bugün

bazılarıda bazılarına dürzü der durduk yere kalkıp oda senin atan dürzü dese iyimi olacak yani . gazi mustafayı savunalım derken ona sövdürmeyelim yani . bak allah a dahi söven formlar var piyasada senin atan kim ki ? tanırlarmı senin atanı dedeni ?

kim bilir gazi mustafa bu konuda ne düşünürdü toprağı bol olsun . bilir kişi kıvamında aptal durumuna düşmeyelim .

neyi nasıl savunduğumuza dikkat etmek gerekir .

yukarıda da yazdım yine yazıyorum diyelim ki atatürk olmasaydı bizde olmayacaktık mantık buymuş ya .

biraz daha eskiye gidelim fatih sultan mehmet olmasaydı o zamanda gazi mustafa olmayacaktı mantık oymuş ya nolacak şimdi .

it s.çtı tekir geçti mantığı yani bu kimlerindir peki bu mantık ? tabiki kendilerine atatürkçü yada kemalist diyenlerin .

atatürk dillerinde fakat icraatlarında asla yok . yoksa hangi atatürk baş örtülü bir kızı okuldan kovarmıydı ki ? o atatürkü naparlar bilionmu sen ?

yoksa ne tür bir atatürk camileri kapatırdı ki yada ne tür bir atatürk buna izin verirdi ve yahut seyrci olarak izlerdi ? ne tür bir atatürk ezana dil uzatabilirdi ki ? din düşmanı bir atatürk mü ? hayır tabiki .

işte şimdiki bazı din düşmanı atatürkcülerdir bazı din düşmanı kafirlerdir bunları yapanlar işaret parmağımla gösteriyorum .

gazi mustafanın bi zatihi kendisi bunlara el sürmemiş el üstünde tutmuştur . yoksa atatürk camiye karşı gelseydi topunu tek emirle kapatırdı . onun için zor bir şeymiydi bu ? zorsa bu nasıl atatürk o zaman .

ama öyle dertleri hiç olmadıki anasıda kapalıydı . resimleri boy boy yani atatürkcüler için çektirmiş belki örnek alırlar diye ama onlar baş örtüsünden kaçıyor yani açılalım saçılalım ölüm yok dünya şahane yani .

anlamışsındır zaten yaşam tarzlarından içmelerinden yemelerinden giyimlerinden kuşamlarından zihniyetlerinden ki başlıkda ortada zaten bu yani fazlası kesinlikle değiller . ben önceleri 100 metreden

tanırdım şimdi 1000 metreden tanıyorum onları daha bir netleşti hangi akıllarla birleştikleri anlatabildim mi ? darwindi kıldı yündü içlerinde sürüsüyle var karman çorman oldular o derece .

kemalistlerin % kaçı ateisttir ? ne güzel bir soru öyle değil mi ? işte bu sayı baya bir arttı son zamanlarda ama müslümanım diyen laikler görmezden gelirler onları neden ?

düşmanımın düşmanı benim dostumdur yol arkadaşımdır artık o yol o atesitleri nereye götürürse yani anlatabildim mi ? kimse kusura bakmasın müslüman müslümanı sadece uyarır .

kafirlerle bir işimiz yok zaten onlar kendilerini kandıran üstelik buna inanan sonrada allah yok deyip inkara sapanlardır . fazlası olan ben hiç görmedim yani hep bu hep bu yani .

bakıyosun onlarda bütün insanlar gibi ölüyorlar toprağın altına gömüyorlar . bir değişiklik yok yani . he noluyor müslümanın içinde umudu oluyor yaratanı ile kavuşacağı anın beklentisi oluyor .

buda bir müslüman için büyük bir nimet oluyor . her şekilde müslüman kazançlı yani . neresinden bakarsan bak artık .

öteki napıyor yaşlandıkca ölüm korkusu artıyor . ya varsa diye içten içe bir soğuk korku sarıyor tabi bunu müzikle ıvırla zıvırla geçiştirmek bir yere kadardır o yer de ölüm oluyor zaten .

allah dan korkan bir insan allah dan korkuğu için baş örtüsü takan bir kızı okuldan kovar mı ? kovamaz ? neden ? allah ın kitabında bu yazmıyor. allah dan korkar . bana name yapmasınlar .

sen bugün kovarsın 1 kovarsın 2 kovarsın 3 de tarih boyunca yeri ve zamanı geldiğinde gelecek olanlarda seni kovacaklardır .

bu hayatın kanunu yani öyle değil mi ?

ne ekersek onu biçeriz olay bu . dövme döverler sövme söverler çalma çalarlar kovma kovarlar çok basit dimi protesto ettiğin şeylere dikkat senide protesto ederler .

tarih de böyle oldu bu yazıları boş ver yani . tarih oku kim ne yapmışda yaptığı yanına kalmış varmı öyle bir sultan süleyman ? yok kimsenin yanına kalmamış . herkes yaptıklarının bedeli öder bir şekilde .

çaldığın paralar bir bakmışsın ilaç paran olmuş . kovduğun kız bir bakmışsın mahkemende hakim olmuş sövdüğün adam bir bakmışsın gardiyanın olmuş dünya hayatı budur .

kafirleri örnek alan kafir olur haberi olmaz yani . ölümde kapıda değil ensede bekler sen nereye oda oraya zamanı nı kaçırmaz ertelemez yani . o saniye evet .

o askerler iman gücü ile saldırmasaydı attığını vurmasaydı şehit düşmeselerdi şimdiki kemalistler gibi tırsak olsalardı paraları olsaydı yurt dışına kaçsalardı gazi mustafa neyi kazanacaktı pardon ?

savaş mı ? o yüzden ben o savaşları atatürk kazandı demem diyemem yalan çünkü bu hemde kemalist yalanı . 1000 metreden bile belli yani .

doğrusu şu dur o savaşları gazi mustafa kemal ve (silah arkadaşları) yani bütün millet kazanmıştır benim dedelerim dahil . yoksa gazi mustafanın tek başına savaş kazanacak kadar olağan üstü güçlerimi

vardı acaba kemalist aklıyla düşünmeye çalıştım da bi an tabi bir kurşun atıyor al sana zafer . gözlerinde ne kadarda çok büyütüyorlar ya oysa bizim ne atalarımız var gazi mustafaya sıra gelene kadar

bir kanuni sultan süleyman bir fatih sultan mehmet yani (feth eden) (boru değil yani) bir yavuz sultan selim . sabaha kadar sayarım böyle allah hepsinden razı olsun . atalarmızı öyle kemalistler gibi

inkar etmem ben . ne birini ötekinin önüne koyarım nede ötekini yani . hepsi atalarımız bizim öylede kalacaklar . ateistler kemalistleri çok bozdu hala devam ediyorlar bu misyona umarım akıllı kemalistler

vardır içlerinde de uyanırlar çözerler bunları ve amaçlarını . yoksa vur patlasın çal oynasın ölüme kadar yolu olan şeyler yani bilmiyorum yanlış mı biliyorum ben ama ölüm anında doğruyu gösteriyor çok

şükür .ölüm yokmuşcasına yaşamakda var eğlencesi bol çılgınlığı bol zenginliği bol filan aa o da ölmüş derler anlarsın ölümü . aa sakıp sabancı ölmüş aa vehbi koç ölmüş aa ama onların çok parsı vardı

sıyıramamışlarmı paçayı yok sen ölmeyi bayılmak sanmışsın o kadar .

he bu arada fatih sultan mehmet istanbulu sadece ve sadece 21 yaşında feth etti ben ona ata derim işte ona ve zihniyetine ata derim işte . bazı komutanımsılar gibi yılllar yılı eğitim görererek kıç kılı kadayıf gibi olduğunda değil neden ?

kandan tabi ki kan temiz kan cesur kan iman gücüyle birleştimi gerisinide sen düşün tadından yenmez tadından . osmanlı budur işte . topla tüfek lafontenden masal bile olamaz yani !

onlar maddi şeyler madde de yok olmaya mahkum daha ne diyim . ama bak osmanlı hala var ve hazırlanıyor evel allah .
ardından be hey dürzü gelir.
saçma bir başlıktan ibarettir. bir çok liderden oluşan bir yapılanma sayesinde bugünlere geldik.
"olmasaydın olmazdık atammm <3 "
"baban kimdi bilemezdin şerefsiz"
"en son adam 1938 de öldü .s"
"1881-193&#8734;"
"babam şerefinle yaşa dedi o gün bugündür atatürkçüyüm"
"çok özledik"
" o olmasaydı adın papadopulos olurdu şerefsiz" vesaire vesaire ...
ulan adam kendisi kazanmadı o savaşı. Bütün düşman kuvvetlerini tek başına karşılasa, savaşı tek başına yürütse tamam, doğru. Ama orda şehit düşen dedelerinizede bu kadar haksızlık etmeyin. Bu vatan bir bütün olarak alınmıştır. Tek kişiye maal etmeyin.
rte olmasaydı olmazdık.

yani bu halde olmazdık.
atatürk olmasaydı olmazdık, içi boş bir laf. türkiye elbetteki yüzyıllar boyunca sömürü altında, işgal altında kalmayacaktı. bir lider çıkacaktı ve insanlar yine bağımsızlıkları için savaşıp kazanacaktı. ama bu atatürk ile olur x ile olur y ile olur. yalnız dikkat çekilmek istenen nokta şu ise; atatürk o şartlar altında çıkabilecek en iyi liderdi. din konusu yüzünden ülkenin bir kısmı sevmiyor, artık kabul etmemiz gereken bir gerçek. ama atatürk bu vatanı, vatanın içindeki insanları seviyordu ve ülkesini, vatandaşlarını hep daha iyiye çıkarmaya çalıştı. kısmen başardı da. ama dediğim gibi, atatürk olmasa olmazdık, biraz ucuz bir propaganda.
bu hesaba göre fatih sultan mehmet olmasaydı atatürk diye bir şeyde olmazdı ama bir ülkenin kaderinde zafer var ise illaki hasana mehmete mustafaya hüseyine maal olacaktır o .

yani bir ülkenin kaderinde zafer yoksa 1 milyon tane atatürk gelse dağ taş atatürk olsa atatürk solusakda netice asla değişmez ve o savaş kaybedilecektir anlatabildim mi ?

o yüzden o mantıkdan uzaklaşın dağılın yoksa türk milleti dağıtmasını çok iyi bilir sizi . son pişmanlık fayda vermez sonra .

kaldı ki başlık açarken zekayı ve aklı kullanmamak . bakın yok demiyorum kullanmamak yani akıl tembelliği etmek kesinlikle yok değil . olmaz olurmu öyle bir aklımız varki çok küçük veriler dahi saliseden

çok çok daha az yani an içinde bir çok yeri dolaşıyor . beyinde ben işte buna teknoloji derim öyle intel çift çekirdek 40 çekirdek, 1000 çekirdek, çekirdek ambarı filan ooo milyonlarca yıl gerisi oluyor onlar .

insan en akıllı canlıdır aklı yok olurmu . milyonlarca hücreyi bizim haberimiz olmadan yöneten akıla nasıl yok deriz .

ee peki nedir ? aklı kullanmamak tır . akıldan bol ne varki 7 milyar tane akıl var orda sorun yok bakalım kaç tanesi ne şekilde kullanılıyor .

yaratılış amacına uygun mu yoksa değil mi ? olay bu abi .

kimse kusura bakmasın beyin gibi bir teknolojiyi öyle tesadüfen oldu iradesiz güçsüz eylemsiz kendi kendine oldu işte diyenler kendilerini kandırırlar bana martaval okumasınlar aynı beyinden herkesde var

hepimiz insan formundayız yani insan kendini nasıl kandırır biliriz geçsinler bu işleri bak ilerde ölüm var konu kaydı ama olsun faydalı bunlar faydasını görmeseydim burayada yazmadım . düşünelim kullanalım beyin bunun için zaten .

onuda kendimize çevirmeyelim tembellik etmeyelim çünkü o çok çok önemli geminin dümeni gibi onu kullamadan geliştiremeyiz oda kendi kendine gelişmez meret . o kadarınıda biz yapalım değil mi .

bi zahmet .
Hayır 21. Yüzyılda Hâlâ Atatürk olmasaydı olmazdık diye düşünen insanlar var asıl şaşırtıcı olan bu. Bu ülkeye ne kattı ya da bu ülkeden neler götürdü tartışılır. Lakin Atatürk olmasaydı da olacağımız Hatta anamızin da babamızın da belli olacağı bariz. Bu ve türevi cümleleri körü körüne bağlanmış insanlar sarfedebilir diye düşünüyorum. Neyse sonuç itibariyle bir düşünce saygı duymak lazım.
Kemalist ideologlar toplumdan bedel istiyorlar. Olmayan minnetin bedeli! “Atatürk olmasaydı babanız belli olmazdı” sözünden milletin nasıl da tiksindiğini görmek istemiyorlar. Bu söz, kendileri de dahil 76 milyonluk milletin tüm bireylerine büyük hakarettir. Ecdada saygısızlıktır. Atatürk’ün silah arkadaşlarına, Seyit Onbaşı’ya, Fevzi Çakmak’a, Kazım Karabekir’e, Nene Hatun’a, Sütçü imam’a, Çanakkale’de hoşaf-ekmek yiyen Mehmetler’e hakarettir. Atatürk değil, fedakar müslüman ahalinin siper ettiği göğsü olmasaydı bu topraklardan çeker giderdik. Allah izin verdiği müddetçe yine var olurduk, belki başka topraklarda. Her kirli sözcüğünüzün içine Anadolu kadınının namusunu eklemeyin. “Rant” yiyeceksiniz diye tüm millete -çok özür dileyerek söylüyorum- “piç” muamelesi çekmeyin. Küfürbazlıkta öyle ileriye gittiniz ki marjinal olup çıktınız! Türklerin atası sadece M.Kemal değil, bu milleti ona düşman etmeyin. Bir kadıncağızın “Ben Başbakan’ın … kılıyım” sözünü önünüze gelen başörtülü, sakallı ve muhafazakar insanlara karşı silah olarak kullanmaktan da vazgeçin. Mal bulmuş mağribi ayaklarına yatmayın, basitleşmeyin!
Mustafa Kemal’e saygı duyulur, ama bu dayatmalarla olmaz. Atatürk olmasaydı elbet bir başka komutan olurdu. Atatürk olmasaydı Dersim katliamı yaşanmazdı, iskilipli Atıf Hoca asılmaz, islam dünyasının birliğini sağlayan Halifelik kurumu kaldırılmaz, alfabemiz bizim kanımızı dökenlerinkiyle değiştirilmezdi. Atatürk olmasaydı bal gibi de Kazım Karabekir olurdu! Atatürk olmasa CHP olmazdı. Eyvahhhh! O zaman Kılıçdaroğlu da olmazdı. Bak bu çok kötü olurdu işte. O zaman biz kime gülerdik! Kim merdivene ters biner, “Biz Başbakan gibi söz verip arkasında durmayız” deyip Kağıthane’yi kağıttan tepe’ye çevirirdi.
Cephede düşmanla savaşan bir Osmanlı paşası olan Mustafa Kemal’e saygı duyuyoruz. Ancak “minnet” ile anmalı mıyız? insanoğlu olarak “kullara” minnet etmek için bu dünyaya gelmedik. Nesimi’nin dediği gibi “Rızkımı veren Allah’tır, kula minnet eylemem!” Şimdi kalkmış bize “minnet et” diyorlar. Biz sadece Allah’a minnet ederiz, ondan şefaat dileriz, onun izniyle son peygamber Hz.Muhammed Mustafa’nın yolundan ve izinden gideriz. Hiç kimse bizim yolumuzdan zoraki gitmek zorunda değil, biz de hiç kimsenin yolundan “zoraki gitmeme” hakkına sahip olmalıyız. Yollar ayrı olsa da ortak haklarımız var: işkence görmeme hakkı, barınma, yaşama, özgürlük hakkı! Bu haklara karşılıklı saygı duyduktan sonra aynı devlet çatısı altında yaşamak “huzurlu” bir hale gelecektir. Bu dünyada hiç kimseye illa ki “Şu insanın izinden gideceksin” dayatması yapılamaz. isteyen kişi istediği dini seçebiliyor değil mi, bizim için Hak katında din islam’dır ve diğer dinler bizim yolumuz değildir. Hele de dinim islam’ı diyaloglara seremem. Dinler arası diyalog olmaz, git kiminle diyalog kuracaksan kur, ama Kur’an-ı Kerim’le başka kitapları birbirine cem’etme! Bundan sonrası karşılıklı saygıdır, saygı duymak “inanmak” demek değildir. Ben bir yahudiye mazlum müslümanların kanını dökmedikçe sonuna kadar saygı duyarım ki o da islam’a saygı duysun. Duyulan bu saygılardan ötürü ne bizler Museviliğe iman etmek zorundayız, ne de onlar islam’a iman etmek zorunda. islam’a iman etsin isteriz, ancak bunun için kafasını kıracak değiliz! Gönül ister ki tüm dünya Müslümanlığı seçsin ve Kuran’a uygun yaşasın. imtihan için geldik ve elbette zalimler olacak. Biz de zalimi kahretmek için dinimize daha çok sarılacağız. Yani kul hakkı yemeyecek, hırsızlık etmeyecek, yardıma muhtaç olana hılful fudul mantığı gereğince dinini, ırkını, cinsini sormadan yardım edeceğiz. Bir kişi yere mi düştü? işte biz ona Kemalist mi, ateist mi, geçmişi şöyle mi böyle mi bakmadan yardım edeceğiz. Önce yere düşeni kaldıracağız. Bir memur işyerinde çalışıyor ve diyelim ki solcu! işte biz o kişiyi ekmeğinden etmeyeceğiz.
Sayın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları! Gelin artık birbirimize dayatma yapmaktan, zoraki kabullerden vazgeçelim! isteyen dilediğine inansın ve bir işin başına ehli olan geçsin. Dayısı olan değil ehli olan geçsin. AK Parti bunu kısmen başardı, ancak hala bazı yerlerde dayı’ların hükmü var. Bunu da biliyoruz. Özellikle hukuk alanında öyle çok kaba’laşmış dayılar var ki milletin adalet duygusunu incitiyor. Artık bu kadar zulüm yeter. insanın insana yaptığını görüyorsunuz bunu hayvan hayvana yapmıyor.
işkencecilerden nefret ediyorum, insanları ekmeğinden edenlerden nefret ediyorum. Ve ben öyle nefret dolu bir insan da değilim! Lakin bu kişilerin zulmü beni ihtiyarlatıyor. Bir kişinin suçu varsa adalet ve hukuk ölçüsünde ceza almalıdır. Hiç ama hiç kimse işkence görmemelidir. Bu kişi hunhar bir katil de olsa “işkence” yanlıştır. Allah bu yetkiyi vermiyor. islam’da hiç kimseye işlediği suçtan ötürü kafasına vurun, ağzını dağıtın, elektrik verin, askılara asın demiyor! Bizimle tam zıt düşünenler ve ey Silivri’deki TC vatandaşları! Size bir işkence yapılıyorsa sadece bir işaretiniz yeter. Size işkence bitene kadar o cezaevinin kapısında yatmaya razıyım. Olur da bir gün yine eski kudretinize(!) gelirseniz, bu mazlum millete işkence etmeyiniz, onları ekmeğinden etmeyiniz. Artık bu ülkede insana yaraşır bir şekilde yaşamak ve yaşatmak istiyoruz. 76 milyon kişiden bir kişinin dahi O KiŞi KiM OLURSA OLSUN işkenceye tabii tutulmasına karşıyız. Müslüman işkence etmez, artık şu ideolojistler de, darbeciler de işkence düşüncesinden vazgeçsin!
(bkz: sen kahin misin)
(bkz: he canım he)
fatih sultan mehmet olmasaydı atatürkde olmazdı dolayısıyla türkiyede olmazdı .
doğrudur, atatürk olmasaydı bizler böyle rahat olmazdık. ayrıca;

(#14175725) kasma yavrum biz oradaki askerimizede, annemizede aynı saygıyı gösteriyoruz. ama anlamadığınız nokta şu ki, adam gibi bir komutan olmasaydı ne annem merminin üzerine yavrusunun örtüsünü örtebilirdi nede askerim şerefiyle savaşıp şehit olabilirdi. zira o insanları harekete geçirecek birisi olmalıydı ve o atatürkdü. anladın mı? aldı mı kalın kafan? it mi deseydim! senin dediğin gibi.
mantıklı olmayan tespit. diğer yandan; atatürk'ün varlığını da kanuni, fatih ya da hz. muhammed'e borçlu bilmek de bundan daha mantıklı değil. sonuç olarak birileri bir yerde birilerinin yerinde olacaktı ya da olmayacaktı, biz de belki olacaktık belki olmayacaktık. o kadar bağlantılı düşünüyorsanız sizin yaşamanız karşı büfeci sayesindedir. atatürk'ün 100 adımda yaptığı şeyi büfeci 100.000.000 adımda yapıp çok dolaylı bir yoldan katkı sağlıyor olabilir; böyle şeyler bilinemez. yani olmamız milyonlarca şeye bağlı. anlatımım başarılı olamadı belki ama anladınız siz onu.

edit: bir de şöyle bir durum var, olurduk ama daha farklı olurduk belki de. daha kötü bir yerde olabilmemiz gibi daha iyi bir yerde olabilme ihtimalimiz de var.
buradaki 'biz olmak' var olmaktan öte bir anlam taşıyorsa, çok da yadırganacak bir tarafı olmayabilir.
annesi ile atatürkün tanışıklığına atıfta bulunan kemalist söylemi. sürpriz değildir.
en az atatürk olmasaydı internet olmazdı tespiti kadar ucubedir.
Atatürk olmasaydı başkası olurdu.
hayatı biraz daha düşünerek nedeni, nasılı ve niçini düşünerek söylenmesi gereken bir sözdür.
bu şekliyle haddinden fazlasıyla ihtiyatsızca kurulmuş bir cümledir.
eğer öyle böyle olmasaydı ben o zaman nerede ve nasıl olurdum? hiç mi olmazdım?
acaba sorarlar mı ki kanuni, fatih ve niceleri yada hz.muhammed (sav) olmasaydı o olur muydu?
ama yok işte böyle bir mantık. adama götüyle gülerler benden söylemesi.