bugün

hemen hemen her ay bir ürünü* yuzde elli civarlarında indiren ya da diğer ürünlerin fiyatlarını yüzde yüz artıran kozmatik firması adı.
iyi mi kötü mü olduğuna karar veremediğim kuruluş. uyduruk fiyatlar belirleyip sözde indirim mi yapıyorlar diye düşünmeden edemiyor olsak da ürünlerini kullanmaktan da alamıyoruz kendimizi.
(bkz: avon katalogu inceleyen erkek)
indirimleri kesinlikle uydurmadir cunku; bir ay bir parfum icin 60 kusur lira isterken obur ay ayni parfume, 25 lira ya sahip olabilir ikinci bir parfumu de yaninda 15 ytl ye alabilirsiniz.

yuz temizlik urunlerinden ve sampuanlarindan uzak durulmalidir. makyaj malzemeleri iyidir ama.
(bkz: stratford upon avon)
Ev kadınlarını damardan vuran;evde,günde,misafirlikte,sohbet ederken para kazanma fırsatı sloganıyla ağına düşüren kozmetik şirlketi.
uyduruk bir kozmetik markası. el kremleri güzeldir gerisi işe yaramaz.
kız yurtlarında ders kitabından çok avon kataloğu bulunur. ortak kullanım alanlarında avon ürünü satmak isteyen onlarca kızdan birine rastlamamak olasılık dışıdır.
dunyanin en buyuk direk satis yapan kozmetik sirketi.
türkiyede her 5 kadından en az 2sinin temsilcisi olması kuvvetle muhtemel şirket. kadınlara yeni borçlar çıkartmaktadır.
avrupa ülkelerinin çoğunda ürünlerinin yasaklı olduğu türkiyede iki adımda bir sokaklarda bile satılan kozmetik markası.
alıcısından çok satıcısının olduğu dandik kozmetik markası.
almanyada kapıcı karılarının bile yüzüne sürmediği dandik kozmetik ürünleri.
elemanlarına kapı kapı gezdirip ürün sattırıcam derken, elemanı kötü yola sürükleyen pezevenk markası.
büyük pazar , türkiye'de kapış kapış alınan... saçma sapan kampanyalar indirimlerle zaten değeri olan ürünleri sözde ucuza satan marka. ama bir parfüm vardı 8 yıldır onu kullanıyordum, kaldırdılar şerefsizler 2 aydır kokmuyorum son 8 yılım gibi. şimdi daha bir sinir oluyorum. protesto ediyorum...
ürün seçimlerine akıl sır erdirmek imkansızdır. women of earth gibi artık kartvizitim haline gelmiş bir kokuyu kataloglarından çıkaran eşşoğlueşşek markadır ayrıca. ayağı yanmış tazı gibi arıyorum heryerde, yok, yok!
dandik markadır, ikinci sınıftır, şöyledir, böyledir, boktur püsürdür... ama bir erkek olarak başımı döndüren bir gerçek var ki;

(bkz: pur blanca)
eş dost tanıdık hatrına almak zorunda kaldıgınız bir kozmetik markasıdır. kalitesiz oldugunu bildiginiz halde ürün tasarımlarına hayran kalmamanız elde degildir. parfümleri kalıcı değildir fakat güzel kokar. en önemli özelligi de çantanızda gün icinde acımadan sıkabileceginiz kadar ucuzdur.
kadınların birbirlerine satış yaptığı,kazık kozmetik markası.ürinleri de bozuk çıkıyor ayrıca.
lehine yaptığım onca reklamdan sonra bana güzel bir hediye sepeti göndermesi gereken parfümlerini pek hoş bulduğum firma.
(bkz: little black dress)
(bkz: little white dress)
(bkz: jet femme) *
eski * dökmeli şişeleri kitaptan sonraki koleksiyonum olan marka...
avon satan bi eş dost tanıdık akraba olduğunda onun hesabından indirimli ürünleri ekstra indirimle alırsanız fiyat olarak biraz ucuza gelebilir ancak kalite olarak aynı şeyi söyleyemeyeceğim malesef. ürün kaliteleri türe göre değişmekle birlikte parfümleri fena değildir, wink kullanıyordum ve sevgilim bayılıyordu artık onu da üretmiyorlar, maskaraları diğer markalara göre ucuza gelse ve değişik fırça şekilleri olsa da asla istediğiniz gibi durmuyor.kalemlerinden birine bayılıyordum, artık üretmiyorlar.

katalogda kocaman gösterilen ürünler minnacık gelir. ne allığı ne farı ne de temizlik ürünleri güzel değil. özellikle göz makyaj temizleyicisinden uzak durun rica ederim. yalnız 86 ve 89. sayfadan 2 ürün alana saat hediye, bu katalogdan 3 ürün alın, plaj çantası hediye gibi mevzularda hediyeleri beğenirseniz ve o sayfalardan bir şeye ihtiyacınız varsa alın derim zira hediyeleri genelde güzel oluyor.

şampuanları ve duş jelleri çok ucuz ancak güvenip de kullanmadım. nemlendiricileri işe yaramaz.

sonuç olarak bütçe sıkıntınız varsa ve cidden indirimli bir ana denk geldiyseniz alın güle güle kullanın, ancak yeni çıkan ürünleri üstelik yüksek fiyatlarla alıp paranızı çöpe atma riskini almayın derim.
pazarda bile ürünleri satılan kozmetik firmasının adı...ayak altına düşmüş artık.güvenilirliğini siz düşünün artık..
kataloglarıyla meşhur bir ilçemiz.
bu markayı temsil eden bazi bayanlar tuhaf yada bana öyle geliyor. duygusal anlamda bir bağlılık hissediyorum temsilci ve avon arasinda, cok feci cok. bir ürün hakkında olumsuz bir şey söylediğinizde alınıp küsüyorlar!