bugün

Ağrı ilinin Tutak ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Tutak)
Güzel bir hitap şekli.

Örnek: aziz ve muhterem sözlük yazarları, saygı değer yönetim kurulu ve mümessilleri, hepinizi saygılarımla selamlar, hürmetler ederim. Evet.
Müthiş bir hitap şekli. Evet.
Yonetmenligini taylan biraderlerin yaptigi oyuncu kadrosunda engin gunaydin, haluk bilginer, binnur kaya, irem sak ve daha bircok onemli ismin yer aldigi, 8 ocak'ta netflix'te yayina girecek olan film.
izlemeye başladım.

ilk başta çok kötü bir espri vardı. Çok kalitesiz galiba dedim fakat izlemeye devam ettikçe sardı.

Edit : çok sevdim bu filmi.
eh idare eder ama imdb 6.2 etmez etse etse 5 eder, iyi bir senaryoyla bu kadro uçardı.
facia bi 9 kere leyla filmi oyunculuğu sonrasında herhalde haluk bilginer bu filmdeki oyunculuğuyla yeniden sevilen kişi olmaya devam edecektir. filmde özellikle çocuk karakteri çok beğendim. onun olduğu sahnelerde iyi sırtlamış her şeyi.

beğendiğim bi film oldu.
sadece erbil karakteri için dahi izlenebilecek film. taylan biraderler tarafından yönetilmiş.
sararak 15 dk dayanabildiğim netflix filmi.

haluk bilginer'e neden böyle projeler gidiyor anlamış değilim, adamın mis gbi kariyeri gözünüze battı da bir çomak sokalım falan mı dediniz nedir?
Oyuncu ve oyunculukları çok beğendiğim film.

Sosyal medya eleştirisi, herkes yalnız, kimsenin hayatı aslında göründüğü gibi değil vs.
Hepsi doğru ve noktalar güzel yakalanmış ama kopuk kopuk kalmış biraz, ben daha akışkan filmleri seviyorum sanırım. (akışkan da neyse artık)

Ayrıca şu küçük çocuğu gerçekten beğenen olması da çok enteresan geldi. Ben inanılmaz irite oldum. Hayatta tiksindiğim her şeyin konsantre olarak vücut bulmuş hali gibiydi.
Belki de amaç aşırı rahatsızlık vermekti, benim adıma ulaştı bu amaca.

Özetle, izlenebilir bir filmdi. Kötü diyemeyeceğim. Puanım, 10/6,7.
son dönemin iyi filmlerinden.

taylan biraderlerin dizilerden ve gişeden silkinip iyi bir film çıkartması şahsen sevindirdi.

engin günaydın ile yapacakları daha çok film var keza..

mature rolündeki haluk bilginer' in yavuklusu beni bitirdi.

(bkz: gülçin santırcıoğlu)

bir başkadır berkun oya'clığı pek beğenmemiştir diye tahmin ediyorum bu filmi. emeği geçen herkesi tebrik ederim sıkı film çıkarmışlar.
beklentimi karşılamamış film.

fragmanı izlediğimde, oyuncuları, yazarlarını, yönetenleri falan gördüğümde yayınlanacağı günü merakla beklemiştim. o açıdan diyorum zaten beklentimi karşılamadı diye. yoksa 9 kere leyla faciası gibi bir durum yok ortada.

filme yönelik en büyük eleştirim yalnızlık meselesinin fazlasıyla kopuk hikayeler üzerinden anlatılması. karakterler birbirlerinin içinde boğuldu sanki biraz. aslında izlemekten hoşnut olacağım bir kafa ile yola çıkılmış ama ortaya çıkan işe ben pek ısınamadım. bi ara mutlaka 2. kez izleyeceğim. fikrim değişirse de editlerim.
sallantılı bir komedi anlayışının ürünü.

hakkında kısa bir yazı https://cinepopularica.bl...ul-taylan-berkun-oya.html
kesinlikte kötü değil, acımasız yorumlar yapılıyor. sadece, farklı bir anlatım şekli ve kara mizah barındırıyor.