34as metrobüsünün son durağı.
metrobüsten avcılar sosyal tesisleri'nin orada indim ve oradan avcılar merkeze kadar uzun uzun yürüdüm. bence yorucu ama güzel bir yürüyüş rotası oluyor. biraz ter içinde kaldım ama olsun. hava da güzeldi.
bugün sahiline gitmek istediğim güzel bir ilçe.
en büyük şanssızlığı esenyurt gibi bir komşusunun olması olan istanbul ilçesi.
marmara caddesi'nin kaldırım taşları yenilenmişti.

görsel
sokak röportajı ne yapılır la burda.
avcilar esenyurt bagcilar hattindan sonra istanbulun en varoş semtidir.
teşekkürler bez bebek nana. özlemiştim. Marmara caddesinden yokuş aşağı sahile kadar yürümek çok güzeldi.
görsel
görsel
uzaklık ve sadece merkezinin güzel olması açısından avrupa yakasının pendik'i gibidir.
Hem küçükçekmece gölü, hem de marmara denizi tarafı sahili bulunan, depremden önce daha nezih, fakat depremden sonra kiralar çok düştüğü için daha alt düzey gelir gruplarının yerleştiği bir de yeşilkent diye eski belediye başkanı Mustafa Değirmencinin, oy kaygısıyla doldurduğu bir gecekondu mahallesi olan, bir önceki belediye başkanı Handan Toprak'ın da yolsuzluktan tutuklandığı velhasıl belediye başkanları yönü ile pek yüzü gülmeyen, bulgar göçmeni vatandaşlarımızın çoğunlukta olduğu, 2 sene zevkle görev yaptığım, istanbul'un bence en güzel ilçesi.
küçükçekmece ile büyükçekmece arasında bulunan istanbul ilçesi.
komşularına göre merkeze daha yakın olan istanbul ilçesi.
görsel
görsel
metrobüs olduğu için uzak olmasına rağmen ulaşım sorunu olmayan istanbul ilçesi.
istanbul'un dışında kalmasına rağmen en uç noktası sayılan küçükçekmece'ye çok yakın olan istanbul ilçesi.
altınoluk'ta zeytinyağı almaya gittiğimiz köy aynı zamanda.
merkezi güzel fakat esenyurt'a daha yakın olan mahalleleri kötü olan istanbul ilçesi.
merkezi sahilde ve güzel bir yerken e5 üstünde kalan ve esenyurt'a ve başakşehir'e daha yakın olan mahalleleri kötü ve varoş olan istanbul ilçesi. bu özelliğiyle pendik'e benzetiyorum.
ilçe olmadan önce küçükçekmece'ye bağlıydı.
merkezi haricinde sağlam bir yer değildir.

(bkz: esenyurt)
eskiden istanbul'un bittiği yer olarak görülürdü. bugün artık merkezi bir yer bile sayılıyor.
merkezi düzgün bir semt olmasına rağmen esenyurt ile sınır komşusudur.
2 hafta önce içinde bulunduğum istanbul semti.
istanbul üniversitesi ile özdeşleşmiş semt.

Sahili güzeldir.

Saygılar sunuyorum azizim…