bugün

gayet neşeli insanlardır. yıl içerisinde en az 5 defa atlasjet kullanan bir yolcu olarak bu kanıya varmış bulunmaktayım.
(#3822224)
ortak özellik karizmatik ses tonlarıdır.
taşşak geçmeyi meslek edinmiş insanlardır. kayseriden istanbula dönecektim, ilk kez atlasjete binmiştim ve olağan bişey bekliyordum tabi sonra pilotun anonsu geldi:

"sayın misafirlerimiz motorlarımızı tam zamanında çalıştırdık, biraz sonra kalkışa geçeceğiz, kalkışta dünyanın bir numarasıyız, arkanıza yaslanıp keyfini çıkarın."

bunu duyan benle birlikte bir kaç kişiyi bir gülme aldı tabi. ama cidden mükemmel kalktık. ankara üzerine gelirken ikinci anons duyuldu:

"sayın misafirlerimiz 1 dakika sonra ankara üzerinde olacağız, sol tarafta yolculuk eden misafirlerimiz ankaranın şehir ışıklarının keyfini çıkarabilir, sağ taraftaki yolcularımızı da çevreyolu ışıklarıyla başbaşa bırakıyoruz."

istanbul üzerinde seyrederken de üçüncü bir anonsu aldık. o da şöyleydi:

"sayın misafirlerimiz istanbul üzerinde seyir halindeyiz, sol tarafta yolculuk eden misafirlerimiz istanbulun ve boğazın, köprünün muhteşem görüntüsünün keyfini çıkarabilir, sağ taraftaki yolcularımız da sol tarafa dönsün, moral bozmayın."

cidden sol tarafta olmama rağmen mükemmel bir yolculuk oldu diyordum ta ki inişe geçene kadar. uçak bir sallandı pir sallandı bir sağ bir sol derken kalbim ağzımdan fırlayacaktı. inince de arkalardan bir amcanın feryadı güldürdü bizi:

"yapacağınız işi sikeyim iyi ki inişte iyiyiz demediniz."