ber yere maymun charlienin heykelini yaparlardi kesin.
yada ülke adi homoistan olurdu.
ateist liderler fransa, kanada gibi yerlerden ya da güney amerika ülkelerinden çıkar. yani ya özgürlüklerin çok olduğu gelişmiş ülkelerden, ya da komunist geçmişi olan ülkelerden... bizden çıkmaz.
ülkeye hakim olan o şahıs ben olsam şahsen düşünmemeyi yasaklar, düşünmeyi zorunlu kılar, bu zorunlu ödevi yerine getirmeyenleri de bağırsaklarından astırırdım. başımıza ne geldiyse taşıdığımız beyin denen organı kullanmamaktan oldu zahar.
Ülke bu durumda olmazdı daha ileride olurdu. Yemin ediyorum ateist değilim ama adamlar dini kullanmazlardı çünkü dinleri yok.
daha mutlu bir sabaha uyanırdık, zaten ateist toplum olursa öyle salak toplum olmayacağı için çalıp sonra allah diyo, namaz kılıyo demek götü kurtarmazdı.

kan alırlar yani.
her açıdan daha gelişmiş bir ülke olurduk. dini kullanan siyasiler olmazdı,bilimle birlikte yükselir ,düşünür, ve beyin denen organı hepimiz kullanırdık.. ateist değilim ama daha gelişmiş olacağımız apaçık ortada. daha hoşgörülü bir ortam da olurdu. ateistler dindar kesimden daha ahlaklı..
vicdanı olmadıktan sonra günümüzden farklı olmazdı. şucu bucudan önce vicdanlı vicdansız diye ayırmak lazım.
Ekmeği karneyle alırız.
Tecavüz ve suç olayların sayı azalır.
Ülke daha gelişir.
Arap kültüründen kurtulursunuz.
Bilim adamları çıkar o zaman bu topraklardan.
ateist değilim. ancak ülkeye şu ya da bu grubun hakim olmasının bir şeyi değiştireceğini düşünmüyorum. toplumu mutlu etmenin yolu müsamaha seviyesinin ve tarafgirliğin azalmasıdır bence. dolayısıyla bir insan atesit de olsa, yahudi de olsa, müslüman da olsa önemli olanın saygı duyma ve empati yapma olduğunu düşünüyorum.

bunların yanında insanların hükumet ve devleti, hikmeti-i hükumet ve devlet aklı kavramlarını karıştırması da ülkemizi bu hale getirdi. zira politika ile devlet aklı karıştırıldığı zaman, siyasiler sorumsuz ve sınırsız olduklarını düşünüyor. *
sonuç olarak birbirimizi sevmek zorunda değiliz, ama birbirimize saygı gösterdiğimiz kadar medeni ve mutluyuz.
Ülke yok derler.
Her taraf kerhane, meyhane olur. Eski Sovyet Rusya si gibi; eşcinsellık, ve ensest ilişkı korkunç hızla yayılır.
bu ülkenin dindarı da dinsizi de hiçbir işe yaramadığından hiçbir anlamı olmayan konu.
her yere darwin'in büstü konulurdu.
görsel
Bakmayin duyar kastiklarina yonettikleri ulkede inananları yargılar, eziyet eder, idamı geri getirip asarlar. Halbuki düşünceli,hümanist poncik insanlardır, niye böyle yaptıklarını anlamazsiniz, kindardir bunlar yalandan duyar kasarlar, iki laf söylersin sinirden savunacagim diye salyalari akar, ülkeye de bilim yerine içki sofrası kurarak medeniyet getirdiğini zannederler. Sayıları az olmasa gorurum ben toz pembe duyarlilik ve düşünce ozgurluklerini.
ateist denince maymun ve darwin'den baska bir sozcugu aklina getiremeyen troll zirvasi olmasaydi guzel fikirler gorunebilir.

- insanligin ensest iliski ile cogaldigina inanmak isteyen ve gorunmez bir seye tapan insanlar baskalarina zarar vermedigi surece ozgurlugunu baski olmadan yasayabilirdi.
Ya arkadaş ibrahim Müteferrika'nın II. Mahmud dönemi yaşadığını iddia eden adamlar ateist ütopyaya methiye dizmiş.

Bu ülke 93 yıldır zaten Müslümanca yada Müslümanca yönetilmiyor, zaten her şey laiklik üzerine bina edilmiş, geride kaldıysak Müslümanların suçu değil.
Sikimi yalarlardi.
Ülkeye sahip olmak ne demek . Ülkenin sahibi o ülkeyi oluşturan haktır . Ama ülkeyi yöneten kişiden bahsediyorsak . O kişide aranan vasıf inancı değil hakkı hukuku gözetmesi olmalıdır . Zaten başımıza ne geldiyse inançla kişiliği bagdaştırmak yüzünden geldi .
din amacı dışında kullanılmaz, gerçekten inananlar özgürce ibadetlerini yapar, sahte müslümanlardan kurtulurduk.

ve eminim daha akılcı, güvenli ve sevgi dolu bir ülke olurduk.
sözlükte hiç kimse hiç kimseyi homo diye aşağılamaya çalışarak nefret suçu işleyemezdi.

peşin edit: homoseksüellik değil, bu düşünce tarzı hastalıklıdır. o sebeple aşağılanmaya söz konusu olmaz ama bazı cahil dingillerin böyle bir çabası olabilir. kendi çapında tabi. o da ne kadarsa.
ilk fırsatta allah allah diyerek avrupaya kaçarlar .
Daha iyi olacağına inandığım ve yıllardır arzuladığım bi durumdur. En azından Tayyip ten daha iyi olurdu.