bugün

neden atatürkün güzel huylarını degıl de sigara içmesine dikkat ettiğinizin saçma kanıtıdır.onca yaptıgı seyden sonra buna takılmak sacma olsa gerektir.
atatürk e nasıl bok atsam diyen zavallıdan çıkan zırva. yazıktır. ölmüş adamın arkasından münafıklık etmek günahtır.
feyz alınacak niteliklere sahip olmadan, yaşantısı ve düşünce tarzı bakımından anlayamadığı kişi/kişiler hakkında kritik yapmadan huzura eremeyen insan savıdır.

(bkz: cin oldum adam çarptım cellat oldum kelle uçurdum)
gençleri, doğruya ve çağdaşlığa özendirdiği kadar özendirmemiştir.
"muhammed sırf zengin diye kendinden 25 yaş büyük bir kadınla evlendi, sonra 6 yaşındaki kız çocuğuyla da evlendi ve 9 yaşına ulaşınca o kız çocuğuyla gerdeğe girdi diye sen kendinden 25 yaş büyük kadınlara ya da 6 yaşındaki kızlara ilgi duyuyor musun?" diye sorulması gereken durum.
bu ülkede her izlediğinden etkilenerek iyi kötü ayırmadan her gördüğünü yapan küçük beyinli gençler varsa bırakın özensin denmesine sebep olan önerme.

(bkz: rte nin gençleri argoya özendirmesi)
adam olmaya özenmeyip, sigara içmeye özenebilen gençlik.

(bkz: rte nin gençleri takiye yapmaya özendirmesi)
aynı atatürk binlerce kitap okumuş, hem de akademiyen inceliği ve dikkatiyle. yine aynı atatürk vatan kurtarmış, devlet kurmuş vs vs. şimdi bu gençler özenmek için atatürk'ün sigara içmesini buluyorlarsa; kusura bakma yiğenim bu atatürk'ün değil gençlerin problemi.
özenti gençliğin ayıbıdır.
özenmeyin kardeşim. illa bişeye özenecekseniz dehasına özenin, liderliğine özenin.
atatürk ün bu milleti bataklığın içerisinden alıp göklere çıkarmasını, türkiye cumhuriyeti ni ve devletini kurmasını hazmedemeyenlerin düşüncesidir.
(bkz: git bi sıç da gel)
efendiler öncelikle şunu bilmeliyiz, neredeyse altmışlı yılların sonlarına kadar sigaranın zararları bilinmemekteydi yani o yıllarda bile bilindiği üzere kimse sigarayı elinden düşürmemekteydi (amerikan madmen dizisi örnektir buna) kaldıki atatürk'ün ölüm tarihi 1938'idi.

edit: imla
babasının/yakının sigara içmesi atatürk'ten daha etkili olduğu için çocuklar açısından etkisinin yadsınması gereken öneri.
milliyetçilik, halkçılık, bağımsızlık, idealistlik, ilerleme hep ileri gitme sevdası falan ıvır zıvır zaten.

sigaraya özendirmiştir kimilerini doğru. zira o 'kimilerini' başka bir şeye özendirmek,

atatürk için bile zormuş görünen o ki.
yanlış olan önermedir.bir çocuk atatürkün onca özelliği dururken gidip de sigara içmesini örnek alıyorsa at sen o çocuğu. ne bileyim gitsin bolca kitap okusun, gitsin vatan kurtarsın. ama burda çocuğunda suçu azdır. çünkü sen çocuğa atatürkü nasıl anlatırsan o öyle bilir. demekki ne yapmalıymışsın. çocuğa atatürkün çok sigara içtiğini değil, vatanı nasıl cesurca kurtardığını anlatmalıymışsın.
ata içiyor ozaman bu güzel bişeydir bende içeyim diyen biri yoktur efendim. böyle saçmalık olmaz. zaman zaman bu konudan öğrencilere de bahsedilir. atatürk ün hayatı cephelerde savaşlarda geçmiştir o yüzden böyle bir durum olduğu söylenir. tabi ki atatürkün bu özellikleri değil devrimleri yenilikleri örnek alınmalı.

birde şöyle bir durum var tabi; bir insanın sigara içme özelliğinin örnek alınmasıyla liderlik özelliklerinin kişiliğinin örnek alınması ülke için yaptıklarının örnek alınması birbirine tezat durumlar oluşturmaz. sigara ve içki kullanıp ülkesine faydalı olan insan olamaz mı? saçma bir önerme.*
bazıları sigarasına özensede, bizim özendiğimiz en önemli şey içindeki vatan ve bağımsızlık sevgisidir. ondandır ona olan bağlılığımız...
türküm. gencim. atatürk beni sigaraya özendirmedi.
sigara içerken aklıma bile gelmez mesela "ahh atatürk gibi içiyorum yahu" diye.
saçmalamanın da bir sınırı var ama.
her anlatılanı, her duyduğunu, her gördüğünü kıçından anlamanın da bir sınırı var.
atatürk'ün de dediği gibi türk milleti zekidir.
amaç sadece spekülasyon yaratmak olunca insan kimin sayesinde türk olabildiğini unutabiliyor demek ki.
atatürk ün milyon tane örnek alıncak tarafı varken gidip sigarasına özeniyosa afedersiniz siktirsin gitsin o gençlik.
boş laftan ibarettir.
(bkz: polat alemdar ın gençleri sigara özendirmesi)
olmayan özendirmedir, sadece bahaneden ibarettir. atatürk ün sigara içmesi neden göstermek sadece yaptıklarına neden arama sevdasında olan insancıklarda gözlemlenir. neden yapıyorsun? sorusuna cevap veremeyen özgüveni yetersiz arkadaşların dünyası başına yıkılır, depresyon bunlara girer falan. bu yüzden hiç ilgisi olmayan insanları bahane olarak gösterip özünde ne kadar yetersiz, gelişmemiş olduğunu gösterir. neden sigara içiyorsun sorusuna atatürk te içiyordu cevabını veren bünyeciklerden bahsediyorum yada yaptıklarına sürekli diğer insanların da aynı şeyi yaptığını bahane gösterenlerden.
herşeyi devletten bekleyen bünyenin atatürkten de hep yurdu kurtarması düşmanları yenmesi vs. türü şeyler beklemesi ve insani bi tavır sergilediği zaman olmaz ama atatürk yakışmadı demesi... (bkz: hasssie)
iyi yapmıştır efendim.ayrıca beni rakı içerken yanında tuzlu leblebi yemeyede özendirmiştir ki minnetarım kendisine bu konuda.şiddetle tavsiye ediyorum rakı-leblebi olayını.
Atatürk düşmanlarının yeni sloganı olmaya müsaittir.
-baba atatürk sigara içiyor bende içeyim mi?
+sende bir vatan kurtar, içersin çocuğum.
güncel Önemli Başlıklar