bugün

7 rakamını uğursuz saydığı için q7 modellerinin tamamını toplatıp sayıyı değiştirmeyi düşünen araba firmasının çıkarmayı düşünür mü düşünmez mi bilmediğim hayali modeli.
hayranı olduğum otomobil firmasının yaptığı en büyük hatası.

araç süper ona lafım yok ancak a6 dan uzun a8 uzunluğunda olan bu araç, yenilenmiş a8 in satışlarını ciddi bir biçimde azaltacaktır. fiyat sıkalası a6 dan biraz pahalı a8 den ucuz olması ve de a8 den daha çekici olması firmanın amiral gemisini zor durumda bırakacaktır. a8 in için gerekli zaman verilmeliydi ki, onu yenilemek içinde çok geç kalınmıştı.

uzun lafın kısası süper bir otomobil üretirken, pazarlama konusunda ciddi sıkıntıya girmiş ve bir modelini heba atmış bulunmaktadır. audi'ye daha doğrusu volkswagen yönetimine biri akıl fikir versin...

opel insigna dan esintiler olan araç. *
resimlerini gördükten sonra bu araba ise diğerleri nedir diye sorguluyor ınsan.Çok beğendim ve çok kıskandım acıkcası böyle bir arabaya sahip olacakları.
yolda gördüğüm ve görmemle beş dakika arkasından bakakalmama neden olmuş araba demeye utandığım araba.
arkadan baktığında retro önden baktığında modern bir tasarıma sahip coupe görünümlü sedan. kısacası audi mühendisleri her şeyden fazlaca koymuş ortaya manyak bir araba çıkmış

http://galeri.uludagsozluk.com/21/fastback_9643.jpg
bir süre önce edindiğim araç. ilk olarak eski bir a6 kullanıcısı olduğumu belirtmek isterim. a6'dan bu arabaya geçince, linea'dan volkswagen'a geçmiş gibi oluyorsun. bu kadar fark olabilir.

on numara performansı var, motoru tam bir spor arabaya uyacak şekilde.
audi'nin o karizması eksilmeden nasıl bir spor araba yapılabilirse bu o kadar yapılmış.
bu güne kadar kalkış performansına hayran kaldığım tek araba. kırmızı ışık hiç sorun olmuyor. hele yanınıza yaklaşan zibidileri tokatlamak ayrı bir keyif ( tabi hız sınırları içinde (bkz: swh) )

güvenlik konusuna gelince;
araçla henüz kaza yapmadım, umuyorum ki yapmam lakin aracın hiçbir arabada görmediğim bir fren sistemi var. bu kadar güvenilir fren yapabilmesinin nedeni nedir bilmiyorum ama yapmışlar. a6'da hızlanınca durmanın zorluklarını düşünürdüm, artık bu işi alman mühendislere bıraktım.

rüzgarlık olayı çok tatlı olmuş. etkiliyor mu? evet, biraz.

bir de artistik yönü var. arkadan arabanın yaklaşmasına izin veriyor, ardından rüzgarlığı açıp gaza basıyorsunuz. arkanızdaki araç bir daha göremiyor.

bir anı;

bir gün izmir, bayraklı tünellerdeyim. biliyorsunuz 90 hız sınırı var, ben de bu sınırlara uyan bir vatandaş olarak tin tin gidiyorum.
yanıma bir murat 131 yanaştı, elemanın biri yan koltuktan kafayı çıkardı bir şeyler söylüyor.

eyvah, kedi köpeğe mi çarptım lan yoksa, ne garip araba bunu bile hissettirmiyor diyorum içten içe...

açtım camı,
- kardeşim kötü haber verme.
+ abi bassssssss, bass abi bass araba ağlıyor abi basss, allah rızası için basssssssss

haşksdşlskdlşfk hay amına koyayım. bir yandan sinirlendim ibneye ama çıkar çıkmaz bastım tabi..

çok ilgi çeken bir araba. çok görülmemiş bir audi tasarımı olduğu için insanlar görünce en azından bu neymiş lan böyle diye bakıyorlar.

insanoğlu her zaman bir tık ötesini istiyor ama a7'de biraz durmakta sakınca görmüyorum.

edit : aslında başlıca edit yazacaktım lakin unutmuşum.

sonradan gelen başlıca edit : audi a7 aracım var. ve evet, bunu söylemekten utanmıyorum. inşallah sizin de olur, siz de utanmazsınız alfksdşkdfşlgk.
Geçen yine a7 var altımda .
milletin yiyecek et bulamamasıyla ilişkilendirilen araç. garip. bugün haberlerde gördüm, japonlar, rezervasyonu dahil robot olan bir hotel yapmışlar. hatta bagajınızı bile robot odanıza götürüyormuş. şimdi ülkemizde bazı insanlar et yiyemiyor diye bu japonların robot üretimine ayırdıkları milyon dolarlık yatırımı kınayalım.

insanlara daha iyi şartlarda yaşama şanslarının olduğunu gösterelim. her şeyin bir üst kalitesinin olduğunu bilsinler. ulaşmak için çabalasınlar. alt tabakayı gösterip tembelleştirmeyelim.
teknoloji ürünüdür. hatta üretemediğimiz bir teknolojinin ürünüdür. alman teknolojisidir ve kullanan bir insan olarak aracı tanıtmaktan başka bir şey yapmadığımız aşikardır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.