bugün

efendiler, dinsiz bir milletin idamesine imkan yoktur, islam dini öyle yüce bir dindir ki; 'ilim çin'de de olsa alınız!' diyen bir peygamberimizin ümmetiyiz. biz islam olduğumuz için geri kalmadık, yüce dinimize ne zaman ki, hurafeler ve bidatlar ilave yapıldı; o zaman gerçek islam'dan uzaklaştırıldık, onun için bu hallere düştük. demiş birisi sizce ateist mi? güldürmeyin.
Bir yahudi zırvasıdır.
kime ne ?

fatih tezcan denen müptezelin aklına uyana

hayırlı işler.
ateist miydi değil miydi bilmiyorum ama müslümanlık adı altında dayatılan arap uydurmalarını toplumumuzdan söküp atmasaydı , bugün suriye gibi bir ülkede çöplük içinde yaşıyor olurdunuz orasını biliyorum.
Atatürk ateist değildi. Olamaz. Kendisi en fazla deist olabilir. Kim uyduruyor böyle şeyleri anlamak mümkün değil.
Hiç kimseyi ilgilendirmez derdim ama malesef ilgilendiriyor zira söz konusu kişi sokaktaki kemal amca değil. Kemal amca olsaydı kendi halinde yaşar giderdi. Kimse söylediği sözlerden yaptığı eylemlerden etkilenmez dolayısıyla umrumuzda olmazdı bu kadar.

Bir müslüman diniyle alay edenleri kendine model alırsa vay halimize.
güldürmeyin lan adam o zekayla müslüman kalacak değil ya.
Dindar biri olsa zaten zaten o zekasıyla adamım olurdu.
değildir ama öyle olsa bile;

(bkz: bana ne)

(bkz: sana ne)

(bkz: kime ne)
bunu yazınca neden eksileniyoruz, tam da sizin istediğiniz gibi işte ne güzel ateist diyoruz siz de öyle istemiyor musunuz?

not: allah bilir.
benim dinim bana ,senin dinin sana.
kafirun suresi 6.ayet.

bence dinle alakalı konuşacağın zaman kendi dinini bir araştır derim.

atatürke laf atacaksan eğer onu da bir araştır.

Suud kralının dikkatine !! Tarafımıza ulaşan haberlere göre Allah’ın sevgili ve özel kulu, elçisi peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın kabrini yıkıp yerini degiştirecekmişsin. O mezarın tek taşına dokunursan Kurtuluş Savaşı’nı bırakır ordularımla aşağı inerim.’

26 Haziran 1919 MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Cumhurbaşkanlığı Atatürk Özel Arşivi.
bizi dini değil insanlığı ilgilendirir. din rabbi ile kul arasındadır.
her insanın bir bakış açısı vardır. en başta olan insanlar da hakikatin ne olduğu bilincinde olamazlar. o yüzden hiç bir insana inançlar konusunda tam yetki verilmesi akla sığmayan bir şey olarak düşünülmelidir. sen bir insana tam yetki verirsen sana zorla şapka taktırır lakin 500 kişi içinde mecliste bunu tartışarak özgürce karar alabilirsen arada insanların inançlarına ve ne yapacaklarına karışamayız diyenler olacaktır. o zamanın şartları farklıdır falan bunlar ayrıca tartışılacak şeyler ama günümüzde de örneklerini görüyoruz. başkasına zarar vermeyen hiç bir davranış yasaklanmamalıdır. çünkü inançlarımız farklı ve 1 kişi bile istemezse ona bunu dayatmaya hakkımız yok. insanlar dindar yaşamak zorunda olmadığı gibi fes giymeyip şapka takmak zorunda da değil. işte laik çomarlar la dinci çomarları biraraya toplayan şey birbirlerine bir şeyleri dayatmak istemeleri. hakikatin bilincinde olduklarını düşünmeleri. ve bu bu ülkeye sürekli zarar verdi ve vermeye de devam edecek.
17 yaşında ergenliğin doruklarında sivilceli ve cahil olup aldığı eğitim sadece hükümete yalakalık ve namaz pozisyonları olan bilim ilim ve çağdaşlık ışığından daima yoksun karanlıkta yaşayan ve yaşayacak mahlukatın beyanıdır.
kardeş hepimiz aramızda toplayıp 3-5 iq verelim mi ne dersin ?.
ateist ya da başka bir şey, büyük bir lider olduğu için saygı duyulması gereken biri.
teknik olarak, fransız şüpheciliğinin cümleleri bunlar.
Bir insanın ' biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz ' demesinden onun ateist olduğu sonucunu çıkaran, bu beyanıyla cahilliğinide beyan etmiş olur.

inançlı bir insan bile bunu söyliyebileceği gibi, ateist olmak dışında en azından şu an aklıma gelen deist, agnostik vs. olma ihtimalleride vardır.

Ama tabikii değil bu tanımları, kendi inandığını söylediği kitabı bile okumayan tipitiplerden örneğin bir agnostizmin ne demek olduğunu bilmesini beklemek dangalaklık olur.

Ayrıca atatürk asker kimlikli bir şahıstır. Dini inançlarının askerliğiyie uzaktan yakından alakası yoktur.
eksik ve araştırmamış yazar beyanıdır.

haydi diyelim ki ateist ola, kimin neden umurundadır ki?
haydi diyelim umursanacak bir şey ola, önce insanın kendi bahçesini temizlemesi gerekmez mi?
haydi diyelim müslüman ola, o zaman da bir müslüman bunları yapar mı diyerek mi saldıracaktınız?
haydi diyelim saldırılarınız son sürat devam etsin bu konularda, o zaman da bizim umurumuzda pek değilsiniz. bilmiyorsanız dile getirmiş olalım.

hani bir de her konuya hakimsiniz ya, siz çok şeysiniz ya hani? inanın bu da pek umurumuzda değil. bunu da bilin.
ileri görüşlü olduğunun onlarca göstergesinden biridir. 2017 senesinde bile o akli erginliğe erişemeyenler görüldükçe kendisine olan saygı katbekat artar.
camide gurup seks yapan süslümanlardan olmak istememiştir.
dunyadaki bilim adamlarinin buyuk cogunlugu ( yuzde 85 mi idi neydi ) ateist.

bu adamlar aptal adamlar degiller. bunu tabi gotten anlayip aaaaa muslumanlara aptal dedi seklinde dusunecek arkadaslara selam ederim.

dunyanin en zeki insanlari neden inancsiz? ataturk gibi bir deha neden inancsiz?

bir dusunun bunlari.

ataturk bu topraklarda en zoru basarmis din uzerinden siyaset yurutmemis bir insandir. koca ortadogu da tek ornegi yok belki de yuzyillardir. ateist olmus deist olmus o degil mesele.

tanim: ataturk'un kisisel inanci olan durum.
so what. isterse mormon olsun.

şu an türkiye'yi ayakta tutan bütün büyük kurumları atatürk kurdu. atatürk olmasa bir inekle bir ömür geçirecektiniz, o burun kıvırdığınız suriyelilerden beter olacaktınız.

atatürk neye inanırsa inansın ben icraata bakarım.
Belki de deisttir.
Olmayan durum.
islam hoşgörü dinidir. inanıp inanmaması onu bağlar, kimseyi beraberinde götürmez inanmıyor diye cehenneme,

yada hiç bir müslüman başka birine alanen kafirim demedikçe kafir diyemez. eğer dediği kişi imanlıysa kendi dinden çıkar çünkü.

atatürk'ü değerli kılan şey dini inanışı değil askeri ve siyasi dehasıdır.
Atatürk akıllı adam ne sandın.