in omzunda bir gezdirişi vardı. off o nasıl şeydi öyle. yemeği odada ayarladı ki gece bölünmeden devam etsin ama firdevs hanım bu tanıyor erkekleri yutmaz bu numaraları. evlilik teklifi biraz sürpriz oldu tabii. sen git 20 lerinde gencecik kızla evlen ondan boşan sonra da gel 60 lık firdevs e aşık ol. adamın kadın yelpazesi çok geniş 20 sinden 60 ına kadar herkes girebilir o yelpazeye.

istanbul sosyetesi hafiye olmuş firdevs e çalışıyor sanki. viyana ya bile telefonlar ediliyor hemen yetiştiriliyor yok ednan ın yemekte görmüşler de bilmem ne. sana ne kardeşim senin başka işin yok mu. katya bir sen iki. yorumlarını kendine sakla ya da git diğer arkadaşlarınla dedikodusunu yap. firdvs i aramak ne iş.

keşke bihter bebeğin behlül den olduğunu peyker e söyleseydi. bu sır bir kişiye daha ulaşmış olurdu ve dizinin heyecanı biraz artardı. bu gece ki bölümde ednan ı takdir ettim çok dik bir duruş sergiledi. erkeğe de bu yakışır. ama yazık ki, ilerki bölümlerde behlül ün bebeğini kendi bebeği zannedecek anlaşılan ve biz de bir yandan bihter e sinir olup diper yandan ednan a üzüleceğiz.
bu akşamki bölümünde behlüle iyiden iyiye gıcık olduğum dizidir. yaşananların tek suçlusunun bihter olduğunu düşünmesi inanılır gibi değil. erkek müsvettesi olduğunu iyice kanıtladı. bihtere ''sen geldikten sonra evde herşey değişti, hepsi senin yüzünden, yangını sen başlattın'' gibi saçma laflar etmiştir behlül efendi. bihter tüm bunlara sebep olurken senin elin armut mu topluyordu acaba? gayet de memnundun hayatından. olmuyor böyle behlülcüm, olmuyooorr..
evet canlar 2. geleneksel aşk ı memnu değerlendirmesinde yine omuz omuzayız.

çetin sol kanattan hızla ilerliyor yine; firdevs hanımı etkilemek için 30 kere danke schon dedi, bu işler böyle yürümüyor çetin bey, dankeşön demeyi yunus bülbül dinleyen bakkal da biliyor ama bakkala karşı anamı bacımı koruma güdüm harekete geçmiyor. kızı etkilemek istiyorsan alacaksın almira marka klasik gitarı sahillere ineceksin, tıngırdatacaksın akdeniz akşamlarını.

rıza kaptan'a üzülmemek elde mi böyle bir akşamda *, yine gaza geldim.

nihat mağara adamı olma yolunda ilerliyorsun. ama peyker'in tepkisi de gözlerden kaçmadı, o nasıl bir tepkidir öyle;

peyker - hebele hebele.
nihat - koca bir kamyonu kilometrelerce çekmiş kadar yorgunum.
peyker - oyhş.

gelelim geleneksel türk ailesine;

- hebele hebele
+ aşkam ne yemek var.
- allah belanı versin birgün bile gül ile gelmiyorsun şu eve.

nikahınızı gemide yapalım isterseniz. evet doğru duydunuz, kilit öneri tabiki küçük mastürbatörden geldi.
şok oldum, ben gelecekle ilgili türlü endişeler içindeyken, nikahınızı gemide yapalım isterseniz lafı, zihnimi bireysel silahlanmaya yöneltti, fakat yorgun bedenim otur oturduğun yerde dedi.

ednan'ın bıyıkları sonunda meyvesini verdi; ayrılmak istemiyorum ednan. en önemlisi de ednan severlerin yüzü güldü, adnan sever kitleye, hayalinde teklif aldığı kıza sevgilim var demek isteyen tüm erkekler de dahildi, tamamen adnan reddedince bizde reddetmiş olduk durumu oldu, ağladım.

gelme çetin gelme firdevs'in gazına gelme, dememle beraber, evlenme teklifini etti çetin, artık son güvendiğimiz kalede teslim oldu, durum kötü.

zamanın erşan kuneri'si beşir, artık şimdilerin mahalle berberine düşen slash'i oldu, oysa nihal ile ilgili ne hayaller kurmuştu, ama cemile'ye kaldı.

nesrin sana buradan önerim acilen gollum diyetine başlaman, yoksa rıza kaptan'ın ölümü senin elinden olucak.

ben mi? ben de boş durmadım rabbime sordum bu dizinin ana felsefesi nedir diye, o da yorma kafanı dedi.

ama yordum çarpılmayı beklerken değerlendirmemi sizinle paylaşıp kaçıyorum; bence dizi masa tenisinden * ibaret behlül ile ednan geçmişler masanın iki tarafına, bihter ise pinpon topu bir ednan vuruyor bir behlül.

kalın sağlıcakla.
son bölümünde çetin özder kişisinin romantik laflarının içimizi baydığı dizi.yalnız romantizmden erotizme kayar bir hali var gözümüzden kaçmadı.
slb-l'pool maçı için oturduk tv başına, şöyle bir baktım bu dizimsi şeye. dikkatimi çeken tek şey çetin özder diye kodaman kılıklı bir karakter olmuştur. kim oynuyorsa artık bu karakteri, adam bildiğin slobodan milosevic, dublörünü bulup getirmişler.
tv'deki türk dizilerini tek tük de olsa izlemeye başlamanın iç huzurla katî bir alakası vardır. bitse de gitsek dediğim dizilere açık ara fark atıyor. *
bu hilmi önal'ın kafaya vurunca, adamın kafa yerine geldi, ben de kardeşime vurayım bakim işe yarayacak mı? *

lan tikky firdevs o deri elbise ne lan ole, yaşını başını almış kadınsın zeyna gibi olmuşsun iğrenç. ikoncanıydın sen nice genç ve orta yaşlı hem cinslerinin, düştün gözümden.
--spoiler--
çetin özder'in firdevs hanım'ı parmak vasıtasıyla öpmesi gecemi şenlendirdi. aklıma geldikçe gülüyorum.*
--spoiler--
aile üyelerinin bir kısmı çoğu zaman kaç yaşında olduklarını unutarak kendinden büyüklere sürekli ders verme çabasında.
bu dizideki peyker'in mi yoksa kurtlar vadisindeki polat'ın karısının mı daha güzel olduğuna karar veremediğim yapım.
geçenlerde bir kitapçıda rastladığım iki kızımızın konuşmaları şu şekilde cereyan etmiştir:
-aa bak bak!
+ne oldu ne var?!
-aşk-ı memnunun kitabı da çıkmış!
*
kanal d de sapıtılmış bir şekilde dizisi çekilen,okunması tam bir işkence olan,behlül'ün peyker'in ensesinden tahrik olmasına koptuğum kitap.
son zamanlarda heyecanlı bir hale gelmeye başlamıştır.
halit ziya'nın kemiklerini, mezarında tir tir titreten, her geçen gün düzeysizleşen, iğrençleşen ve sanatla uzaktan yakından alakası olmayan bir dizi saçmalık!
--spoiler--
"Aşk-ı Memnu'da yaşanan aşk, ödipal (fallik, utanma duygusu olmayan) bir aşktır. Dizide yaşananlar Türk toplumunun bilinç dışı fantezilerini aktüalize ediyor"
--spoiler--

http://www.haberler.com/a...-de-buradan-bakin-haberi/
izleyen erkeklerin büyük bir bölümünün eşcinsel olduğu dizi. normal, sağlıklı bir erkek bir yan kanalda kurtlar vadisi gibi bir dizi dururken, gidip de aşk-ı memnu izlemez. izliyorsa o işte bir terslik vardır.
1 buçuk saatlik yeni bölümü yerine, her perşembe yarım saatlik bir önceki bölümün özetini seyretmenin daha mantıklı olduğunu düşündüğüm dizidir. hiçbirşey kaçırmamış olursunuz bir önceki bölümden..bu demektir ki, bölümün 3'te ikisi fasa fiso ile, karşılıklı bakışmalarla geçmektedir.
behlül: abi yenge de erik gibiymiş kütür kütür.
ednan: hangi yenge yav?*
herkes eleştirir bu diziyi ama maşallah herkes de izler yayın saatinde sözlük bile tenhaymış gibime geliyor bazen.. izlemediğim halde her olayı buradan takip ediyorum valla..
dizilerin tek nur yüzlü playboyu ünvanını hak eden çetin amcanın, servetini bozdurup kafam kadar yüzüğü alarak firdevs cadısına vermesi ile ekran başında intaharın eşiğine getiren dizidir.
bu bizim millet kesin sapık hele kadınlar tam sapık erkek arkadaşı onu başka biriyle geyik etse geberitmeyesice gözü kör olmayasıca diyen kadınlar bunu kıvaç yapınca ama güzel yapıyor diyolar hayret bişe halit ziya da sağlam sapık ha onun zamanında adamlar yazmış suç cezayı monte kristo kontunu bu da yazmış aşk-ı memnu yu bu nedir kardeşim biz bu kadar uçana kaçana bir millet değiliz bir de adnan bey koca ülke öğrendi adam halen mal mal mal.izleyen erkekler de var ha niye izliyorlarsa onu da bilmiyorum onunla ilgili başlık varsa aona da yazayım olmazsa .
Bihter'e çok hak verdiğim dizidir. Bihter kızımız kendine karşı koyamıyor. o da bir yerde cadı aslında. Maşallah nihal kızımız da kabak çiçeği gibi açıldı. Behlül'ü buldu baba da zengin...Bir de taç sunuyor bu diziyi. Geçen benim eve aldım nevresim takımı, elmas süslemeli yatağıma çok yakıştı, üstüne şarap döktüm daha demin ,aman para bol nasıl olsa yeni alıveririm şekerim.
an itibari ile izlemesini beklemediğim yazarların izlediği dizidir.
alenen itiraf ediyorum işçi ailesi ağlayınca ben de dayanamadım ağladım, ve hatta beşire sinir olsamda kadıncağızla sarıştıkları sahnede hıçkırmış bile olabilirim. serde memur çocukluğu var tabi, lanet olsun bundan mı izliyoduk yahu.

ek: bihter allah senin çileni versin. ednan sen de adam değilmişsin, oh yarasın o boynuzlar sana. *
an itibariyle bihter'e kapak olmuş dizidir.