bugün

entry'ler (138)

haydar dümen i sözlüğe çağırmak

son zamanlarda sözlükte artan cinsel eğilimleri çözmek üzere haydar dümen i sözlüğe çağırmaktır edendim.
(bkz: )bekaret zarını bozarken kızın gözleri bağlamak.
Böyle cahillerin hakkından anca o gelir.

biz türkiye nin doğusuna kürdistan deriz

yok ya nerdeymiş öyle tarih biz niye bilmiyoruz denilesi arka taraftan uydurulan yeni bir atmasyondur.

yenilmiş çikolataya yenilmemiş süsü vermek

efendim önce çikolata keyfine varılarak yenir maksat pis(ç)lik olsun ya çikolata paketi sanki içinde çikolata varmış gibi şişirilir en gözle görünür yere koyulur ve umutla koşar adımlarla çikolata paketi kavrayıp içinde çikolata olmadığını anlayan insanların 9 numaralı, acıların çocuğu,benim hiç çikolatam olmadı abi bakışlarını görüp gülmekten yerlere yatmak.

cebinde ekmek parası olup da akp yi suçlamak

başlığı okuduktan sonra anlaşılıyor ki resmen dilenci bir toplum olmuşuz ne verirlerse şükrediyoruz.

otururken birden ayağa kalkmak

bir taraflar karıncalanmaya başlamıştır ,acısı ani harekete neden olabilir.

bayram diye hayvan katliamı yapmak

bunu söyleyip eğlenmek için hayvanları hareketleri mükemmel yapsın diye günlerce aç bırakılan yunus balığı gösterisini izlemeye gitmek....Kurban kesmek katliam falan değildir dinimizin farz olarak emrettiği yapılması zorunlu emirdir.

bazı dizilerde kurbana acıyıp kesmeme hali

son bir kaç senedir bazı dizilerde dikkati çeken durumdur.Kurban edilmek üzere alınan kuzucuğa acıyan kişi onu kestirmemek için diğerlerini ikna eder ve kuzu kesilmez.Tamam Kimse sevimli kuzuya kıyamak istemez ama kurban kesmek Allahın emridir farzdır ve bunu izleyen insanlar eskiden hoş görmedikleri şeyleri ekranda görerek yavaş yavaş karşı olduğu durumu normal görmeye başlıyorken kurbanla ilgili yayınları izleyerekte yavaş yavaş bu emirden uzaklaşabilirler bu yüzden yapılan yayınların dikkatli yapılması gerekmektedir.

cep telefonunu yere düşürmek

yüreklerin ağza geldiği andır.Telefona bir şey olmadığı görmek paha biçilemez.

çizgi filmlerde kafasına kova düşen adam

kafası o kova şeklini alan adamdır.

hristiyanların muslumanların bayramını kutlaması

önemli olanın inasanlık olduğunu bir kere daha göstermektir.

ak parti nin görmezden gelinen icraatları

fakiri görmezlikten gelip sadece seçim zamanları oy vermesi için hatırlayıp kömür dağıtmak,suyu olmayan köylere çamaşır makineleri dağıtmak vs.

yan reklamdaki sarı çocuğa sinir olmak

yan reklamın tümüne sinir oldum aslında ama en çok o sarı çocuğa çocuk diyorum ama kız mı erkekmi acaba onuda tam olarak çözmüş değilim.

bayramlarda boşalan istanbul un tadını çıkartmak

nerde öyle bomboş caddeler istanbul dan bahsediyoruz bir bu kadar daha gitse yinede boşalmaz o caddeler...

bayram mesajları

her bayram gelen duygu yüklü sayfalar dolusu şiirden olusan mesajlardır efendim.iyidir hoştur düşünülmüş uğraşılmıştır da işin özü bayram kutlamak değilmidir o kadar sayfaya ne gerek var işi özünde iyi bayramlar de kutla uzatmaya gerek yok.

herkese bayram bana değil

herkes hazır 9 günlük tatili fırsat bilip tatillere gidirken çalışanların niye ben demeleridir.

rte nin bayramlarda şehitliklere gidememesi

hangi yüzle gidecekki demekten alamıyor insan kendini...

kurban bayramında kendini kesmek

her kurban bayramında olağan durumdur.Acemi kasapların kurban yerine kendini kesmesi...

oy veremeyen kılıçdaroğlu bayram namazı kılamadı

niye bu kadar takınılıyor bu konuya anlamakta güçlük çekmekteyim.ibadet Alah ile kul arasında olan bir durumdur.Adam herkezin gözüne sokmak zorundamı namaz kıldığını zaten ibadettte gizli yapılmalı herkesin bilmesi gerekmiyor.Kılsada kılmasada bunu bizlerin bilemsine gerek yok Allah bilsin yeter.

üniversite sonrası mükemmel bir iş hayatı beklemek

baklemekten öteye gidemez çoğu zaman.

basket tarihine geçmiş unutulmaz sözler

semi semi semih erden.