bugün

bundan 10-15 yıl öncesinde açılmış bir başlık olsaydı aklından bile geçirme diye enrty gireceğim bir cümle.
olabilir böyle şeyler önemsememek lazım.
özgürlüktür. kimse kimseyi sevmek zorunda değildir. sözlükte yüzlerce başbakanı sevmeyen olduğu gibi atatürküde sevmeyenler vardır elbette. kimse sinirlenipte kıçını yarmasın boşuna. sevmeyen sevmez bu böyle biline.
Tarihe saygısızlıktır, beyne enjekte edilmiş zehirli düşüncelerin sözcükler halinde dışarı çıkmasıdır. sevmeyenlerin acilen özeleştiri yapması gerekir, kendi vatanı için ne yapmıştır, ne katkı sağlamıştır ki atatürk'ü sevmiyordur sorarım doğrusu sevmiyorum diyebilene?
özgürlüktür .
mümkündür, ardından söyleyenlere kına sunulur, yaksınlar diye.
fikir hakkıdır. kimseyi de ilgilendirmez.
tarihe saygısızlık değildir. tarih her zaman resmi tarihle birebir örtüşmez.
açıklar olabilir. bu açıkları görünce fikirler de değişebilir. koruma kanunu çok şükür ki buna da karışmıyor.
bunun haricinde benim tanrımı, kitabımı, dinimi, içtiğim sigaranın markasını, saç modelimi sevmeyerek karşılık verilsin.
o da içinde kalmasın tabii kimsenin.

edit: şunun şurasında birkaç sene öncesine kadar dillendirilemeyen bir ifadeydi bu. neyin teşekkürünü etmek gerek? ya da teşekkürü kime etmek gerek? tekrar düşünün. nuray bezirgan'ı ve yediği dayağı hatırlayın. ya da ben hatırlatayım.

http://www.youtube.com/watch?v=YBuAFQeVlAg&feature=related
Sevmediği adam sayesinde fikirlerini bu şekilde açıkca beyan edebilmektir.Hür bir şekilde Atatürk'ü sevmiyorum diyebildiği için bile Atatürk'e teşekkür etmeli.
kimin sevip sevmediği inanın bi' tarafımızda değil. Atatürk'ün de bi' tarafında olmazdı eminim.

istersen en nefret ettiğin kişi olsun atatürk. umrumuzda değil. değerinden birşey kaybetmez.

bir iki şey duyup aşın artık şu ilkokul tarih bilgisini demek saflıktır.

siz çok biliyorsunuz. herşeyi mükemmel biliyorsunuz.
atatürk'ün ne kadar demokrat olduğunun bir diktatör ya da oadişah kral vb olmadığının kanıtıdır.
atatürk ile allah ı kıyaslamak kimsenin haddi değil. ikisi birbirinin hiç dengi değil bu kadar cahil olmayın! bu cehalet değilde ne? her insanın hür iradesi var sevmek eylemi mecburiyeten yapılabilecek birşey değildir.. -işte o bana böyle dedi bende onu seviyim.. sevmek çok farklı birşey.. ama saygı derseniz kesinlikle saygı duyulur!..
mümkündür ama saçmadır da. niye sevmiyorsunun altını doldurabilmek gerekir.
kişinin sahip olduğu ırka göre şekillenen durumdur. kişi türk değil ve ülke sınırları içinde yaşıyorsa böyle bir söylem onu faşistlik gibi bir yaftayla yaşamasına sebep olur. olur da kişi türk ise ve atatürkü sevmiyorum diyorsa gayet karizmatik bir kişilik olarak algılanır.
bu sözü söyleyene ülkemizde; şakirt, cemaatçi, komünist, terörist, bölücü gözüyle bakılır. oysaki insanların bir kişiyi sevmeme ya da sevememe hakkı vardır, öncelikle muasırlaşmak için bu hakkın varlığının kabul edilmesi gereklidir.

not: şakirt, cemaatçi, komünist, terörist, bölücü vs. değilim, sadece bilinçli bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım.
şöyledir http://www.youtube.com/watch?v=q43dmJJQL4U
merak ettiğim tek şey var hakaret etmeyene neden hakaret edilir ?
kötüdür. islamiyete inan insanlar arasında her ne kadar allahı ve islamı sorgulasan da islamiyeti sevmiyorum demek kadar kötüdür. olmaz, terbiyesizliktir. kaldı ki onu sevmemek için yeterince geçerli sebebin de yok. yaptığı hataları arayıp duruyorsun, peki ara ama onun başardığını kim başarabilirdi, bunu da düşün.
atatürk yaşarken de mümkündü, bugün de mümkündür. o'nun bize bıraktığı özgür yaşama, düşünme, konuşabilme hakkı ile kurulabilen cümledir. karşıma geçip söylense, "neden?" diye de sormadan edemeyeceğim cümledir.
atatürk'ün hiç de umrunda olmayandır. bir asker olarak görevini hakkıyla yerine getirmenin gururu ile yıllar önce toprak olmuş. artık o ne vatanı düşünür, ne de kim beni sevmiyor acaba diye kafa yorar.
bu ülke için yaptıklarını bilmeyip ya da bilmezden gelip hoyratça söylenen kelimelerdir.
--spoiler--

işgaldeki hali sakın unutma
atatürk'e dil uzatma sebepsiz
sen anandan yine çıkardın amma
baban kimdi bilemezdin şerefsiz!

--spoiler--
canim ulkemde (bkz: RTE)yi sevmiyorum diyebilmekten cok ama cok daha kolaydir.malum devir artik padisahlar devri ne de olsa...
Amerika karşıtı olup Converse giymek kadar saçma, absürd ve bir o kadar da cahilce laf. Sözüm ona, sen bu ülkede yaşa, etinden, sütünden faydalan balını em sonra çemkir.
Her toplumda her zaman hainler çıkar...
yıldırım Beyazıt'ın Ankara savaşında da hainler vardı, biz Türklerin ulusal kurtuluş savaşında da hainler vardı...
Her zaman olurlar...
ulu önderin de yaşasa anlayışla karşılayacağı bir durumdur. dine sövünce özgürlük ataya sadece "sevmiyorum" deyince şerefsizlik nesepsizlik. inanın o bile böyle bir çifte standarta misaade etmezdi.