bugün

bir bayan ismi.
(bkz: aynur dogan)
anlamı ay ısıgı olan isimdir.
"ay gibi nur gibi" sıfatını içinde barındıran, ingilizceye çevrildiğinde moonlight gibi bir şeye tekabül eden, güzel isim.
dünya'nın tüm güçleri birleşşe bile ancak bu kadar tatlı olabilecek isim. * *
çok ama çok güzel bir isimdir...
AYNUR Türkiye'de en çok kullanılan 158. isim (... 156. tamer, 157. ilknur, 158. aynur, 159. fikret, 160. hilal, ...). Ülkemizde yaklaşık her 755 kişiden birinin adı AYNUR ve ismin yaygınlık oranı binde 1.32.

AYNUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:33 itibariyle yaklaşık 94,939 kişinin isminin AYNUR olduğu ve AYNUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1569 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYNUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYNUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYNUR Türkiye'nin en yaygın 158. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 158. ad ise Aaron ismi. AYNUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 156. Harvey 157. Arnold 158. Aaron 159. Denise 160. Kimberly isimleri de sayılabilir.

http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
bir kaşık suda boğmak istediğim kızın ismidir.
isim, ay ışığı, nurlu ay.

refikam, yoldaşım
her şeyim.
o yoksa allah muhafaza
ben neyim,
hiç.
aynur diye erkek ismi de vardır, duyunca şaşırmayın.
ay ışığı anlamına gelen isim. yoluma ışık tutan biricik ayyüzlü anamın ismi.
ateşli ve cazibeli kızların isimdir.
görsel
ay ışığı anlamına gelen, yeni nesilde daha az kullanılan kız ismi.
hecelerinin yerini değiştirince nuray olur.
nazlı'nın büşra ve kübra'dan daha farklı olmasının sebebi.
nuray ile aynı hecelerden oluşan kız ismi.
(bkz: güngörenli şebnem)