bugün

entry'ler (37)

yazarların başından geçen korkunç olaylar

çok eskidir... erken boşalmışım. moralim sıfır. ama öyle erken boşalmışım ki... ortam hazırlanmış, olay olmuş, ben üç gün öncesinden yani.çok erken, o derece. hala rüyalarıma girer, kan ter içinde uyanırım.

kendine yakın yoklukta bir şey hissetmek

şahsen biri beni okşuyor gibi hissetsem, açmam ışığı mışığı. safa yatarım, devam etsin. (bkz: uu beybi güzel bi hareketlenme oldu bende)

gecenin tek şarkılık özeti

hayko cepkin paranoya

allah ın bir kapıyı kapatıp diğerini açması

(bkz: çilingir)

aleviler müslüman mıdır

Sofular haram demişler bu aşkın şarabına
Ben doldurur ben içerim günah benim kime ne
(bkz: sana ne lan)

atatürk ü sevmiyorum diyebilmek

Amerika karşıtı olup Converse giymek kadar saçma, absürd ve bir o kadar da cahilce laf. Sözüm ona, sen bu ülkede yaşa, etinden, sütünden faydalan balını em sonra çemkir.

intikam güzel şey

güzel olmasının yanı sıra soğuk yenen bir yemektir. ha yok onu yiyemiyorum derseniz alternatif mevcuttur.
(bkz: barbunya pilaki)

evlendiği gece kocasını aldatan kadın

öpiyim abla denilesice kadın.

hoşlanılan kızı etkilemek için yapılanlar

Dürüst olmak, dobra olmak.
(bkz: burnunda sümük var)

göbekten vodka içmek

bir adet göbek gerektiren eylem. kendi göbeğinden içebilenlerde mevcuttur kanımca. (bkz: Marlyn Manson)

yalnızlığın insana öğrettikleri

her iki elle de otuzbir çekilebildiği.

boynuna o yeşil fuları sarma çocuk

Bana emrah'ın "giyme o kırmızı ayakkabıları" diyaloğunu hatırlattı.

ayakkabı kokusunu giderme yöntemleri

Ayakkabıyı yakmakta koku gidermede etkin bir yöntemdir.

g ö t

Genç Öğrenciler Toplulu isimli bir facebook grubu.. Sloganlarının arasında G.ö.t. ümüze girdikçe mutlu oluyoruz diye yaran bir cümle var.. Töbeler ossun..

göğüs omza

Erkin Koray'ın "Kızları da alın artık askeriyeye" şarkısının can bulmuş versiyonudur.

sevgilisine bebişim diyen kılıbık erkek

Her erkeğin içinde bulunan fakat belli edilmeyen ve söylenmeyen gizli durumdur. Keza her erkek bir kadınla aynı evde yaşadığında çeşitli travmalara maruz kalmış, sesleniş biçimleri mutasyona uğramış "ajgum, böbeğem, bebişim" gibi nice kavramlar kazanmış ve ev işlerine bir çok kez yardım etmiştir.

"Hayatım bulaşıkları yıkamaya yardım eder misin ?" diye başlayan biz soru cümlesine "Yıkamam" diye yanıt verilmesi olayın tamamen farklı boyutlara taşınmasında etkili bir rol çizebilir.

Hiç yardım etmedim diyen varsa da yalancı kılıbıktır o da ayrı bir entry konusudur..

filmlerde tablonun arkasına kasa saklama klişesi

Halbuki bir kerede kasanın arkasına tablo saklayarak bu klişeyi yıkmak gerekirdi..

kimin eli kimin cebinde belli değil

Behlül ile Bihter sevgililer. Bihter Adnanın kızının üvey annesiyse ve Matmazel Adnan'a yanıksa Hanımın Çitliğinde ne olmaktadır ? durumudur.

asansor muzigi

Telefonda bekleme müziğinin, asansörde müziği olarak isim değiştirmiş halidir.

elektrik süpürgesi sesi

Uyurken, (ki derin uyurum.)uyandığım ve katlanamadığım tek sestir.
Vuuğğğğğğğğğğ...
Şu sıralarda laptop fanımda bir problem var. Sanki, beynimin içinde çalışan mini bir elektrikli süpürge varmış gibi...
Vuğğğğğ....