bugün

Girişken ve kolu uzun bir tipse gayet de bulur. Ülkede keriz çok.
Basligi acan arkadas freud un yaninda staj yapti herhalde. Catlasaniz da patlasaniz da o klinikleri acip catir catir para kazanacaklar sizde boyle aglamaya devam.
Açıköğretimden bir sürü bölüm mezun verirken afedersin siki taşağı yayıp "bizene abi iyiye heryerde ekmek var" diyip gülerken şimdi çıkıp çalış örgün kazan diyen insan psikolog olmasıyla bi baltaya sap olmaması arasında bir fark yok. Diken başkasına batarken gül güzel diken sana batarken dikeni var olmaz.

Bu açıköğretim psikoloji olayında bu kadar ağlayıp açılmasın diyen adam psikolog falan olmasın zaten. aldığı eğitime güvenmeyen adamın sana bana hiç bi yararı olmaz daha çok vatanın milletin sırttına kambur olur.

istanbul üniversitesini tebrik ediyorum ve yaptıkları iş muazzam. Dandik psikolog bozuntuları da gitsim ötede ağlasın.
Haklı bir tip olabilir; ama çok fazla okumlama yapması lazım ve ingilizce kaynaklara yönelmesi, olan her türlü yeniliği (şimdilerde lovebombing, gosthing gibi ilişkilerde yapılan psikolojik şiddetler çıktı) takip etmesi gerekli. Ayrıca aldığım bilgilere göre çoğu örgün eğitim dersinde de hocalar slayttan notları okuyarak dersleri işletiyormuş, aynısını okula gitmeden herhangi bir pcde veya telefonda yapabilir bir öğrenci. Tabii alanda çalışmak, insanları gözlemlemek ve onlarla iletişimde olmamak gibi sorunlar olur; ama onu da bağlı olunan ğniversitenin halledeceğini ve staj yaptırabileceğini düşünüyorum.

Edit: can manayın en büyük hayranı benim! Bunları da ondan öğrendim zaten, beni manipüle etsin ve dövsün muhteşem psikolog can manay.
Tanıdığı tek psikolog can manay olanların, psikologların insan manipüle ettiği sanrılarını ve bu sanrılarla psikolog olabileceklerine yürekten inanmalarının da bir sanrıdan ibaret olduğunu idrak edemeyenleri gösteren başlık.

Edit: Bari psikologların insanmanipüleedici olmadığını bilecek kadar ilgili olsaydın.*
Sosyal medyada Bu olaya tepki veren bazı Psikologların bu kadar insan psikolojisinden anlamayıp çirkefleşmesi de ayrı bir psikolojik vaka.
instagram'da bile ipe sapa Gelmez üsluplarla döğüşüyorlar bütün gün. işsizlik gerçekten had safhada demek ki bu bölümde, bir de açıktan okuyup ne yapacaksınız?

Konuyla ilgili düşüncem şudur:
Açıköğretimden mezun olan kişi öğretmen oluyor ve çocuklarımızı bu öğretmene emanet edebiliyorsak, psikolog da olunabilir demek ki.

Herkes iğnenin ucu kendisine batınca tepki veriyor.
Babacım yeter yahu kaç gündür aynı konu. Madem haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz gidin yetkili mercilere, mahkemelere başvurun. Kaldı ki sizden başka da karşı çıkan yok.

Tamam en iyi psikolog sizsiniz ötekiler tü kaka. Tamam kapatın artık.
ikinci üniversite olarak okumayı düşünüyorum. aslında hiç aklımda yoktu. 1 sene önce narsist birinin bana gaslighting uyguladığının farkına varmam ve freud un kitapları ile tanışmamla başladı psikoloji merakım.

açık öğretim bitirip psikolog olup klinik felan açma niyetim yok korkmayın aslında örgün okuyacaktım sınav başvuru zamanını kaçırdım nasip böyleymiş. öğretim hayatımda da hep böyleydim millet harıl harıl çalışırdı ben hiç çalışmaz hep gezerdim. sınavda iyi not alırdım. herkes akıllı olduğumu söyler.

durun psikolog arkadaşlar ben uber değilim karşının taksisiyim. ironi yaptım hemen vurmayın. taksicilerin tahtında gözleri heralde psikologların. yök ü de tehtit ederler artık.
Uzaktan hiçbir şey okunmaz ulan. Telefondan kitap bile okunmaz. insan mıyız? Yapay zeka mıyız?