eski başbakanlardan yılmaz erdoğanın bir diyarbakır gezisinde sarfettiği cümledir. çokta yerinde ve doğru bir tespit olduğu kanısındayım. kürt sorunun çözüm merkezi mutlak suretle diyarbakırdır. Bilinen bir gerçektir ki kürt sorunu çözülmeden avrupa birliğine girilmesinin mümkünü yoktur.

edit : nasıl bir piskolojiyle yazılmışsa bu entry. artık nasıl şartlanılmışsa yılmaz erdoğana )))) bahsi geçen kişi mesut yılmazdır. (arkadaşlar uyarmasa sevgili yılmaz erdoğan, yeni nesillerin hafızalarında eski bir başbakan olarak yer edecekti. entrynin özüne dokunulmadan gerekli düzeltme burdan yapılmıştır..
(bkz: eski dışişleri bakanı ata demirer)
suriye , ırak yolcularının avrupaya karayoluyla giderken söyledikleri cümle..
(bkz: eski başbakanlardan yılmaz erdoğan)
(bkz: o da iyi)
(bkz: konuşmuş olmak için konuşmak)
avrupa nın değil türkiye nin huzurunun diyarbakırdan geçmesi önemlidir eğer kürt meselesi çözülecekse avrupa için değil türkiye için çözülecektir problemi büyüten avrupa zaten ...
bilmeyenler icin ;
(bkz: yilmaz erdogan)
(bkz: ben zekeriya beyaz'ın belçika konsolosu olma ihtimalini sevdim)
kendi içindeki problemlerini aşamadan avrupa'yla bir olamazsın anlamı taşıyan cümle.
ama bilmezler ki bu problem,bir grup provakatörün sorun ilan ettiği önemsiz bir şeydir...
ve gene bilmezler ki ulu türk milletinin yaşamak için avrupa'ya ihtiyacı yoktur...
laf böyle değildi. avrupa birliği'nin yolu d.bakır'dan geçer demişti mesut yılmaz erdoğan. ancak o zamanlar gündemde bir c.başkanlığı seçimi vardı ve halk seçsin gibisinden baskılar vardı. yani mesut yılmaz erdoğan halka oynamıştı.

(bkz: herkes hayalindeki başbakanı ister)
(bkz: yol biryere gitmez o bir durma biçimidir)
politikacıların popülist söylemlerinden biri daha. Kürtçüler bundan güya Feyzalırlar, hıh Avrupa nın kürtleri iplediği mi var? politikacı gelir diyarbakır a oooooo avrupa nın yolu Diyarbakır dan geçer der. gider trabzon a ooo bütün ruslar size verecekmiş rusya nın üstünden trabzon geçer der. al ben de diyeyim bir tane: "tren gelir hoş gelir leyy leyy limi limi leyy odaları boş gelir limi limi güzel gel bize"
(bkz: yokuş yola)
(bkz: romanya büyükelçisi ciguli)
(bkz: ciguli)
hakkari veya şırnak tan avrupa ya gideceklere söylenen cümle.
yalandır efendim geçmez. sadece yolu boşuna uzatmak anlamına gelir. *
bu şuna benzer efenim: elektro gitar calmak isteyen birinin önce klasik gitar sonra akustik gitar daha sonra ancak elektro gitara başlayabileceği saçmalığı gibi hayır efendim kim hangi enstürmanı çalmak istiyorsa onunla başlar. kısacası avrupa'nın yolu edirne'den geçer.
bir zamanlar hıristiyan birliği dedikleri ab'ye girmek için 7 senedir her boku yiyenlerin göremedikleri şey. adam seni kâle bile almıyor doğrudan diyarbakır'a gidiyor. işte bu noktada görmek için göz anlamak için beyin lazım. ikisi de olmayınca zaten başbakan yapıyorlar.