bugün

Mevlana : aşk, öyle engin bir denizdir ki, ne başlangıcı ne de sonu vardır.

Mevlana : aşk, davaya benzer, acı çekmek de şahide; şahidin yoksa davayı kazanamazsın.

Mevlana : Bir aşkı başka aşk söndürebilir. aşkta ne yükseklik, ne alçaklık, ne de akıllılık ve akılsızlık vardır. Hafızlık, şeyhlik, müritlik yoktur. Sadece kepazelik, aşağılık ve rintlik vardır. insanın toprağını aşk şebnemi ile yoğurdukları için alemde yüzlerce fitne ve kargaşalık peyda olur. aşkın yüzlerce neşteri, ruhun damarlarına sokuldu ve oradan gönül adı verilen bir damla aldı aşk öyle engin bir denizdir ki, ne kenarı vardır, ne de ucu bucağı.

Mevlana : Gerçek aşkta ne vefa vardır ne cefa.

Mevlana : Kimi aşık görürsen, onu maşuk bil. Zira o aşka nisbetle hem aşıktır, hem de maşuktur.
aşk denen illet çorak arazide tilki misali kurnaz bekçi...
direkt size söylenen sözlerdir. cümlenin ne olduğu önemli bile değildir. yeter ki sadece size özel olsun.
Seviyorum seni ekmeği tuza batırıp yer gibi.
Bu simsiyah saçları omuzlarına dökülen, gözleri efsunlu, yüzü aydan ak, güzeller güzeli bir kızdı. Tıpkı suyun içinden çıkan güle benziyordu. Gözlerim gözlerine çakılıp kaldı. Büyülenmiştim sanki.

Şimdi anladım aşkı.
'' Ey benim sevgilim, karlı bir çam ormanında nefes almanın bahtiyarlığına benzer seni sevmek.''

n.h.ran
Yeniden doğmaktır, başka bir bedende.
aşk üzerine söylenmiş en güzel söz henüz söylenmemiş olandır.
anonim *
seversin,kavuşamazsın, aşk olur... aşık veysel
Aşk memur maaşı gibidir. Değerlidir ama çok çabuk biter.
sen elmayı seviyorsun diye elma da seni sevmek zorunda mı?
aşk ilahi olmadıkça, seks olmazsa olmaz.
aşk çiş gibidir. gelince tutamazsın.
aşk futbol topu gibidir. önce tekmeyi vurursun sonra peşinden koşarsın.
ibrahim tatlıses'den geliyor:

sen yoksan herşey eksik, sen varsan herşey tamam. neyim varsa alıp götürsünler benden, paylaşmaya hazırım inan, yanlız seni paylaşamam.
aşk bir vişne ye ye kişne.
aşk, aşkın uğruna ödün vermektir.
beşiktaşk
seni sevdiğim kadar
sevseydi ferhat şirini
o dağın yerini değiştirirdi.

imza:nadya komanaci biricid bardo
Bir tek şeyi unutma!
Seni sevdim ben.
Yanarak, yıkılarak
Aklıma her geldiğinde ağlayarak.
100watt* bi ampüle 1dk bakıp, gözlerini açıp kapadığında yine onun yüzünü görmektir.***
malumunuz güzel söz söylemek bir sanattır. her konuda güzel söz söylenebilir ama aşk başkadır. aslında aşk hakkında olumlu ne söylesen güzel olur. zaten aşk güzeldir. anket tarzı başlığımızda neye göre, kime göre diyerekten aklıma ilk geleni paylaşmak isterim. ''sana bakmak bütün rastlantıları reddedip bir mucizeyi anlamaktır. sana bakmak Allah'a inanmaktır.''.
...
yokluğun cehennemin öbür adıdır.
üşüyorum, kapama gözlerini.

ahmed arif - hasretinden prangalar eskittim
sen aşk nedir bilemezsin
beni sevmedin ki
ağla ağlayabildiğin kadar
bütün güzellikler sende
aşk bendedir

ümit yaşar oğuzcan
aşk;kendini bilmek ile edebini yitirmek arasında ince bir çizgidir.
rupa p.