bugün

replikas ve babazula gibi grupların izinden giden,inanılmaz şeker bir davulcuya sahip başarılı grup. peyote'de çıkıyorlar ara sıra.
replikas ın açtığı delikten geçen bir başka istanbullu rock grubu.. bu bir eleştiri değil zira replikas tan etkilenmemek neredeyse imkansız. yalnız bunu biraz daha sindirmeli ki dinlendiğinde pat diye replikas a kaymasın zihnimiz..

iyiler. enstrümanalrını çok iyi çalıyorlar. yalnız vokalist arkadaşın kaan tangöze stili oturmuyor müziklerine.

ilk albümleri eylül de çıkıyor.

bir zaman sonra çok iyi olacaklarına eminiz.. neredeyse.
hoş bir albüm çıkaran grup, bu yıla damga vurmaları muhtemel fakat biraz reklam gerek bunlara.*
Vol 01-Türkiye'den Alternatif Rock 2007 (VA) albümünde yer alan takinak isimli şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken grup.
(bkz: hayat derde bandı beni)
net adresleri şöyledir.
http://www.ayyuka.com
http://www.myspace.com/ayyuka
ayyuka'nın aynı isimli albümü. sesimizi biraz alçaltıp ayyuka'ya kulak verelim. belli ki bize anlatacakları var. söyleyeceklerini dinleyelim şu dünya denilen yerde kulak verecek o kadar az ses var ki.

1- hamam sefası
2- toz bulutu
3- takınak
4- aksi
5- azgın çengi
6- ağlama
7- hayat derde bandı beni
8- dünya hali
9- çifte yarası
10- ümitsiz aşk
11- unutursam
12- havada bir hinlik var
13- sapasağlam
14- çaça
unutursam parçası şiddetle tavsiye edilir. p2p'nizden ısrarla isteyiniz.
(bkz: caca)
grup, ismini, göğün en yüksek yeri anlamına gelen ayyuk kelimesine yönelme eki olan ismin -e halinin eklenmesiyle oluşturmuş.
ayrıca muhteşem coverları için
(bkz: ümitsiz aşk)
peyote performanslarına devam etmesi temenni edilen.
temmuz ayında 2. albümleri için kayda gireceklerini duyurmuş olan grup. *
merakla beklemekteyiz.
11 şubat cuma kadıköy karga barda dinlenilebilecek, henüz farketmemiş olanlar için müziğiyle tanışılabilecek, indie - post punk' ı güzelce icra eden bir grup.
(bkz: unutursam)
(bkz: caca)
(bkz: ayyuk)
(bkz: ayyuka çıkmak)
ümitsiz aşk adlı orhan gencebay parçasını başarılı bir şekilde coverlamış grup. ayrıca havada bir hinlik var isimli parçaları emre şahin'in 40 filminde soundtrack olarak kullanılmıştır.
Bak ayyuka ben 12 yıldır gencebay dinliyorum.Butun sarkılarını ezbere bilirim aynı zamanda ve size onerim bu adamın peşini bırakmayın.Benide allah yarattı isimli cover'i dinledikten sonra sizin sanatkar oldugunuza karar verdim.Bana ulasın aklımda bir kaç parça var size gidebilecek.Ornek veriyorum cover olarak ''ben ne yaptım'' size feyz verebilir.
havada bir hinlik var gibi muhteşem bir şarkıya sahip grup.

bir şeyler yolunda değil besbelli
bir gudubetlik var işte besbelli
senden değil, benden değil,
kimden belli değil, havada bir hinlik var
bir yerde bir eksik var
tarifi zor bir şey var
havada bir hinlik var
güncel Önemli Başlıklar