bugün

insansanız eğer kişinin içini dağlayan bir sahnedir.. eğer ki duygu yoksunu biriyseniz sizin için hiçbir sorun teşkil etmez.
Bir bayan olarak biliyorum ki dunyanin en caresiz anidir, kosarak uzaklasilmalidir. Kiz kişisini bir avm onunde birakip kacmak gerekir, o kendini toparlayacaktir.
Bazen bir kadın geliyor oturuyor karşına ve ağlıyor.
kadınlar hep ağlıyor.
bazen birisi geliyor karşına
oturuyor 'eğer çok
sevdiysen' diyor, oysaki
bilmiyor çok sevmekte bir an'a ait.
Önemli olan görmek değil bakmak.bakamayan adamın omzunda ağlıyor isen hele ki yazık o gözünden akanın tek bi damlasina.
ne zaman ağlayan bir kadın görsem düşünürüm kendi kendime, biz kadınlar için ağladık bu zamana kadar. Onu ağlatacak şey ne acaba?
Neden ve kimin yuzunde agladigi merak edilir. Kalbi kirilmis kadindir.
Ağlayan bir erkek görmekten daha dokunakli değildir.
ağlayan bir erkek görmekten pek farkı yoktur. her ikisi de insan sonuçta. yine de erkekler daha zor ve daha gerekli görünen durumlarda ağladığı için erkeklerin ağlaması daha dikkate değerdir.
Demin şahit olduğum olaydır. sebebini sormak istedim ama yürüyüp yoluna devam etti. gerçekten bir kadının ağlaması çok ama çok kötü.
Son iki günde o kadar çok gördüm ki daha tahammülüm gerçekten yok işin ilginç tarafı ağlayamadığımı farkettim.
Üzülür insan.
Ağzına ağzına vurun iki tane.
Ağlayan bir erkek görmekten farkı yoktur...
Ağlamak, eylem olarak iç acıtan, yürek burkan bir durumdur.
Hiç ağlayan bir hayvan gördünüz mü? Ömrünüzden ömür gider...
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)

kim üzüyor lan bunları?
her gordugumde gidip konusma istegi olusturan olay. belki verecegi tepkiden cekiniyorumdur. belki de ozguvenim yetersizdir.
zevk verir. hele o kadını siz ağlattıysanız.
insanın yüreğini burkar. dayanılmaz derecede üzülür insan.

ama tabi lisedeki ve üniversitedeki her boka ağlayan kızlardan bahsetmiyorum.
maharet değildir. arkasında ki onu ağlatan dangalağı göremedikten sonra bir anlamı yoktur.
"sakin aglama kiyamam" diyen degilmiydi, asil bizi hickiriklara bogan...
çok kalbimi burkar, kadınlar ağlamamalı, hiç hastalanmayan biri olarak mendilim olmadığı için hemen cebimden bir 500 euro çıkartır gözyaşlarını silerim...
anında yaslanacak omuz olmak aklıma gelir. genelde desteğe ihtiyaçları vardır o kadınların helede ağlama sebepleri eski sevgilileri ise akşama hiç uğraşmadan seks vardır.
görsel
ürkütmeden yaklaşıp mendilinizle göz yaşları silinip bu dünyaya güzellik kattığı hatırlatılıp uzaklaşılmalıdır.
az böyle yürekli adamlar, güçlü kadınlar.
--spoiler--

Bazen bir kadın sana en çok korktuğum şey bir kadının gözyaşlarıdır diyor, kendi adına. Eğer çok sevdiySem diyor, eğer çok sevdiysem.. OySa biLmiyor ki sevmek de bir an'a ait.

--spoiler--

http://www.youtube.com/watch?v=MTogquZ4Aos