bugün

Gece yattığınızda parmaklarınızı büktüğünüzde çıtlayan ve insana güzel bir his veren parmak. *
çok tatlı bir parmaktır. sevesiniz gelir.
evrimle birlikte yok olacak barnaktır.
istatistiklere göre kırıldğı çok geç farkedilen parmak.
zemheri zürafası gibi çıplak ayak evde gezinirken sandalyenin bacağına vurduğumuzda acısından kıvrandığımız parmaktır.
Tırnağını kesmenin en çok zevk verdiği parmaktır.
"bir insanın ayak serçe parmağı güzelse bil ki o insan da güzeldir."

buyururum ben...
özellikle her 10 kişiden 8'inde bu parmağın tırnağı evrimleşerek yokolmuştur. sünnetsiz penis gibi iğrenç bir görüntü oluşturur.

şu yaz günlerinde her gün görüp, midemizi bulandıran bir uzuvdur.
şahsımın ayağında da bulunan ama pek bir ufak olan parmaktır, tırnağıda yok gibi birşeydir.
cüssesine bakmadan en çok acıyı veren vücut parçasıdır.. hacı ne ayaksın diye sorasım geliyor bazen..
sanki tüm köşelere çarpmayı kendine görev edinen parmaktır ve çok can yakar.
miniktir ailenin en küçük üyesidir candır.
2 günde bir düzenli olarak köşelere çarptığım parmaktır.
ancak varlığını kapı pervazına, masa ayağına çarptığımızda anlatığımız minicik ufacık bi detaydır. fakat yokluğu vücut dengesini etkiler.
nedense objelerle geçinmez. Çarpışıp durur. Ama o ayrıdır. Okşanasıdır. Küçük olduğundan heralde. Bide bunun tek büklümü var.
her türlü cismin köşesiyle acı verici fantezileri olan parmak. sanki çarpmadan duramazmış gibi her yere çarpar.
her türlü cisim köşeleriyle arasında bir çekim kuvveti olan parmak.
oraya buraya çarpmasın diye 4. parmağa neredeyse bitişik yaratılacakmış ama insan işte çarpıyor efendim durduramıyoruz.
"serçe parmağın sehpaya çarpsın" bedduasında geçen parmaktır.
sağa sola çarpa çarpa yamulup en küçük kalmış ayak parmağı.
üç gün üst üste odanızda ki dolaba vurarak gagasını kırabilirsiniz.
illa ki vurucak bir yer bulur kerata.
bahtsızdır. Yazık, canım ya. En çok onu çarpıyorum, nasıl feryat figan ediyor anlatamam.
Biyere çarptığınızda insanı isyandan isyana sürükleyen parmaktır çok acıtır.
Yaratanın özellikle masa, dolap, kapı, sandalye kenarlarına çarpması suretiyle cehennen azabını hatırlamamız için vücudumuza koyduğunu düşündüğüm ayak uzvu.