Çizgi film karakteri ayı.
ormanda mutlu mesut hayatını sürdürürken, birden bir orman koruyucusuyla karşılaşır. bunlar dost olurlar. sonra bu ayı artık insan gibi davranmaya başlar. ayı bobo diye yakın bir dostu vardır ayı yogi'nin. çizgi filmde işte bu ayıların ormanda geçen maceralarını izleriz biz.
EN YAKIN ARKADAŞı BOBO DUR.
sürekli olarak yemeği düşünüp oramana gelenlerin piknik sepetlerini aşıran ,arıların bal kovanlarına dadanan ve şerifle başı sürekli bu yönde derde giren sevimli çizgi film kahramanı ayı
"hadi gidelim bobo"
"tamam yogii"

diyaloglarını sıkça duyabileceğiniz, yıh yıh yıh diye gülebilen ayı bir çizgi kahraman..
Bill Hanna ve Joe Barbera'nın yarattığı sayısız çizgi film karakterinden biridir.Kafasında ezik,yeşil renkli bir şapkası ve buna uyumlu yeşil renkli bir kravatı vardır.Yakın arkadaşı Boo Boo ve sevgilisi Cindy'de zaman zaman maceralarında yer alır.
hohahayt diye gulen yesil foturlu ve yesil kravatli ayi.
zeki ayıdır kanında biraz çakallık vardır.
(bkz: bobo)nun ekurisi.
"heheeeeehheeeyyyyyyyyyyyyyyyy", "meraba bobo", piknik sepetimi gördün mü bobo",laflarıyla ünlenen,sürekl bekçi smith'ten piknik sepeti kaçıran çizgi film karekteri.
(bkz: buyrun efem)
sadri alışık şapkasına sahip çizgi film karakteri.
yogayı hayat felsefesi yapmış ayıdır.
eskiden coook eskiden, bu kadar tv kanali, bu kadar cok film, cizgi film yok iken biz cocuk idik. siyah beyaz televizyon ekranindaki eglencemizdi o yanindaki minik ayi ile dolasan yogi ayisi. cok duygulandim simdi, ne buyuk ve muhim yerin varmis ruhumda yogilerin ayisi. ruhum ruhum yapma ya elin ayisi iste, sanki malatya'dan kayisi.
yoga sever ayı.
yellowstone milliparkında yaşayan ayı, en yakın arkadaşı da bobo'dur.
ekürisi vardı bunun bir de bobo şeker diye, papyonlu şirin küçük ayı.

(bkz: 90 larda çocuk olmak)
bu sempatik ayıcığın türkçe seslendirilmesi ayrı harikaydı.
çok yakında beyaz perdede karşımıza çıkacak olan çocukluk anılarımızın tatlı hatıralarından biri.
--spoiler--
http://www.imdb.com/title/tt1302067/
--spoiler--
filmi çıkacak olan ayıdır.heyecanla bekliyorum,kimse bana yok efem o çocuk filmi filan demesin,filmi izledikten sonra da beğeniceğime eminim.**
o değilde bir ayı yogi vardı ne oldu ona efeeem.
--spoiler--
turta çok güzelmiş bobo. *
--spoiler--
*
kardeşi de alıp seke seke gidilmesi gereken film.*
(bkz: #11032246)
fragmanını beğenip izlediğim ama fragmanı kadar güzel olmayan film, bana sorarsanız özenilmemiş filmi için sanki birinin aklına bir anda gelmiş abi hangi çizgi karakterin animasyonu yapılmadı aa! ayı yogi.