bugün

gençlerin çocukluğundan itibaren örnek aldıkları ilk kişiler anne ve babalarıdır.

(bkz: harem in gençleri fuhuşa özendirmesi)
dünyada sigaradan daha kötü şeyler olduğunu bilmeyen yasar sıçığı.

mesela:

- hüseyin üzmez ve türevlerinin gençleri sübyancılığa özendirmesi.
- necmettin erbakan ve türevlerinin gençleri trilyonlar çalmaya özendirmesi. (bkz: kayıp trilyon davası)
- gençlerin fatih ve bilal erdoğan gibi birer gemicikler ve para basan şirketler sahibi olmaya özenmesi.

ülkenin halini düşününce.. dur lan bir sigara yakayım.
atatürk söz ve davranışlarıyla gençleri ülkesine hizmet, okumak, öğrenmek, çalışmak gibi şeylere özendirirken üzerinde durulması tuhaf kaçan bir özendirme tespitidir.
geyik mertebesine bile erişemeyecek kolpa bir iddiadır.

haa bir de gençler atatürk'ün yaptığı onca şey arasından sadece sigaraya özeniyorsa skmişim öyle gençliği afedersin...
yalandır, illa özeneceksen git vatan için onurlu bi hareket yap en basitinden denilebilcek durum.
saçma sapan bir mantığın ürünü cümle. *
olmayan durumdur.

olsa bile recep tayyip erdoğan gibi hırsızlığa, fethulah gülen vatan hainliğine özendirmiyor ya. yanlış anlaşılmasın tayyip ve fethullah gülen'i atatürk'le bir görme ve kıyaslama gibi bi aptallık içinde değilim; ama atatürk'ü değil de fethullah gülen'i ve tayyip'i örnek alanlar olduğu için, nasıl insanları örnek aldıklarını hatırlatıyım dedim.
zaten önemli olan, o kadar sıkıntı içerisinde türkiye'yi yaratmış, dünyanın konuştuğu liderimizin yaptıklarından sadece bizi sigaraya alıştırdığını görmek.* evet sigara içiyorum ama bak bu başlığı gördüğüm iyi olmuş. ben de nasıl oldu da şu zıkkımı içmeye başladım diyordum. meğer sebebi atatürk'ün sigaralı resimleriymiş. rakı da içiyorum yahu. kesin onu da atatürk'ten gördüm. ama en kötüsü atatürk'ün bana asıl öğretmek istediklerini göremiyorum. bugüne kadar göremediğim için sağda solda atam'a laf eden adamlar türemeye başladı.
(bkz: bi s ktrin gidin ömürcek beyinliler)
Bu ülkenin yıkık, bitik, bütün devletlerin paylaşmak için can attığı ve de paylaştığı , bütün memleketin bağnazlık, cahillik, eğitimsizlik içinde kıvrandığı bir dönemden alınıp 20 yıl içinde bağımsız, laik, medeni bir devlete erişmek için Atatürk'ün çektiği sıkıntıların %5'ini çekseniz değil sigara içmek vücudunuzdaki bütün deliklere pro yerleştirerek anca öyle rahatlayabildiniz. başlık sıçmadan önce azcık elinizi vicdanınıza koyun`. Kendisi olmasa götünüzde o kötü örnek oluyor dediğiniz sigaraların söndürüleceği insanlar hakkında azcık izanlı konuşun.
--spoiler--
çocuk bana özeniyorsa film yapsın neden küfrediyor
--spoiler--

Cem yılmaz gösterisinden

O zaman Atatürk'e özenen de vatan kurtarsın dedirtendir. (bkz: düz mantık)
Tabii ki gençlerin Mustafa Kemal'den neyi özenip aldıklarına bağlıdır. Atatürk'ün askeri dehasını milliyetçiliğini bağımsızlık sevdasını barışçı oluşunu bırakıp da gidip bir sigaraya özenirse gençler zaten o nesil için bu toplum bitmiş bulunmaktadır ne halt içerlerse içsinler efenim.
içenlerin uydurduğu bahanelerden biri sadece.
bizim gençlerimiz her ele alınana özenecekse çok işimiz var demekden başka yapacak birşey yok o zaman.
bir kürt efsanesinde geçen olaydır. efsaneye göre bir gün atatürk elinde sigarasıyla bir grup sigara içmeyen gencin arasına oturur. pöfür pöfür sigarasını içerken gençlerin kendisine hayranlıkla baktığını farkeder. daha sonra gençlerden birine para verir ve herkese birer paket sigara aldırır. böylece gençler atatürk e özenip sigaraya başlamış olur. o gün bu gündür türk gençlerinin atatürk sayesinde sigarayı tanıdığı ve içtiği söylenmektedir.
(bkz: ne yazdım ben)
Ulu önder atatürk'ün milyonlarca örnek alınabilecek özelliği varken kötü özelliğini bulabilmek için götünü yırtan zihniyet.
en az, "yavuz sultan selim'in gençleri küpe takmaya özendirmesi" önermesi kadar saçmadır.
(bkz: bana bir sen özendin sen de yanlış özendin çoçuk)
akıllara cem yılmaz'ın gösterisini getirmiş düşüncedir.
- baba ben filmden küfür öğrendim.
+ e çocuk olmuş mu? az koymuşsun potasyumunu...*
yani sen 57 yıllık ömrü hizmetle geçmiş bir adamdan bunu çıkarıyorsan eczeneye git çinko, potasyum, vs... hapı al. bu saatten sonra ne kadar kurtarır bilmem ama...*
oldu biz de odunduk zaten atatürke bakıp sigara içmeye özeniyoruz.atatürke özenecekler gitsin ülkeyi kurtarsın bişeylerin farkına varsın..sanki atatürk bu ülkeye ilk sigara getiren insan ve sanki bu ülke kurtarılırken bi keyif sigaraası yakıp çamlıcadan istanbulu seyretmiş...
ne diyor sözde;

tüm kuşları siktiniz bi leylek kaldı.
koskoca atatürk'ün yaptığı işlere özenmek yerine elinde bulunan sigaraya özenen gençlik varsa bu suç atatürk'ün değildir. örümcek beyinli insanların suçudur.
çılgın atatürkçü can dündar ve atatürk ün bütün savaşlarını bitirip özel hayatına inen süper hipersonik kemalistlerin halt yemesidir.

neden?

cesaret verdiler. atatürk ü eleştirmek için, aşağılayabilmek için fırsat bekleyenlere cesaret verdiler.

atatürk; nefes alan bir insan değildir efendiler. atatürk; insan değildir. ölüdür atatürk. vefat etmiştir. nefes almıyor atatürk artık.

ama var. bütün büyüklüğüyle var atatürk.

özel hayatıyla mı var?

kadınlarıyla mı var?

içtiği sigarayla mı var?

rakısıyla mı var?

atatürk; ideolojisiyle, nutkuyla, dünyaya kazandırdıklarıyla, emperyalizm mücadelesiyle var.

atatürk; düşüncesiyle var. kitaplarıyla var. yaptıklarıyla var.

yoksa; atatürk ölü beyler. atatürk öldü. nefes almıyor artık.

ölmeyen fikirleri, ışığı. bunlarla uğraşın.

atatürk sen, ben gibi bir adam değil; milyonların peşinden gittiği bir sembol.
açtığı bilim ışığında gençleri hastalandığında üfürükçüye değil doktora gitmeye özendirmesinin yanında bir şey değildir. ya da doktora gidenler rabbine sorup cleveland cevabı almasınlar diye türkiye'deki doktorlara gitmey özendirmek için beni türk doktorlarına emanet ediniz demesi de sigaralı resimlerinden daha önemlidir.
rakı belki sigara asla dedirten önermedir. atatürk'ün sirozdan yaşamını kaybettiğini düşününce iyi içici olduğunu biliriz.

(bkz: neyzen tevfik)
atatürk'e özenmek isteyenlerin bir sürü seçenek varken sadece sigara konusunda özenmeleri düşündürücü.Yalnız şu açıdanda da bakmak lazım sigara dünyanın kullanılması en zararlı maddeleri sıralamasında ilk sırada olan ve satılması serbest olan eşsiz maddedir.Gençler arasında da bo bol kullanılmaktadır.Atatürk e en çok özenilecek taraf okduğu kitaplardır.ben şahsen gördüm nasıl okumuş diyor insan okuduğu kitabıda asla bitirmeden yatmazmış ben düşünüyoum ben okusam bu kitabı üç gece bitiremezdim dedim.