bugün

ayda 500 bin dolar harcayan bir insandan bahsedilen başliktir. oha dediginizi duyar gibiyim.
http://www.kodadimedya.com/detay.php?id=18786
(bkz: zenginin mali zugurdun cenesini yorar)
zaten adı üzerindedir bunun, harcama, gelir sağlamsa neden olmasın kişisidir.
gloria jeans'e, mc donalds'a ve daha nicelerine yatırdığınız, markaya verdiğiniz paraları hakkı ile çatır çatır harcayan insanlardır. "şekerim indirimden mangodan şunu aldım çok ucuzduuu" deyip de, iki gün sonra adamlar 500 bin dolar harcıyorlar diye burda ağlamayın, e mi gözüm?
kaptalist sistemi layıkıyla uygulayan zihniyettir. harcadığının bi o kadarıyla da kıçını silen insan yavrularının zihniyetidir. bize ne kardeşim adamın parası var harcıyor demek de tercihtir, biz de onurlu bir şekilde yaşamayı hak ediyoruz demek de bir tercihtir. unutulmaması gereken ise zenginliğin sebebinin fakirlik olmasıdır. *
bence iyi bir insandır. onun harcaması başkasının kazanmasıdır. cimri değildir. pinti de değildir. aferim. severim böyle kişileri.
parası olduğu için harcayan tiptir. şimdi bir düşünelim biz de para içinde yüzsek biz de harcamaz mıyız?

ps: harcamayız mayetinde eksi oy vereceğinizi biliyorum ama neler gördük. biraz paraya konunca suyunu çıkaranlar, vs. vs...
ay'da 500 bin dolar harcıyorsa dünya'da 6'da 1 ini harcayacak zihniyettir. *
(bkz: şahika koçarslanlı)
(bkz: acilin bu hikayedeki mAL BENiM)
(bkz: nazar etme ne olur calıs senin de olur)
(bkz: zenginin malı fakirin cenesini yorarmıs)*.
(bkz: para var huzur var)
böyle insanlar bu kadar parayla nasıl geçinirler anlamam. yazık, allah kimseyi o durumlara düşürmesin. zordur o para ile geçinmek..
"biz de bundan uc yil oncesine kadar milyonlar harciyo'duk be yegenim." dayim
yatırım yapan kişidir, zira 500 bin dolar verip aldığı malları üzerine belli miktarda kar koyarak satması halinde iyi paralar kazanması muhtemeldir.
(bkz: ota boka zihniyet demek)*