bugün

istanbul'u istanbul yapan yerlerin bulunduğu yaka. anadolu yakası kadıköy ve üsküdar haricinde pek yansıtmaz eski istanbul'u.
bence burası da çok güzel bir yakadır. bu yakada da güzel yerler vardır. nişantaşı, etiler falan bu yakadadır. bu yakada metrobüs önemli bir ulaşım aracıdır. karşıya metrobüsle ya da 500t'yle geçilebilir.
üzerine yüksek lisans tezi yazılmış dizidir.
tezin adı: "yerli durum komedilerinde sürdürülebilirlik problemi: avrupa yakası örneği"
istanbul un nadide semtlerinden uzunca zamandır gitmediğim yerlerdir.
nüfus ve yüzölçümü olarak anadolu yakasından daha büyüktür.
izlemeye başlayınca felaket bağımlılık yapıyor. Normalde dizi izleyemem bunun eski bölümlerini dönüp dönüp izliyorum başka bir şey izleyemez oldum. Morali bozuk arkadaşlara tavsiyedir. Türk insanını ayakta tutan şeylerden biri de bu dizidir. Evet.
altunizade'den sonra köprünün hemen aşağısıdır.
avrupa yakasının sadece nişantaşı'ndan ibaret gibi gösterildiğü dizi. oysa bağcılar, esenler, güngören, bayrampaşa da istanbul'un avrupa yakasında.
anadolu'dan kop gel düz git
ankara'yı geç sağ dön
bursa'nın biraz yukarsı
altunizade'den sonra köprünün hemen aşağısı
avrupa yakası

babamın otoritesini geç
annemin damat takıntısı
abimin şöhret sevdasııı
gençliği solla
kariyeri fulle
çayınıda demle
son durak

avrupa yakası
avrupa yakası

semtim etiler nişantaşı
evim minimalist
kocamda inşallah feminist
feminist derken yani
beyaz çorap bıyık filan sanki

baba sen karışma
al ideal erkek reçetem burada
kocam diye her işime karışmasın
kapı açsın yemek yapsın
yaşlanmışım olsun varsın
güç olsun geç olmasın

otoriteme kariyerime
her yerime tapsın tapsın
benim izimde tapşin tapşin
yürüsün koşsun
dua etsin yatsın kalksın
istanbul'un en kalabalık yakasıdır ancak güzeldir de. istanbul'un en büyük yakasıymış galiba.
istanbul'un en güzel ilçesi güngören'in de içinde bulunduğu yakadır. ayrıca nostaljik bir dizidir.
istanbul'un gezmeye anadolu yakasına göre daha çok ilgi ve sevgi duyduğum bölgesi.
Gitse Birsel bildigin burhanin ustune yikti diziyi. Biraz tuttu diye de karakter dizisine cevirmezsin be bilader. Dizinin gercek adi : burhaniye.
bu dizilerin yeni bölümlerinin çekildiği zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
bu dizilerin yayınlandığı zamanlar dünya daha güzel bir yerdi.
doğusu, ortası ve batısı birbirine benzemeyen yaka.
bir dönemin sevilen dizisi. yayınlandığı dönemde gerçekten güzeldi ama seyirciyi ekrana toplardı ha şimdi yayınlansa eski tadı verir mi? sanmam.
doğusu batısından daha medeni olan yaka.
Allah'ım ne olursun bir gün gelsin bu dizinin yeni bölümlerinin çekildiği günler kadar güzel olsun.
acun şuna da bir el atsana.
gülse birsel'in yazıp oynadığı, en eğlenceli karakterin selin (evrim akın) olduğunu düşündüğüm 2000lere ait sitcom dizisidir.
ilk 3 sezonu güzeldi. sonra piyasaya uymaya başladı

sonra misyonu doldu, millet ya padişahlı madişahlı

ya da silahlı külahlı.
şu anda izliyorum özledim resmen komedi dizileri yapılmıyor artık gülmeyi özledik.
Abartılan balon dizi. Şu arka planda kahkaha sesleri olan hiçbir dizi komik değildir. Yalan dünya hariç.
Yılbaşı bölümlerini izleyerek yeni yıla girdigimiz güzel diziydi. Artık böyle kaliteli diziler kalmadı, hep mafya, hep holdinggiller, hep aşk meşk aldatma konulu diziler var televizyon izleyen kalmadı sayelerinde.