bugün

akla gelen ilk yapılabilecek şeydir.
kişide küfür etkisi yapacak söz.
ağlamayan kişi ne yapacağını bilemez ki elinden de bir şey gelmez zaten. o sırada kullandığı tek cümledir.
üzülmemesi gerektiğini hatırlatmaktır. (bkz: hayat kısa kuşlar uçuyor)
(bkz: ağla açılırsın)dan daha az başarılı öneridir.

n kadar ağlama desek de ağlanacağını adımız gibi biliriz.
halk arasında "boşa kürek çekmek" olarak geçen eylem.
içiniz acır kişinin ağlamasına. ama göz pınarlarının önüne set kuramazsınız. ağlama dersiniz ancak.
söyleyecek bir şey bulunmadığında dile gelen. hasar düzeltilecek durumda değilse ağızdan başka söz de dökülemiyor.
hiçbir şey yapmamaktan iyi olan şeydir.
daha çok ağlamaya sebep olur.
saçmalıktır.
Sigara içene "içme " demek gibidir.
asla etkili olmayan tavsiyedir. aksine insanı daha çok ağlatır.
nefes alma demekle aynı kapıya çıkar. ağlama diyen arkadaş bil istedim.
iyi bir tavsiye değildir. ağla açılırsın demek daha iyidir. ağla açılırsın dendiğinde; ağlayan kişi ya tam ağlıyor, ya da ağlamayı hepten kesiyor genellikle. tespit ettim de.
yapılacak en saçma şeydir.

ağlayan kişinin yanında bile durmayın diyecektim de içim sızladı. yapmayın. destek olun. sarılın...
Küfürle kendine getirmeye çalışmak daha etkilidir.
(bkz: büşra sikerim bak düzgün dur)
o ne güzel tesellidir öyle üstad.
Ben ağlamanı hiç istemiyorum, ama istiyorsan ağla biraz, rahatlarsın diyorum.
son derece mantıksızdır. insanları zorla güçsüz görünmekten vazgeçirmeye çalışmak yerine sadece bunu kendi başlarına ne kadar güçlü olduklarını görmeleri için serbest bırakmak gerekir. Yani belkide hiçbir şey yapmamak.
Ben ağlayan kişinin direk yanından uzaklaşırım 5 10 dakka aglayıp rahatlasın kendine gelsin diye.
"Sonra kedi gibi yanına yanaşıp, anlatırsan dinlerim, konuşmak istemezsen susarım, istersende sana eğlenceli şeyler anlatır havanı değiştiririm, intibası yaratmaya çalışıyorum elimden geldiğince"
Çünkü sen iyiysen herkes iyidir ve o zamanlar herkes yanında olur, önemli olan insanlar kötü ve çekilmezkende onları idare edebilmektir.
Elbette bu kaide herkes için geçerli değildir saçmalama lütfen.
az teselli etmek amaçlı çaresiz bir söz.
-ağlama gözlerinden sıvı bir madde akıyor-.
Ben genelde ağlamdiyorum. Rahatlayana kadar ağla ki konuşurken ne dediğini anlayayım.
"Ağlama" demek yetmez.
yüreğine serin sular serpmeden, umutlar filizlendirmeden, kuru kuru " ağlama" demek, anlamsızdır.
ne yapacağına dair hiçbir fikri olmayan insan söylemi.