bugün

çanakkale savaşı nda türkler bira içtiler adlı başlığın meydana çıkması ile akıllarda kalan soru işareti. şimdi atatürkten izinsiz askerler sıçamıyordu bile. bu biralar nerden geldi lan o zaman ? eyyyyy türk milleti wake up ! size içki içiriyorlar.
çanakkaleyi tüm dünyaya zindan etsem, değil bira, şırıngayla kola tekila bağlayıp gezeRdim. o mevzilere içmeden giRilir mi lan zaten. haha ama senin kafan da süpermiş. güle güle kullan.
yazıktır. sıcak sıcak nasıl içilir o zıkkım . hakları ödenmez kahraman türk ordusunun.
aramızda şovmen olma heveslileri var dikkat.
Madem içiyor, içtiriyor şimdikilerde içsin. onlara içme diyen yok. yalnız burda önemli birşey var adam içip, içirerek yönettiği ülkeyi şimdikiler içmeden ayık kafayla yönetemiyorlar.
(bkz: saçmayalan ve sıçan başlıklar)
Yazar bu başlığı açmadan önce düşünmeliydi. Çanakkale savaşına giden askerler abdest alıp şehitlik mertebesine ulaşmamın derdindedir.
ekmek bile bulamayan asker bira bulmuş vay be bu nasıl misyonerce bir başlıktır yarebbi. yine yol göründü gurbete.
aramızda orda olanlar var.
(bkz: müstehcenliğin dayanılmaz hafifliği) *
--spoiler--
Ey türk milleti wake up
--spoiler--
O dönemde Fransızlardan biri aradan sıvışıp, cagrılık kontor üzerinde çalışmalara başlamıştır. * *
çanakkale savaşında mücadele etmiş; hayatını, bazı organlarını feda etmiş kahraman askerlerimiz hakkında konuşurken "atatürk'ten izinsiz sıçamıyorlardı" şeklinde bir cümle kurabilen zihniyetin ardına takılmasını garipsemediğim iddiadır.

ey türk milleti uyan! şehitlerinden bahsederken sıçmak için bile izin alıyorlardı diye son derece kabaca ve saygısızca cümleler kuran çakalların sözde dindarlığına inanma.
oturuyorum, düşünüyorum, olayın nasıl gelişmiş olabileceğini hayal etmeye çalışıyorum:

- mehmet çavuş!
+ emredin komutanım!
- ya bırak şimdi komutanımı momutanımı.. sakinleş biraz. gel bak ne var burda.
+ o nedir komutanım? zeytinyağı mı? valla ne iyi olur şimdi, kuru ekmeğimize can verir.
- hehhe. yok canıım, zeytinyağı değil, başka bişey bu. ben gavuristandaykene çok içtim bunlardan. içince bi hoş ediyo adamı.
+ iyiymiş.
- tut bakiyim... heeeh şöyleeee. şimdi git, diğer arkadaşlarına da içir olur mu?
+ neden komutanım?
- Ya, şimdi uzun hikaye. bi deneyin peşindeyim diyelim. 90 yıl sonra bu olayla ilgili yapılacak yorumları çok merak ediyorum.
+ Ne diyebilirler ki komutanım?
- Valla, ne derler bilmem ama, Aborjinler'e yapılan beyaz tavşan operasyonundan bizi sorumlu tutmasınlar, kafiidir.

işin içinden bir türlü çıkamıyorum bilader.
güldürmeyi bile başaramayan uydurma iddiadır.

1. 1915 tarihinde anadoluda bira üretimi ne düzeydedir?

2. savaş olan ülkelerde/bölgelerde ekonomi ne düzeydedir?

3. 2011 yılında savaşa bira içerek giden kaç ülke vardır ki 1915 yılında birileri olsun.

4. dönemin büyük ekonomilerinden ingiltere bile savaş sırasında ''suu! suuu!'' diye inlerken, türk ordusu birayı nerden buldu?

5. madem bu kadar bira bolluğu vardıda, anzak ve türk askeri tek bir sigarayı neden bölüştü?
savaşla ilgili götünden daha neler uydururacaksınız? sorusu ile karşılık verilecek entry.dir.
(bkz: türk askeri bira içince savaşı kaybetmiş sayıldık)
serbest çağrışım altında ezilmiş hayal gücüm:
''atatürk askerlerin burunlarını tıkayıp ağızlarını açtırıyor, zorla döküyor biraları, sonra sarhoş sarhoş sırıtıyor...''
yapmayın ya kim inanır cepheden cepheye koşmuş ve hatta devlet kurmuş bir komutanın askerlerine bilinci kapatacak içecek içirebileceğine, suyu bile zor bulmuş o asker...
(bkz: afiyet olsun)
"daha o günlerden belliydi nolacağı"

(bkz: almanlar içince bizde içmiş sayıldık)
bildigim kadari ile bira alman ordusunun gunluk tayininda bulunur. canakkalede savasanlar osmanli askeri olsalar da komuta ve yonetim alman generallerdeydi(aslinda bir ara almanyada zaferide kutlaniyordu. bir alman zaferi olarak) buyuk bir ihtimalle alman generallerin emri ile yapilmis bir uygulamadir.
(bkz: çanakkale içilmez)
kefir mi içselerdi ? diyesim gelen başlık.
bi ülkenin kralının ekmek yoksa pasta yesinler cümlesi ile kıyasıya yarışır bu iddiaa ve yapılan büyük saygısızlıktır.