bugün

kimisinin zevk aldığı acıdır. insanın göğüs kafesinin ezildiği his.
içini kanatan.
şu fani dünyada kınadığım, küçümsediğim,alay ettiğim ne varsa başıma gelmiştir ama gelenlerin en ağırlarından biri şu an yaşadığım durum. genç werther'in acılarına doğru ilerliyor vaziyet. tanrı mı beni cezalandıran insanlar mı bilemiyorum. ölüm fikriyle cilveleşiyorum bazen. abre los ojos filmindeki gibi varoluş acısıyla aşk acısının arasında can çekişiyorum.
evet şiddeti daha da arttı. bu şey nasıl bir şey sonsuz merhametli (!) tanrı buna nasıl izin verebiliyor? genç werther'e döndüm anasını satiyim!
ergen acısıdır. başka bedenle sevişince geçiyor.
Acısı geçiyor farklı bir his kalıyor tam olarak ne ben de bilmiyorum.
Dört mısralık bir şiire, yarım şişe içkiye, yarım düzine tütüne bakan acı. Sonrası iyilik güzellik diyeceğim de demiyorum. Oldu olacak itin götüne sokalım... Sokmam. Ayıp ve yazık.

Aşk acısı geçicidir,
Zülkarneyn peygamberin rabbi, diş ve evlat acısından, zihin ve ruh ağrısından muhafaza etsin.

Aşk yoksa,
Seks var.
Hamdolsun, aza kanaat edenlerdeniz.
Andrew biraj, 2013
görsel
"seni sevip çekildim, dedim dünya bu kadar."
Abartılandır. Aşk acısı diye bir şey yoktur. Bunun asıl nedeni sikemeden ayrılmaktır. Evet o iş olsaydı acı macı kalmazdı.
Oh be söyledim kurtuldum.
duyar kasmayı bırakın, aşk en temel insanı duygudur ve acısını çekmek acı verici olduğu kadar ihtyiactırda. insanlar yakında size sorarak acı çekecek yada mutlu olacak.
Salak salak basliklar acmayin amk ask acinizi sikiym ask acisi mi kaldi yil oldu 2020 millet ac geziyor derdi olmayanda kendine aci icat ediyo.ask acisi derdi olmayan adamin derdidir.
Çok sıkıntı, hayattan zevk alamazsınız.
aşk yarasidirrr buu ilaç kapatmaaaz.
katlanması zor bir acı asla iyileşmez ama onla yaşamayı öğrenirsin.
Çabucak atlatsam da yoluma baksam diyorum. Tam da finaller zamanı yediğim darbeyle bayağı bir sendeledim kendimi kötü hissediyorum. Ama yıkılmadık buna da şükür.
(bkz: montla sıç)
acısı değil ancak biten uzun süreli ilişkinin bir sızısı mevcut.

özlemden doğan,
yazık oldu hissinden doğan.
yıl olmuş 2020 hala çeken var mı dediğim.
aslında her ne kadar geçecek deselerde asla geçmiyecek bir acıdır eğer gerçekten birini canından çok sevdiysen ve sonrasında senin canın artık senin değilse ve senin artık ne yapacağını bilemediğin kafanı oraya buraya vurmaktan düşünemeyi unuttuğunda aşk acısı çekiyorsun demektir aslında aşk acısı denen illetten kurtulmak diye bir şey yoktur her ne kadar ARTIK UNUTTUM ARTIK BiTTi desende gerçekten aşık olan biri için asla bitmez bir acıdır kalbinin asla görünmeyen bir yerinde sana zaman zaman yavaş yavaş acı çektirir bazen yüzündeki tebbesümü çalar bazen mutluluktan akan göz yaşını ama alışacaksın o kalbindeki ağırlıkla o ağrıyla yaşamayı öğreneceksin sadece zaman ...
tarifsiz duygulardan biridir.
kimisine göre önemsizdir, kimin daha büyük acıları vardır falan geçin bunları aloo, kimisine bu acıyla yaşamak ağır geliyor belli ki. kıyaslamayın artık birbirinizle acılarınızı.
Bazen yıllar sürer en zoru sessiz aşktır.
görsel
kızla ayrıyız görmüyorum da rahatlım şimdi okullar açılınca ya tekrardan kabarırsa duygularım. vallahi çok korkuyorum. benim yeni aşklara yelken açmam lazım. off off bıktım.
gerçekten hissedilen bir şeydir. hatta aşırı vakalarda "takotsubo kardiyomiyopati" denilen bir sendroma, yani "kırık kalp sendromu" denilen bir şeye sebep olabilir. kırık kalp sendromu şiddetine bağlı olarak kalp krizi semptomlarını andırır.

hissedilmesi de ayrı konudur. göğüs, kasık ve yüze kan akışından dolayı orada bir sıcaklık hissetmek mümkündür. ayrıca beynin bunu hisseden kısmı da acıyı hisseden kısmının hemen yanındadır. "aşk acısı" gayet yerinde bir isimdir.
Derinlerde kanayan bir acıdır ve senden başka kimse göremez.
aylarca yıllarca geçmeyen unutulsa bile kalpte derin yaralar bırakan acı.