bugün

dini bayramların resmi tatil olmamasını uygun gören şahıs. çok haklıdır.

sonra da nerede o eski bayramlar? nerede ya tabi. sen git bodruma, antalyaya yatmak için.

dini bayramlar yatmak için değildir efendim. bunu kafamıza sokalım artık.
angaje olmuş ajan tarihçi.
elbette ki taraf gazetesinde yazıyor...
bugün tek kelime ile mükemmel bir "müslüman kardeşler" yazısı kaleme almış taraf gazetesinin ytarihçi yazarı.
son derece nazik, samimi bir yazar olmasına rağmen, cumhuriyetin kuruluş sürecinin bir devrim olduğunu anlamamakta ısrar eden, bu nedenle "neden cumhuriyet kurulurken siyasal partilere, örgütlenmelere izin verilmedi" türü abes bir soruya saplanan yazardır aynı zamanda. evet mustafa kemal ismi sizde alerji yapıyor olabilir, evet adının önünde "resmi" sıfatı bululanan her kavram sizin için küllüyen yalan olabilir; ancak cumhuriyetin kuruluş sürecini demokrasi(!) kültürüyle algılamaya, açıklamaya çalışmak başlıbaşına bir yanılgıdır. bu yanılgının üzerine bina edilecek her türlü hipotez de temelleri itibariyle maalesef çürüktür.
şovenist yazılardan iğreniyorum dedikten sonra izmir suikastiyle ilgili okuduğum en şovenist yazıyı yazarak sağlam bir oksimorona imza atmış kişidir.
atatürk'e bok atmak için yerden yere vurduğu sakallı nurettin'i bile anlayabilecek, hatta haklı görebilecek insan.

papaz hrisostomos'un öldürülmesine atatürk göz yummuştur kendi mantığına göre.

e ama demezler mi atatürk azınlıklara gıcıktı, neden kiliseleri yıktırmadı diye? neden sinagogları yıktırmadı diye?

her şeye olduğu gibi ona da kudreti yeterdi. yapmadı. aynı atatürk izmir'e geldiğinde yunan bayrağına basmayan, bastırmayan ve yerlerden kaldırtan atatürk değil mi?

şimdi bir kısım aklıevvel çıkar der ki, ''efendi, atatürk tabi gayri müslüm'e dokunmaz, atatürk islam karşıtıydı çünkü!''.

atatürk camilere de dokunmadı, atatürk inançlara da dokunmadı. hiçbir inancın temsilcisi olmadı, aynı anda hepsinin de koruyucusu oldu.

amma velakin bugün hala kürtçüsü/ermenicisi azınlık düşmanı olduğuna bir yerden varır, islamofaşisti de islam düşmanı olduğuna.

herkesin işine geldiği gibi tabi bu işler, kim kesesini nasıl dolduracaksa öyle.
inci sözlükte yazılan bir entry ile twit atıp, komplo teorisi üretmiş tanımadığım bir vatandaşdı kendisi, kim bu diye merak edince.. araştırmacı tarihçi ( !) olduğunu öğrendim.. kadın inciciymiş beyler.. ccc ayşehürreyiz ccc

görsel
inci sözlükteki iddiaya inanan, boğaziçi mezunu prof. tarihçi olarak tarihe geçecek.. haberlere yansımış twiti.. çok komik ama lan, iyiki bu ablamız inci sözlükte anlatılan korkunç hikayeleri okumuyor ajdkjfjkgkjg

http://www.ensonhaber.com...ne-inandi-2012-09-06.html
bugün radikal gazetesinde bir '' haçlıların açtığı yara mı? '' başlıklı bir köşe yazısı yayınlanmıştır.. haçlı savaşlarını anlatmış bu büyük (! ) tarihçi ablamız, fakat yazısında mantık hatası var..

3. haçlı seferine katılan almanya kralı '' Friedrich Barbarossa '' 1190 yılında ölmesine rağmen.. bu ablamız kendisini 4. haçlı savaşınada sokmuştur, hem de belgelerle.. 4.haçlı savaşının başlama tarihi ise 1200- 1204 tarihleri arası..

merak edenler için haçlı savaşları:
http://tr.wikipedia.org/w...Ha%C3%A7l%C4%B1_Seferleri

alman kralının Friedrich Barbarossa' nın hayatı;
tr.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Barbarossa

buda ilgili yazı; http://www.radikal.com.tr...YSE-HUR&CategoryID=97
an itibarı ile öteki gündem programında

--spoiler--
ateist diyerek atatürk'e iltifat ediyorum çünkü ben de ateistim
--spoiler--

diyen yazar. nasıl iltifat bu? iltifat olarak kabul edilecek bir şey mi? hakaret olarak kabul edilmeyeceğini de ekliyorum.
an itibarı ile hulki cevizoğlunun bilgi birikimi karşısında tek kullanabileceği unsur ezik edebiyatı olmuştur.

(bkz: ingiliz muhbiri)
Aklı başında yorumlar yapan ve tartışmanın üslubunu koruyabilen araştırmacı yazar.
Ateist olduğunu da, çekinmeden söylemesiyle kalbimi çalmıştır.
atatürkün kadınlara bir hak vermediğini kadınların onları kendi çabalarıyla kazandığını belirtmiş 'sözde tarihçi'

hahahahahaaaa

bu teyzemizi tanışmam bu gece ile başlamadı aslında.kendisi taraf gazetesinde yazıyordu rasimgillerden yani anlayın işte

şuan an hala tarafta mı bilmiyorum.ama üslubundan falan da anlaşılacağı üzere amacı tarih anlatmak değil, dertli bu kadın

derdinin adı da mustafa kemal atatürk

bu makuldur aslında böylelerine de ihtiyaç var

buradaki esas tını kadının kendinde oluşturmak istediği 'ben makul bir tarihçiyim,görüneni yazarım atatürk'le bir sorunum yok' algısını kırmaktı.ve murak bardakçı tıpkı bir bardak gibi kırdı sadece 10 dk de kendisini

neresini yırtarsa yırtsın.çoğunluğun tarafından dikkate alınmayacak artık, eskisi gibi daha doğrusu

çünkü bir tarihçinin en önemli silahı tarafsızlığıdır. bu teyzemiz hulki beyi o tahrik edici kahkahalarıyla bastırmış olabilir

ama sonuçta günün kaybedenidir, net bir şekilde kendi ağzıyla tarihi canının istediği yerden gördüğünü hemde kendi cümleleriyle canlı yanında açıklamıştır

sağolasın murat baba..
hayatımda tanıdığım en büyük orospu çocuklarından.

farklı olmaya çalışan, entel gibi davranan bir tip.

tamamen internet söylentilerinden atatürk'ü eleştiriyor. zaten atatürk'ün yanlışları olmuştur, gidipte burada nasıl atatürk'ün yanlışı olmamıştır nasıl dersin, demiyoruz. olmaması da imkansız. zaten bu laftan da bıktım 'atatürk'ün hataları da oldu tabi.' aq tabi oldu...

ama bu karı tamamen karalamaya yönelik çalışıyor, bir bok bildiği yok. atatürk döneminde bu gibi kaltaklar iş buluyor.
hulki cevizoğlu'nun soruları karşısında köşeye sıkışan ateist gazeteci.

http://videonuz.ensonhabe...nun-cumhuriyet-tartismasi
HULKi CEViZOĞLUNUN ALTINDA KALMIŞ TARAF YAZARI.
ortada garip bir durum var. bu şahıs hulki cevizoğluna ben tarihçiyim siz değilsiniz dedi, programın sonlarına doğru ben hiç bir yerde tarihçi olduğumu söylemedim ben tarih yazarıyom dedi. bu tezatlık size de bir yerlerden tanıdık gelmiştir. mehmet ali birand'ın programında da bir örneğini görmüştük. neyse asıl garip olan durum bu değil. kadın sadece kendi fikirlerinden olan tarihçilerin kitaplarını okuyor. bu nasıl tarih öğrenmektir bu ne saçmalıktır. bu şekilde davranıp tarih kelimesini ağzına almak ülkenin değerlerine ve bilime yapılmış en büyük terbiyesizliktir. bugünün şartlarına göre tarih değerlendirmek gibi büyük bir ayıbı zaten yapmakta. hulki cevizoğlu'nun 36 yaşında mesleğe başlamasını vurgulaması aslında bu noktada önem taşıyor. 21 yaşında beyni kalıp fikirlere girmemiş kişiler mi daha doğru tarafsız tarih öğrenir yoksa bu tipler mi. kendisine o konuda kesinlikle katılıyorum. elbette ki 36 yaşında insanlar okusun ama tarih okumasın. ister atatürk sevdalısı olsun ister düşmanı ama değişmez fikirlerin içine girmişken tarih okumak bir daha söylüyorum bilime karşı yapılan ayıptır. program boyunca ergen sevgili tribi tavırları zaten beni çileden çıkarmıştır. sinsi sinsi gülmeler, çelişen cümleler 56 yaşındaki bir insana kesinlikle yakışmamakta. özellikle programın sonunda hulki cevizoğlu ile aralarında geçen diyalog beni gülme krizine sokmuştur. onca tartışma sonunda ayşe hür artık sıyrılmam lazım bir şekilde bu kadar baskının üstünden deyip şu diyaloğu ortaya çıkarmıştır:

ayşe hür: hulki bey ben sizin makalelerinizi takip ediyorum, dikkatlice okuyorum.
hulki cevizoğlu: ben artık makale yazmıyorum ki.
ayşe hür: e o zaman internette dolaşan makaleler size ait değil mi? çok özür dilerim o zaman. (ve suratındaki yapmadığı bir şeyi yapmış gibi anlatıp yalanının ortaya çıkmasıyla bozguna uğrayan küçük çocuk ifadesi)

tarihi dilediğiniz gibi yazamazsınız kusura bakmayın.
atatürk, cumhuriyet ve türklük düşmanı, tarihçi müsveddesi.

not: ayrıca her fırsatta bulgaristan göçmeni olduğunu söylüyor, evet bulgaristan göçmenidir lakin bulgaristan türk'ü değildir, pomaktır.
akp iktidarıyla birlikte peydah olan klasik sahte aydın tipidir. temel amaç türkiye cumhuriyeti ve atatürk devrimlerine kin kusmak, gülünç de olsa çeşitli iftiralarla karşı devrim sürecine katkı sunmaktır. bunun için besliyorlar bunları.
arada sırada tv izleyen bir insan olarak ne zaman ekran başına geçsem karşıma çıkan tarihçi!
gayet itici, sürekli ifadelerini tekrarlayan, son yılların popüler mesleği olan kürt milliyetçiliği üzerinden prim yapmaya çalışan, türkiye cumhuriyeti'ne ve mustafa kemal atatürk'e kendince saldıran oksijen tüketen canlı varlık.
kitaplarının hepsini alacam, söz veriyorum ama artık ekranlara çıkma be. iticisin, rahatsız ediyorsun; kabul etmelisin artık bunu.
programlara katılıp ''aslında katılmayı istemiyordum çok ısrar ettiniz, başıma gelecekleri biliyordum, hedef tahtası haline geldim, uff snn b slk '' ifadelerine bitiyorum.
ekranda görünce tokatlamak isteyecğiniz nadir kadınlardandır kendisi..
hiçbir eserinde bir gram, bir milimetre, bir okka, bir cukka, bir dukka intihal bulunmayan, apaydın kişilik.
kadın diyor ki; istaklal mahkemeleri kurulmadı mı? aldığı cevap: ama aydınlanma, bir daha soruyor; şapka devrimi sizce ilginç, komik değil mi? aldığı cevap: ama aydınlanma, türk tarih tezini, dil teorisini soruyor aldığı cevap yine aydınlanma. ayrıca ayşe hür hiç de akp yanlısı vs. değildir. yazılarına daha ayrıntılı bakılırsa bu kolaylıkla anlaşılabilir. kadın o dokunulmaz ilan edilen alanlara giriyor, rahatsız ediyor tüm mesele bu. yoksa şapka devrimi hiç komik değil.
(bkz: kalemşör)

taraf gazetesindeki tarihi(!) yazılarıyla gündeme gelen yazar (hem de printer gibi!), şimdilerde yer değiştirerek radikalde devam etmektedir.

bir dönem ntv tarihde yer alan köşesiyle tarih(!) yazanları yazdıkları yanlışları doğrusuyla göstererek haşlayan derya tulganın çokça gazabına uğramıştır. ancak hala yanlışlarındna dönmeyip kürtçü, amerikan ve bilhassa anti-atatürkçü çizgide yazılarına devam ediyor.

yazdıklarında istediklerini cımbızla tarihten alıp, janjanlı ve taraftarlarının hoşa gideceği tarzda süsleyip kanıtlar(!) ileri sürerek düşündüklerini kabul ettirmeye(!) çalışmaktadır.

kısacası yanlı yazılarıyla vakit israfıdır.
radikal'de tarih yazıları yazan "tarihçi" bir kadın. bu kadar övüp yazdığı gazeteyi bilmeyenler yazılarını okusun sonra yorum yapsın.