bugün

bozulmuş fotokopi makinesi etrafında toplanan şirket çalışanlarının arasından sıyrılıp görevini yerine getirmek isteyen stajyer sözü.

her işin bir ustası var...
koli taşırken deymesin yağlı boya kelimesi yerine kullanabilinecek söz öbeğidir. *
çalışanların çaya ihtiyaçları olduğunda günü kurtaracak kişinin sarfedeceği sözdür.

a : halit abi, bu yemeğin üzerine de bi çay iyi giderdi be
b : he yaa..şimdi biri olsa da kalkıp çay getirse
c : açılın ! ben stajyerim
a-b : kahramaaanıııım !!!
bi işi yapmak için girilen pazarlıklarda işi en ucuza yapacak kişi söz öbeği.
fotokopi çekerken dünyayı kurtaracağını sanan ben'in* haykıra durduğu haykırış.
kahve makinasının nasıl çalışacağını tartışan çalışanları gören stajyer sözüdür.
stajyerlerin surtladığı tv kanallarında her daim duyabileceğiniz bir cümle... oralarda her işi her işi stajyer yapar :

editör : ayyy bana çay getirecek yok muuuuu

stajyer : açılın ben stajyerim ! ! !

editör : açık olsuuun...
rec isimli filmde polisin isirilmasi sonucu oradaki stajyer doktor da bu tur triplere girmisti.
tık tık tık*
üstat: buyrun onur bey ?
yakışıklı çalışan: laptop ımda virüs var yardımcı olur musunuz ?
kny : (yakışıklımış lan) [açılın ben stajyerim hareketi] buyrun ben ilgileneyim onur bey. hemen tarama yapıyorum.
yakışıklı çalışan: teşekkürler kny hanım 2 saat sonra sizi ziyarete gelicem.
kny: aa olur gelin gelin onur bey her zaman.
bu ilk iğne deneyimim ilk sizi delicem poponuzu hiç unutmayacağım arasındaki kılları kokusunu benim için çok özel. açılın stajer hemşire geliyor yada direkt kaçın.
stajerken giydiği üç beden büyük formayla şimdiki evrim geçirmiş hali görülmeye değer kişidir.
(bkz: açılın hem doktor hem stajyerim)
Elindeki küçük servis tepsisinde 20 adet welcome coctail taşıyan, resepsiyona doğru emin adımlarla yürürken önüne geçmekte ısrar eden turistlere : " açılın ben stajyerim" diye seslenerek bir nevi gözdağı veren stajyer kişisi.
öncelikle not; sözlüğü sevme nedenlerindendir. her zaman düşündüğüm gibi sanki sözlük

hayatımı, hayatlarımızı takip ediyo, o anki durumumuzu bilio gibi gelio. saçmaj alama demeden önce bir düşün

yeni aşık olduğunda sol frame hep aşkla ilgili başlıkların gelmesi, şükelaya tıkladığında aşlandık ahuy

hali hazırda uzun mesafeli bir ilişki yaşarken uzun mesafeli ilişkilerin zorluklarıyla ilgili

bir şukela gelmesi, ve staj da iken sıkıntıdan patlar iken sözlüğü açtığında ilk fırsatta

karşına çıkan ilk entry nin açılın ben stajyerim in ilk entrysi olması tesadüf olamaz ki ben bunu yaşadım.

tesadüf ise bile bu kadar sık ve altında anafikre sahip tesadüflere can kurban.

he şimdi diyebilir misin benim başıma hiç bunun benzeri bir olay gelmedi. diyemezsin bence ki eğer

bunu cidden canı gönülden diyorsan sözlük daha seni yakalamamış demektir, yazıktır.

gelelim entariye;

excele döküman aktarılacak sayın elektrik elektronik mühendisliği adayı,

açılın ben stajyerim

bir takım içeriğinin anlaşılması imkansız döküma var işimizle ilgili

açılın ben stajyerim

olmayan sosyal statümüzü -hali hazırda kapitalizmin uşağı olmuş ve iş yükü

altında ölürken- kanıtlamamız ve 'ah bizler de yahu' diyebilmemiz için birine ihtiyaç var arayışı sırasında

açılın ben stajyerim

hali hazırda akşamın köründe işten çıkıyorken, herhangi bir işi olmasa bile, birine çıkmak için erken deil mi

denmek istendiğinde

açılın be..

öhömm. staj yerini seven ve onlara saygı gösteren bir stajyeri...

öhömm.

-yok murat bey ne sözlüğü eehehhe. araştırma babunda ben şeetmiştim...

(bkz: açılın ben proje müdürüyüm)

sonra devam ederiz canlar, selametle. hakkını helal etmeyen, heyyy sennn! topsun olum!!

edit: imlâ
Sevgili Staj Defteri,

Bugün stajımın 4. günüydü. Şirkette fazla masa olmadığı için yine ortalıkta dolandım durdum. Küçük çocuk gibi ne görsem doktor bu ne diye soruyorum herkese. Sağ olsunlar hepsi cevap veriyor elinden geldiğince.

Hesap kitap da yapıyorum. Mesela haşmet abinin çay bardağına göre atılacak şekerin ne kadar sürede eriyeceğini ya da ısı değişiminin ne kadar olacağını kafadan hesaplayabiliyordum artık. Çünkü bir bardak boşaldığında yerine hemen dolusu geliyor, hiç boş görmedim masaları.Mütemadiyen içiyorlar efenim, durduramıyoruz. Heralde insan iş hayatında sürekli sıvı tüketme ihtiyacı hissediyor, sık sık çişe gitme bahanesyile mola vermek içindir o da.Ben de napayım böyle boş boş oturunca tüm gün, çay bardaklarıyla hesap yapmayı keşfettim kendi kendime...

Devamı için buyrunuz; http://bizdenbiri.net/acilin-ben-stajyerim
ortalıkta pis pis dolaşıp, şirketin her bölümüne giderek bişeyler öğrenmeye çalışmaktır. hayır o değil, okulda öğrendiğin şeyleri de cümle içinde kullanarak oradakilerin şaşkınlığına neden olan durumdur. * * * *
bu cümlenin doktor versiyonu da var.
Açılın ben doktorum.
(bkz: açılın ben deli kadir uleyn)
ilk başlardaki öğrenme çabalarının sonucunda birkaç ay sonra herşeyin yerini bilmek ve okul gününde bile aranarak bunu nasıl yaptın ? şunu nereye koydun ? o nerede ? gibi sorular alırsın bi havalara girersin felan işte bu noktada :
(bkz: açılın ben stajyerim) diyesin gelir .
bütün işleri stajyerler yaptığı içindir herhalde, amma bu heves saçma ya, ne atlıyosun öyle her şeye!
ilkgün heyecanına kapılmış staj er heyecanıdır, gelip geçici şeyler bunlar.
iş bulmanın sevinci ile kendini kaybetmiş satjyerin dudaklarından dökülen cümledir.
ilk şantiye gezisinde kafaya takılan baretle poz verilir fotoğraf çektirilir. Sonra 2 saat yamulan saçlarını düzeltmeye çalışır. Eve gidince facebooka fotoğraf yükler.
kahve yapmak için yol istiyordur.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar