bugün

muhtemelen doğan grubununda kalacaktır.

(bkz: medyanın tekelleşmesi)
bu satıştan sonra medya da kartelleşmenin ne fena bir şey olduğunu göreceğiz.

tekelleşme fotoğrafları için tıklayınız...
daha önce yapılan açıklamada doğan grubunun ihaleye giremeyeceği ve hatta ortak olarak da katılamayacağı söylenmişti. hala öyle mi bilmiyorum.
muhtemelen doğan grubunun sadece babayı alacağı satış olacaktır.*
doğan ve çukurova grubunun ihaleye katılamayacağı,ciner grubu için bir engelin olmadığı söylenilen satış hadisesi.
doğan grubunun ihaleye katılamayacağını haberlerde öğrendiğim zaman garip bi sevinç belirdi içimde. yurt sevgisi böyle bişey olsa gerek.
çalık grubunun 1.1 milyar dolara satın almasıyla noktalanmış hadise.
(bkz: çalık grubu)
yanilmiyorsam, rte nin damadi nin yonetimin de yer aldigi calik grubuna satildi.
ne diyelim, hayirli isler...
5 dk süren ihale sonucu çalık grubuna satılmıştır. bu kadar önemli bir medya kuruluşunun satış ihalesine sadece bir grubun girmeside düşündürücü.
politik odaklanma ile geni$leyen, geli$en, buyuyen ve buyudukce funyesini politik parmaklarin arasina teslim eden sermayenin artik govde gosterisi mi ya da rezilligin gozler onune serili$i midir bilinmez, takdiri bu $ahislarin gudumunde olmaktan cekinmedigi politik dehalara ve ya zihin eksikligi ya$ayanlara kalmi$tir.
Tamamen yasalara uygun ve normal bir satıştır.

ihaleye başka firmalar girecekti, başka firmalar da talipti de ihaleye mi alınmadı ?
Bundan sonra satış aleyhinde konuşacak kişilerin mantığı, "çamur at yapışmasa da izi kalsın" mantığıdır.

Başvurular şeffaf, ihale şeffaf, satış şeffaf gerçekleştirilmiştir. Bir kişi / kurum çıkıp ta "ben alacaktım engel olundu" demiş midir, diyebiliyor mudur ?

(bkz: parayı veren düdüğü çalar)
iptal edilip edilmeyeceği merakla beklenen ihale.

neden: kral tv ihalesine de tek başına çukurova grubu girmiş, kazanmış ama bir kişinin girdiği gerekçesiyle satış iptal edilmiştir.

aynı durum bu ihale için de geçerlidir. daha önce ihale yapılmadan devlet projeleri almaya alışık olan çalık grubu sözkonusu olduğunda bu ihale büyük ihtimalle iptal edilmeyecektir.

kayınbabacım bana kanal alsana *
satışı dün yapılmış ihaledir.

bir kişi / kurum çıkıpta "ben alacaktım engel olundu" demişmidir, diyebiliyormudur ?
diyemezdir, çünkü kimlere ne kadar ve nasıl sus payı verildiği bilinmemektedir. ayrıca kimler aldıkları sus payları için ses çıkarsınki, bedavaya kazanç elde edilmiştir.
onundekini goremeyecek kadar gozlerini yanda$likla, aptallikla kor edenlerin bakip bakip "$effaf ulan bu" diye du$unecegi sati$. dunyadan bir haber ya$amak esasinda fazlasiyla zor bi zanaattir.
ayrıca ihale için önyeterlilik belgesi alan üç ayrı kurum son aşamada aldığı bilgiler sonrasında satılacak olan atv-sabah vs. nin en fazla 750 milyon ytl edeceği görüşünde birleşerek çekilmişlerdir.

ama buna inanmak mümkün değil, 750 milyon dolar verebilecek olan üç ayrı türk şirketi - ki bunların uluslararası ortaklıkları da var ve bu ortaklar dünya ekonomisinde söz sahibi şirketler- son aşamaya kadar satılacak olana kurumların ne edip ne etmeyeceği konusunda, asgari istenen rakam konusunda bilgi sahibi değillerdir de son aşamada mı bilgi sahibi olmuşlardır.

ve çalık grubu diğerlerinin 750 milyon ytl eder dediği kurumlarda, o uluslararası şirketlerin göremediği ne görmüştür de 1.1 milyar doları vermiştir? yoksa çalık grubu devletin satışına destek mi olmuştur. çalık grubu kahraman mıdır? bunu mu anlatmak istiyorsunuz?

burdan çıkan sonuç kirli ilişkilerden oluşmuş bir komplo teorisinden öteye gidememektedir farkındayım ama ya böyle bir karmaşık çıkar ilişkisi vardır ya da birilerinin aptallığı.
tmsf' nin satışı onayladığı ihaledir.
biz ülkemizi satmak ve pazarlamak ile mükellefiz şeklinde açıklamalar yapabilen hortumcuların işi olan ve bir sürü sahtekarlığın döndüğü satıştır.
(bkz: #3307433)
(bkz: yüce divan)
(bkz: biz onları satıldı diye biliyorduk)
kör gözüne parmağım deyimini kullanmak geçiyor içimden ama bunu göremeyen bunu da anlamaz.
devletin parasıyla birilerine peşkeş çekilen büyük kurumun satışı. evet gerçekten satış olmuştur adalet kalkınma falan filan diyenlerin kendi yandaşları için devleti nasıl hortumladıkları ortada. aynı şekilde petrol ofisi de doğan holdinge peşkeş çekilmişti. böylece iktidar yanlısı medya daha da güçlendi. hala özelleştirmeyi savunanlar çıkıyor bunlara gülüyorum. arkadaş devletin verdiği krediyle devletin elinde olan kurumlar birilerine dağıtılıyor buna da özelleştirme deniliyor.

(bkz: gemi var gemicik var)
aslında sadece bir medya grubunun satışı değildir, 1,1 milyar dolar satış bedeli olacak ve bunun 750 milyon doları 3 yıl ödemesiz 10 yıl vadeli devlet bankasından verilecek. *