şu günlerde tekrar veriyorlar. özlenen diziymiş meğer. izliyoruz, gülüyoruz.
hiç bitmesindi.
burhan altıntop gibi efsane bir karakteri tv tarihine kazandırmış dizidir.
türk komedisinin ikonu,başyapıtıdır.Bundan yıllar sonra yapılacak olan dizilerle kıyaslanabilecek temeldir.
(bkz: gülse birsel)
her güzel şey gibi çabuk biten dizi. ayrıca televizyon izleme sebebidir.
edit: çabuk geçti zaman*
orjinaldir. yani klasik senaryo ve klasik espirileri kullanmadan kendine özgü, akıcı bir dizidir. tam vakit geçirme aparatı idi.
hakkında bu kadar şey yazılınca tekrardan başladı sandım heyecan yaptım, iyi mi.
yeniden gelmesi beklenendir.
devam ettiği dönemde "artık kabak tadı verdi, bitse de kurtulsak." diye diye bitişini dört gözle beklediğimiz diziydi. meğer kıymeti, yaz sıcağında tv başında yaratıcılıktan yoksun saçma sapan dizileri izlemek zorunda kaldığımızda anlaşılacakmış.
türk televizyon tarihinin en komik dizisiydi. burhan altıntop ve sertaç karakterlerine hastaydım doğrusu.
Avrupa kıtasının istanbul'un avrupa yakasıyla son buluduğu kısım.
Yıllarca çarşamba akşamları başka program yaptırmayıp evde oturtan,bazı replikleri seinfeld'i anımsatsa da bugüne dek izlenen en kaliteli ve orijinal türk dizisiydi.Bitti.Özlüyoruz
herşeyi ile özlenen dizi.
http://www.facebook.com/v...deo.php?v=126317617413534
atv nin tekrarlarını vermesiyle çok iyi bir iş yaptığı dizi. hala gülerek izliyoruz. çok özlemişizde haberimiz yokmuş.
her güzel şeyin bir sonu olma hastalığına kurban giden şahane dizi. öyle böyle değil ama çok iyiydi yani.
atv çocuklar duymasın gibi boktan bir dizinin tekrar çekilmesine izin vereceğine avrupa yakası kadrosunu toparlayıp yeni bölümler çektirseydi ya diye düşündüren fenomen dizi,gerçekten özlemişiz.
anadolu tarafından gelerek boğaz köprüsünü ve fsm köprüsünü geçtikten sonraki rumeli tarafıdır.
tekrarları bile sevilerek izlenen dizi.
tekrarları bile tadından hiç bir şey kaybetmeyen dizidir.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/avrupa-yakas%C4%B1/
yeniden başlaması gereken ender dizilerdendir.
an itibariyle 26. bölümünü tekrar izlediğim dizidir. tekrar yayınlanmasından da öte dvd lerinin piyasada koşturması dileğiyle...
tanrıverdi' nin zevkleriyle uyumlu görünmek adına çeşitli aktiviteler içine giren fatoş, tanrıverdi' nin müdavimi olduğu barın haftada 1 gün türkü barı olduğu günden habersizdir. buraya uğradığı gün, barın rock bar değil de türkü bar olduğu güne denk gelir. bunu bilmeden, ortama yabancılık çekmemek, tanıdığı birileriyle birlikte gitmek istemek ve çekinmek gibi sebeplerden mütevellit, tüm ofis halkını peşinden sürükler. kubilay' ın halay çekilen mekanı gördükten sonraki tepkisi şöyledir:

kubi: fatoş! bu gece hiç halay başı olasım yok canım.*

edit: imla
haftaiçi tekrarları izlenerek özlendikçe özlenen ve efsanevi bir dizi olduğundan emin olunandır.
en keyifli sezonu, sacit le makbile nin diziye katıldığı sezondur. en güzel hikayeler o o sezonda geçer.
herhalde gelmiş geçmiş en komik dizi.
bi daha da bu kadarını tuturacaklarını sanmıyorum ama umuyorum elbet.