Awpnin hedef noktasini ekrana ispistolu kalem ile isaretleyin. Boylece yakinlastirma yapip vakit kaybetmeden hedefe ates edip vurabilirsiniz. Bu sirrimi da herkese soylemeyin.
Ekranın tam ortasına küçük bir siyah nokta çizin zoomsuz kill almak daha kolaylaşır. Ve pusu attığınız yerde biri sizi görür ve vuramazsanız bir daha ordan çıkmayın yeni bir yer bulun. Hedefi kafadan vurmayla uğraşmayın ıskalarsanız ölürsünüz göğüs hizasina ateş edin zaten zırh olsa dahi rakip inecektir.
görsel
Takım arkadaşlarının gerisinde olman lazım. Onlardan ayrı takılırsan küt diye indirirler.

Ayrıca takımın gerisinde durup kafana göre takılmayacaksın, takımın gidiş yolunu takip edeceksin. Hem takımını korursun, hem hedef olmazsın, hem de adam vurman daha kolay olur.

Cs 1.5 zamanında senoyna.com'da serverımız vardı, sürekli team maçları atardık. Ben de awp'ci olarak saydığım görevleri yürütürdüm.
tek tek atacaksın headshot çalışacaksın elin titremicek.
12031301230 göz ister sis yok amk gel bıçak bıçağa.
Awp ile oynamak için biraz sağlamcı olmak gerekiyor. Ben Scout Sniper ı daha çok benimsiyorum. Evet belki tek isabet ile hedef yere düşmüyor ama kim full enerji oynuyor ki. Ayrıca head shot alma imkanı var.
Sağlam refleks ister.
Ekrana sakız yapıştırmak.
Aimin iyiyse long tan rush la sonrası bam bam bam.
öncelikle dürbünü açılıp, monitörde tam orta noktasına keçeli kalemle nokta konulur. artık dürbünü açıp zaman kaybetmeden awp kullanabilirsiniz.
-quick scope yapmayi iyi bilmekten geçer. ben şahsen q yerine 1-2 yapiyorum.

-ses kasmak için çok iyi bir kulakliğa ihtiyaciniz yok fakat awp kullanırken virtualize moda alırsanız ateş ederken bile ses kasabilirsiniz.

-koşarak ateş etmeyin.

-scope u açarak ilerlemeyin. düsmanı gördüğünüzde anında sağ click + sol click yapın.(quick shot)

-awp nin yanında cz-775 veya five-seven gibi seri ateş eden pistoller kullanılmalıdır.(deagle yakın mesafe de daha iyidir)
deagle ile iyi gider. bide prolar gibi q tuşuna sürekli basarak elinizdeki silahı sürekli değiştirmeyin. adamın teki çıkacak karşına vuracak hs yi.
awp kullanan kişinin tabancayı da iyi kullanması gerekmektedir.yoksa yakın temasta çok sıkıntı yaşar.
-Deathmatch serverlerde takılarak bilek geliştirilmelidir
-Zoom açıp beklenilmemelidir.seri olunmalıdır Q tuşu sizin en büyük yardımcınız olacaktır.
-Fazla kaptırılmadan ses kasılmalıdır.
-Duck hareketi vazgeçilmeziniz olmalıdır.
Gerisi yeteneğinize kalmış bişeydir saygılar .
(bkz: evet hala cs 1 6 oynuyorum)