bugün

dayaklıktır.
fatURA YATIRIYORDUR.
hakiki puşttur. beklemekten sıkılıp yardımcı olmaya çalışırsınız ve oralı bile olmayıp ters ters bakanları da mevcuttur. işte o puşt oğlu puşttur.
muhtemelen adanalıdır. ahh medeniyet sende uğramadın şu şehre.
parayı çektikten sonra kartı tekrar takıp kaç para kalmış diye bakan itin üst versiyonudur.
ptt de atm de fatura yatırılıyor. ama yarım saat sürmez hiç bir işlem. bunu yapan ibnedir. insanları kızdırmaktan zevk alıyordur.
Vakti bol, kendini ölümsüz sanan puşttur.

Bi tekmeyle kendisi, mitolojik kahramanların adaleli kollarına fırlatılmak suretiyle saf dışı edilmelidir.
25 dakika boyunca küfür yiyen puşttur.
temel bankacılık işlemleri dersine katıldığını düşündüğümüz yaratıktır. çekil lan işim gücüm var.
Hisse senedi alıyordur.
empati yoksunu zat-ı şahane. "ulan senin ananı-bacını yarım saat bekletseler hoşuna gider mi?" diye sorarak seviyeyi düşürmek istemem.

başıma bir iş gelemeyecekse; yarım saat işlem yapan birinin ardında ses etmeden bekleyenlere de bir çift sözüm var. en azından "isterseniz yardımcı olalım?" diye kibarca bir hatırlatmada bulunmalıdır. ki kişi sırada bekleyenler olduğunun farkına varsın.
monakoduklarımı son banka kurtarıcılarıdır. öyle bir ciddiyetle yaparlar ki bankayı kurtarıyor sanki. bir tuşa basacak altı üstü 10 dk düşünür hangisine bassam diye. birde bunların para yatırırken parayı kabul etmeyip 10 defa aynı parayı bankamatiğe kabul ettirmeye çalışan üst modelleri vardır.
Üniversitedeki atmlerde bile karşılaşılan, saç baş yolduran durum.
insanı sinir hastası eden yaratıktır.
bir ton parayı atm'den yatırmaya çalışan arkadaştır.
üçüncü dakikadan sonra küfür yemeye başlar, haberi olmaz ki asıl yapılmak istenilen inşaat küreği ile ensesine sert bir darbe vurmak suretiyle bayıltmaktır ama bu suçtur, o yüzden yapmayınız.

be godoş adam o atm yi işi kolaylaştırmak için, işi kısa olanlar için, kullanmayı bilenler için yapmış. madem bilmiyorsun gir içeriden hallet işini. top.
Gün boyu kimseye söyleyemediklerimi söylediğim kişilerdir. Ne yaptıkları konusunda hiç fikir yürütemediğim farklı bir güruh.
eğer gençse ağır sövdüğüm tip. internet var it. şube var.
gönül isterdi ki bu mevzu burada "hemen küfür ediyorsunuz emuğa goyim belki adamın işi uzun" diyenler gibi olsun. ancak öyle değil dostlar öyle değil..

atm ile çok işi olan bir vatandaş olarak söylüyorum ; bizim milletimiz biraz tuhaf. adam/kadın dakikalarca ekrana bakıyor oğlum ya. lan 2 seçenek var zaten birisine tıklayacaksın. neyi düşünüyorsun 2 dakika boyunca. bankamatik uyarı veriyor "işlem yapmadınız ek süre ister misiniz" diye. ona da bakıyor saniyeler bitene kadar. evet diyor bir önceki seçenek geliyor gene bakıyor uzun uzun. bak 6-7 seçenek olur kararsız kalırsın anlarım ama 2 seçenek var görüyorum ben de arkadan. 10 dakikadan fazla cebelleşen adamlar var ellerinde faturalar falan var. tüm mahallenin faturalarını toplamış gelmiş ya. senin işlemin maksimum 20 saniye sürecek para çekip uzaklaşacaksın oradan. 10-15 hatta 20 dakika bunları beklemek zorunda kalıyorsun. abartmıyorum beklerken kan ter içinde kalıyorsun düşün.

yardım teklif edince de hırsız muamelesi yapıyor bir kısmı. bazıları teşekkür ediyor izin veriyor yardımcı olmana. işlemi çabucak bitiriyorsun gidiyor. bazısı da tersliyor insanı. şimdi bu tersleyene puşt demekte haksız mısın ? adamın işi gücü yok atm ile oynamaya gelmiş. senin acil işin mi var bir yere mi yetişeceksin umurlarında değil.
bazı insanlar teknoloji özürlü olabiliyor. sabrınız taşınca şu şarkıyı mırıldanın: "sabret gönül"

https://www.youtube.com/watch?v=4TvssCguZhI
Köylüdür.

Telefondan para çekme dışında her şey yapılıyor. Orada telefonla "himmet abi burada kaç tane sıfır var 4 mü 5 mi" demenin anlamı yok.

Köylüdür. Bunu aşağılamak için falan söylemiyorum yanlış anlaşılmasın kesinlikle.
Makul bir süreye kadar saygıyla beklemek zorunluluğumuz vardır ama abartıp atm' yı parselleyen insanın da, bekleyenlere saygılı olma zorunluluğu vardır.

Baktın olmuyor, arkadakine izin verip, tekrar deneyeceksin, ya da yardım isteyeceksin veyahut güvendiğin bir yakınınla gelip onun yardımıyla işini halledeceksin!
Atm' ler eğitim aracı değildir, arabasını zor belâ sağa çekip, para çekmek isteyen, acelesi olan, hiçbir diyaloğa girmeden en kısa sürede işini halletmek isteyenlere hizmet için vardır.

Duyarlı olup hoşgörülü olmak ayrı birşey, kimseyi iplemeden, babasının çiftliğiymiş gibi atm' nin önüne çadır kurmak ayrı bir şey!
Adam sanki nasdakda teknoloji hissesi alıp satıyo. Kök salarlar atm görünce. 15-20 saniyelik para çekme işlemi bu puştların yüzünden ızdıraba dönüşür.
Bir de atm’nin verdigi parayi, atm’den ayrilmadan once dogru mu diye sayan pust vardir.
çok abartmadıkça normal durumdur. ılık orospu çocuklarının karışmaya hakkı yoktur. adam orda işini hallediyo eğer çok acelen varsa siktirgit yan taraftaki atm yi kullan. bende gayet uzun zaman harcarım atm de. işim vardır hallederim. çok üzüldüğüm noktalardan biri ise hiç şanslı birisi gelip bana laf söylemedi ah nerde o günler? şurdaki asıp kesenlerden biri reelde gelse de bi anasının yedi seceresini baştan yazsam.