bugün

antalya’da gezi parkı direnişi sırasında tutuklanan, kırmızı fularlı KIZ OLARAK tanınan ve bu fular yüzünden örgüt üyesi olmakla suçlanan aslan yürekli kızdır. 127 gün tutuklu kalmıştır. yazıklar olsun bu adalete.

görsel

edit: 20.06.2014'te dağa çıktığı yani pkk saflarına katıldığı haberi çıktı:

http://www.radikal.com.tr...li_kiz_daga_cikti-1197991

eksilenme sonucunda öğrendiğim bu haber hakkındaki düşüncem, dağa çıkması çözüm değildir; bir tercihtir. ama fular ile bilmem kaç yıl mahkum olması istenen kızın, devlet tarafından böyle suçlanması karşısında devleti ve adaleti sorgular hale getirir.

ezcümle, bu sonucun doğmasında devlet + kızın iradesi şeklindedir.
antalya'daki eyleminde suçlu değildi. uzun tutukluluk süresi, saçma sapan iddialar hayatları bir yerlere sürüklemeye mahkum ediyor!
pkk'ya katılmış kişi.

http://www.milliyet.com.t...aga-cikti-gundem-1900040/
dağdaki heval başlarını sevindiren olaydır.
gezi eylemlerinde kırmızı fularlı kız olarak tanınan hatun. duyduk ki dağa çıkmış. hani vatanperverdiniz la? veya siktir edelim herkesi bir tutmayalım soruyorum baskı gördük diye dağa çıkacak olanınız var mı aranızda? zannımca yoktur. hala bu karıyı savunanın damarlarında akan kanı sikeyim. çok da güzel milli duygularınızı oynayıp sizi oraya buraya çektiler ne güzel.
mayın döşeyerek, köy basarak, dağa çocuk kaçırarak, uyuşturucu ticaretinde ayakcılık yaparak, "mahremiyet yoktur, tabular yıkılmalıdır" diye onlarca kişiye vererek halkların kardeşliğini(!) sağlayacak barış savaşçısı olmuş. yakında kaleşnikoflu resimlerini de görürsünüz güzel güvercinin.
Terör örgütü mensubu olduğu için yargılanacaktı o direkt katılarak ne olduğunu kanıtladı. Hapis cezası verildi mi? Hayır. Üyesi olduğu örgüte katıldı. Bu mantıkla haksız yargılandığını düşünen herkes dağa çıksın. Pkk için kurşun sıkarak mı duvar yıkacakmış?
yargi sistemine en guzel tokadi atmistir.

Umarim birilerine ders olur ve uzun yasar.
Nasıl bi orospu olduğunu tescillemis kisidir.
Sen tut yargıyı adaleti protesto mahiyetinde (!) Dağa çık terorist ol. Yemezler anam, yemezler.
çok iyi, çok güzel, çok da cesaret gerektiren bir iş yapmıştır. aynısı bana yapılsa ben de dağa çıkarım. kırmızı fular taktı diye 98 yıl veren devlete karşı savaşmak farzdır. zamanı gelir hepiniz hak verirsiniz.
daha önce söylemiştim, kimse canı sıkıldığı için dağa çıkmaz. kimse hadi bi gidip piknik yapıp gelelim diye dağa çıkmaz. koşullar o insanları dağa çıkmaya iter. çocuk oyuncağı değil bu. bütün hayatından, ailenden, evinden, işinden, okulundan vazgeçeceksin. bu insanlar bunu göze alıyorsa elbet haklı nedenleri vardır.
Artık bir pe-ke-ke li teröristtir. Zaten önceki yaşantısında da bundan pek bir farkı yoktu.

halk evlerinin kapısında yöresinde yatıp kalkarak hayatını sürdüren cahil-cühela bir hatunun dağa çıkıp kendini militanlara sunması gayet doğaldır. Neymiş efendim "kırmızı fülor içion 98 yılla yorgılanmoş" he yavrum he sadece fular için yargılanmıştır kesin amk. Ulan zaten kızın takıldığı yerler pkk yuvası oradan devşirilen bir bu kız değil ki? kim bilir başka ne numaraları vardı ne hinlikleri vardı.

kanı Türk askerine helaldir! inşallah tez zamanda akıtılır.

ama duran kalkan, ali haydar kaytan gibi azılı pkk lı sapıklar kolay kolay salmaz bunu dağlara önce evlerinde misafir ederler teori ve poltiika, gerilla nın özgür hayatı gibi dersler verirler kucakta. *

görsel gülen yüzün roket yesin inşallah.
kırmızı fular taktı diye 98 yılla yargılayan, hapiste pkklıların koğuşuna atan devletin yüzündendir.

"Deniz’in “devlet eliyle PKK’lıların arasına gönderildiğini” söyleyen Karacagil’in avukatı Hakan Evcin ise, “Genç bir kızı sadece yürüdü ve kırmızı fular taktı diye 98 yılla yargılıyorsanız, sonuca da şaşırmazsınız. Ayşe Antalya’da DHKP-C’li bir kişiyle aynı koğuşta kalırken, hiçbir disiplin cezası almaksızın Alanya’ya sürüldü. Alanya’da da tamamı PKK’lılardan oluşan bir koğuşa gönderildi. Biz cezaevi yönetimine itirazda bulunduk ancak kabul edilmedi. Deniz bu esnada koğuşta Kürtçe öğrendi, onlarla dertleşti ve en sonunda da isyan etti. Böyle olacağı belliydi” dedi."
Seks cihadı için kaçmış olabilir. Keza pekeke öyle yapmıyor muydu?
(bkz: moral ekibi)
bu gezici kız fena bir hatun geleceğin liderlerinden olacak. tüm liderlerin biyografilerinde yer alan cesurca bir eylem yapmış. Zeki hatun. En azından pkk saflarına katıldığı ve dağda kaldığı anları kitaplaştıracak ve bu kitabı en az bir milyon satacak ve milyoner olacaktır. Kolay gelsin. Yaşamadan yazılmaz.
120 günde kürtçe öğrenmiş kişi. Avukat zehra develioğlu'nun avukatından farkın ne? Devletin bin bir Saçmalığı vardır lakin kırmızı fular taktı diye yargılanmıyor. Neden sorulan diğer soruları açıklamıyorsunuz?
PKK'lı olduğu için hapishaneye girmemek için pkk'nın dağ kadrosuna katılmıştır. Sadece mekan değiştirmiş.
ON NUMARA AKILLI iŞi OLAYDIR.
DENiZ SEKi DENEN KARININ 2.5 YIL YATMAMAK iÇiN ARAZi OLMASINA TAKMAYAN DOSTLARIM BUNA NiYE TAKILDINIZ?
DAĞA ÇIKTI DiYE Mi?

EE 98 YIL KiTLER, Bi DE GiDER PKK LILAR iLE AYNI KOĞUŞA KOYARSANIZ GEZi EYLEMiNE KATILDI DiYE KIZI, BÖYLE SiKERLER iŞTE BELANIZI.
hükümetin gezi olaylarında yer alan eylemcilerle tek tek hesaplaşmasının yani birkaç .iktiri boktan bahane kanalıyla devlet faşizminin mağduru olmuş güleryüzlü kız.
dağa çıktı iddiası cüneyt özdemir'in programında izlediğim gülmeyi alışkanlık haline getirmiş bir insan için ağır bir durum... ama önce suçu devlette, fişlemelerde, hükümetin gezicileri teröristmiş gibi gösterme çabasında aramak lazım.
reza, ağaoğlu ve diğerleri ellerini kollarını sallaya serbest. ayşe deniz karacagil dünyanın en kötüsü haa. .iktirin ordan!
edit: bu hatunun boş yere yattığı 127 günü geri getirebilecek mi atıp tutan herifler onu da yazsınlar bi zahmet.
taktığı kırmızı fuları nedeniyle hakkında istenen 98 yıl cezaya ses çıkarmayan embesilleri görmemize neden olan kızdır.

sen git kızı pkklılarla aynı koğuşa koy, 98 yıl ceza iste; ama buna ses çıkarma, sonra da dağa çıkınca "abuuuvvv terörist olmuş orospu" diye gel burda vatan kurtar sözlükten. sizi gidi samimiyetsiz çakma vatanseverler sizi.
ismiyle müsemmadır.

(bkz: deniz gezmiş)
yürüyüş hakkını kullanıp, kırmızı fular taktığı için 98 yıl ile yargılanan 21 yaşındaki genç kızı görmeyen gözlerinize bugün kim soktu da uyandınız, şeklinde sordurtacak insandır.

edit: adaletsiz bir ortamda herkes kendi adaletini kendisi yaratmaya çalışır. sözlükten vatan kurtaran çakma vatanseverlere, milliyetçilere, üstün ırklara, samimiyetsiz vatan hainlerine selam olsun.
Bir bireyci olarak pkk ile ilgili görüşümü bir kez daha haklı çıkarmış klasik solcu ergen.
Diyorki;
"Anne ben özgürlük sanatçısıyım"
Ben!!!! Özgülük sanatçısıyım!
Ovada olsam evlenip bir adamın iki çocuğun kahrıyla ömür tüketeceğime "kahraman" olarak yaşarım, ben.. Ben.. Ben. Çünki insanın geni "ben"cildir.
Çünki insan futbol izlemeye sözlükte yazmaya "ben"liğini tatmin etmek için ihtiyaç duyar, toplumunu değil .
işte benliğinin kendisine sunduğu aidiyet ihtiyacını gidermenin peşindeki oraya ait olmasa başka bi şey olamayacak, oraya ait olarak var olan binlerce ergen*in yaptığını yapmış ergenimizdir.
idealindeki özgürlük* ülkesini yakından tanıması için kafadarlarıyla beraber kuzey Kore, küba, venezulleya bir haftalığına ziyarette bulunması önerilir, nede olsa kendisi gibi özgürlük sanatçılarının devrimlerini tamamladıkları yeryüzü cennetleridir küba k.kore ve venezüella.
terör örgütü üyesi olduğu için hakkında 98 yıl yatsın talebi olan kişi.

1- 98 yıl hapis cezası falan almamıştır. dışarıda olduğuna göre tahliye edilmiştir ve dava devam etmektedir.
2- polisin soruşturma esnasında kırmızı fularla neden yüzünü kapattın diye sorması normaldir. lakin avukat çakallık yapıp fulardan yargılanıyor diye olayı çevirmeye çalışmıştır.

şimdi 98 yıl hapis cezası almış diyenlerden biri bu kararı göstermek zorunda.
Sen kıza 98 yıllık hapis cezası ver sonra gel burada vatan haini de yok öyle yağma. Adaletsiz bir ülkenin başına daha bir çok şey gelir. Pkkya katılması yanlış önce içinizde bir sorgulayın bu insanlar niye pkkya katılır diye sonra zaten ilk adımdan sonra ikinci adımda gelir adamlar boşuna katılmıyorya. Gezi eylemlerine katılınca vatan sever pkkya katılınca vatan haini yok öyle. Ben ne gezl eylemlerine nede pkkya katıldım ama bir türlü vatan sever olamadım. Gezi eylemlerine katılsam solcular vatan sever yapacaktı beni, pkkya katılsam pkk yandaşları vatan sever yapar beni. Mesele kendi çapında insanları vatan sever veya hain diye bellemek. Gezi eylemlerine katılanlar şimdi vatan sever mi allah aşkına sen ülkenin ağzına sıç bırak yağmala molotof at tüm dünya duysun seni onca ölü olsun ekonomi batsın insanlar galeyana getir sonra çık deki biz eylemlere katıldık vatan severiz hasiktir derim buna işte.
(bkz: debreli hasan)
annesi, babası ve avukatının düşüncelerini de içeren hakkında yazılmış güncel bir yazı / haber için:
(bkz: http://zete.com/kirmizi-f...i-ozel-aciklamalar-yapti/)