bugün

Daha öncede paylaştığım bu yazıda aksi ispat edilen durumdur. Sallamayınız.
http://galeri.uludagsozlu...3%BCn-ateist-olmas%C4%B1/
aslında bugünün şartlarında yaşasa atatürk ün ülkenin başına geçememesiyle sonuçlanırdı diye düşünüyorum. osmanlının son dönemlerindeki dini yozlaştıran sahte alimlerin, hocaların ülkeden temizlenmesini sağlayan, halkın kafasını kaldırması gerektiğini hatırlatan mustafa kemal atatürk'ün ateist olması kimsenin umrunda değildi. fetfalarla insanları sömürenlerin bitirdiği, halkın umudunu kestiği osmanlıyı kanserli doku gibi söküp attı paşa. cumhuriyeti kurdu. halka söz hakkı verdi... halk bugün o söz hakkını beddua ve küfürle kullanıyor. cehalet insanın gerçeklere uyguladığı en büyük kalkan. bir gün o kalkan delinecek, kalkan delindiği zaman gerçekler bazılarını bertaraf edip geçecek.
Bu videoda acıkca görülen seydir.

http://m.youtube.com/watc...outu.be&v=lZ-KajhkqMU

Not:videoyu izleyip entry girin.
bu kadar doğru ve güzel iş yapmasından anlaşılacak durum.

dindar olanları da görüyoruz.
Herkesin kendi inancına saygı göstermek lazımdır. Ateist, hristiyan, musevi olabilir. Önemli olan vatan ve bize ne kattığıdır. Ben ata'mı seviyorum bağlı bulunduğu meshep beni alâkâdar etmez.
Adam ne inancında olursa olsun herkese inanç özgürlüğü vermiş. Ateist olsa ne, budist olsa ne. Sonuçta hala senin ülkendeki müslümanlar dünyanın en modern Müslümanları sayılabilir, özgürsün. Sana ne Atatürk ün dininden. Ama gerçekten bu ülkenin insanlarına lider olarak dinini dayatacaksın. Özgürlükten bir halt anladığı yok kimsenin.
evlat kardeş torun katili müslüman sultanım olacağına atatürk gibi ateist liderim olsun. ateist ise zararı kendi çeker hesabını kendi verir mahşerde o ayrı. ülkemiz için yaptıkları için ben şahsen helal diyorum.
sadece kendisini ilgilendiren durumdur.
Tü tü nazar değmesin durumu.
Elbette kimseyi ilgilendirmeyendir. Amacım atatürkün müslüman olmasından dem vuranları bilinclendirmektir.
ateist olsa ne olmasa ne? atamızdır saygı duyarız severiz izinden gideriz. gökten indiği sanılan kitaplara gelince, evet doğru söylemiştir. şahsen ben kendisini (kütüphanesinde 4000 kitap vardı çoğunu okumuştu) 1400 sene evvel yaşamış, dünyanın düz olduğunu sanan bir tüccardan daha çok ciddiye alırım. ileride olan her zaman iyidir değil mi?
1920-30 lı yıllar dünyada laikliğin tavan yaptığı yozlaşmış dini kurumları reddetiği dönemdir o döneme damga vuran tarihi kişilikler lenin hitler stalin mao hatta birleşik devletler yönetimi dini dışlamış güçlenelimde nasıl olursa olsun inanç veya özgürlük kimsenin umurunda değildi bedeli iki dünya savaşı ve kutuplşamalar oldu. devlet yönetimi bazen pisliğe bulaşmayı gerektirir bunun din adına yapılması herşeyi berbat eder o yüzden devlet laik kalmalı din bireye bırakılmalıdır. altı iman esasında bana kitaba peygambere inana diyor önüne gelen her sarıklı sakallı hoca geçinene değil, tarikata girin demiyor, kayıtsız şartsız düşüncesizce her dini kulllnana köle olun demiyor zaten.
Müslümanlara ettiği zulümler bu durumun nişanesidir.
islam in gerçek din olmamasıyla eş değerdir.
itiraz ettiğim durum. farz edelim ki ateistti, başına geçtiği toplumda müslüman halka(sadece müslümanlara değil) son derece anlayışlı yaklaştı, diyanet bakanlığını kurdu ve yönetme görevini son derece iyi yaptıysa yahudide olsa desitte olsa ateistte olsa varlığımızı ona borçluyuz. -ki müslümandı-
TAYYiP erdoğan dindar olup yaptıkları ortadayken atatürk ün hakkında bu tip konuşmalar oldukça saçmadır. ek olarak hangi camiyi yıktırtmış hangi müslümana zulmetmiş..
Ateist mi bilmem ama dinlere inanmadığı aşikardır. Tabi ki bu onun zeki, cesur ve ileri görüşlü bir adam olduğunu değiştirmez. Kendisine minnettarım ama din konusunda ki görüşlerine katılmıyorum.https://www.youtube.com/watch?v=lZ-KajhkqMU
yanlış bilgidir.

neyse şimdi konuşup eksilenmek, karşıt görüşlü insanların hakaretlerini duymak istemiyorum. fak piiiiz.
kimseyi bağlamayan durumdur. din kişiseldir.
pek mümkün olmayan bir durumdur. çünkü meclis konuşmasın da "Biz, ilhamlarımızı, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz." demektedir.
En azından deisttir. Hatta en en azindan müslüman değildi ki bu tezimizi kuvvetlendiren önemli beyanlari vardir islam aleyhine, ben işin bu yönünde değilim, inanci kendine ama içinden çıktığı toplumun inançlarını bu kadar asagilamasi ve halkina tepeden bakması kabul edilir şey değildir.

Not: tayyip erdogan ehli sunnettir, kendisi feyizli bir reisi cumhurdur.
din konularına yaklaşımından dolayı gayet rahat anlaşılacak gerçeklik.

(bkz: gökten indiği sanılan)
her dinsiz ateist olmuyor, ama dinsiz olduğu kesin.

ateist olduğunu dine inanmıyor olduğu kanıtlamaz. dine inanmayan sadece ateistler değildir.
Sana ne, mesela seninde baban belli değil ama bizene.
Atatürk karşıtı insanların toplandığı başlık. Gereken cevabı neyzen Tevfik " sen anandan yine çıkardın amma, baban kimdi bilemezdin şerefsiz" dizeleriyle zamanında vermiştir.