bugün

göğüs boşluğuna itilmiş tüm üzücü anıların, sıkıntıların ve kederlerin, kafesini kırıpta gözlerden firar etmesinin nasıl bir şey olduğunu bilir herkes. onları unutmak için sarfettiğin enerjinin iki katı mutsuzluğa bürünür, ağladıkça ağlarsınız. içinizde tuttuğunuz ve ağırlığıyla sizi yerin diplerine doğru çeken o korkunç hesaplaşmalar gözyaşlarıyla akıp giderken, bir huzura sürüklenir insan. "ağlamak güzeldir" diye boşa dememişler. arınırsınız sıkıntılarınızdan. o sağanağın ardından berrak bir güneş doğar dudaklarınızın kıyısından. sonra bir gökkuşağı belirir gözlerinizde ve gülmeye başlarsınız. ne deliliktir ne ahmaklık; kabullenilmiş huzurlu bir çaresizliğin göstergesidir ağlarken gülmek.
genelde kızlarda görülen ve görüldüğü anda erkeği komalara sokan hal hareket.
hollywood filmlerinin bünyeme yarattığı etkidir. efendim malum yaz tatili geldi, boş boş gezen kolpa genç olacağıma biraz film izleyeyim diyerekten günde 4 film izlemeli rutin bir program çerçevesinde yaşamaya başladım ama gelin görün ki bu filmlerin hepsi hollywood filmi olunca bünyede ters tepkiler yarattı.
geçen annemle kavga ediyoruz, odam dağınık diye (halbuki benim planım new york'un yeraltı çetelerine bulaşmam sonucunda kavga etmekti.) kavganın bir noktasında annemin kafasını ellerimin arasına alarak ağlamaya başlıyorum. annemin 'bırak, hayırsız! bak yeminle babana söyleyeceğim artık geldim 50 yaşıma!' diye bağrışlarını bastırmak için şiştt, cıss,pıss şeklinde sesler çıkarıyorum. annem susuyor ve tam o esnada koparıveriyorum bir kahkaha, işte burası olayın ısındığı yer,brad pitt edasını yakaladım artık kim tutar beni diyerek sevinçle odama yollanıyorum, arkamdan annemin bağırışını duyuyorum 'beyaz kirlilerin varsa getir de makinaya atıyım, çalıştırıyorum bak!'
(bkz: sadri alışık)

http://www.youtube.com/watch?v=MwpM8PmVGio
sinir sisteminin laçkalaşmış olduğunu göstergesidir.
canı o kadar yanmak ki duyguların birbirine karışması ile o duygudan o duyguya koşmak. ağlanacak haline ağladıktan sonra, üstüne bir de güzel gülmek.
çok tatlıdır.
psikolojik sorunlara delalettir.
Doktora görünmem gerek.
Normal midir bilmem ama çokoş bişey deneyiniz bence.
Bi an insan içinde bulunduğu durumun acizliğini fark eder. Değmeyecek şeyler için kendini bostan yere uzdugunu fark eder ve sonra "o zaman dans" diyerek gülmeye baslar. Gözyaşları değerli arkadaşlar bos yere akıp gitmemeliler.
ağlarken aynada kendimi görünce oluyor bana bu.
Sinir krizi geçirdiği anlamına gelebilir.Yaklaşırken dikkatli olun böyle insanlara.
Sevinçten ağlamaktır. Özlemi aklınıza gelir ağlar sonra yanınız da olduğunu görür gülersiniz ve sarılırsınız tabiki.
Ağlamanın yarım saat kadar ilerisinde başlayan ve nerede oluştuğu belli olmayan bir kakırdama biçiminde nükseden illet bir duygu geçişi. Mutlu olunduğu için değil tamamen içsel bir buhrandan mütevellit ortaya çıkmaktadır.
görsel
Ağlamayı becerebilirsem sonunda gülmeyi haketmişimdir. Yaparım.
Sınav zamanı yaklaştıkça sık sık yaşamaya başladığım durum.
Sinirleri bozulmuş insandır.
bir aralar çokça başıma gelendi. zamanla geçiyor buda diğer herşey gibi.
ani sinir geçiş dönemidir. sakın düzeldi diye konuşmayın geri tepebilir.
Gülerken ağlamaya başlamakla kapışır.
Napalım böyle de duygusal ve ruhsal açıdan dengesiz yengeç burcuyuz...
(bkz: manimelankolipsikoz)
ikizler burcu muyum neyim ben?