bugün

bugünün yazarlarıdır. yine hangi toynağınıza bastı diye sorulasılar.
(bkz: atam ne soktuysan hala çıkaramıyorlar)
atatürk üzerinden sözlükte ilgi çekmek için trollük yapan bebelerdir kanımca. ilgi çekmek böyle olmuyor be garibanlar.
şişman, kötü kokan, her yerinden sivilce fışkıran, hayatında eline karşı cinsin eli değmemiş, aile baskısı altında yaşayan, sigarayı bile gizli gizli içen, ilkokulu ite-kaka bitirmiş, beynindeki nöronları yan gelip yatmakta olan, sararmış donlu, donuk yüzlü, muhabbeti tat vermeyen insanlar topluluğudur.
http://www.uludagsozluk.com/k/yeter-adam-öldü/
kapansın artık bu konu.
atatürk'le kafayı bozmuş yazarlar değil, dikkat çekmeye çalışan yazarlar diyeceksiniz. dikkatinizi celbederim sayın sözlük ahalisi, hergün akşam 20:00-21:00 olana kadar sol frame tek konu üzerinden kilitleniyor. bunu yapan da sürekli yeni yazar olmuş 20-30 entarisi bulunan bir 8. nesil yazar oluyor. sırayla çaylak yapılıyor bunlar. yani gaza gelmeye gerek yok. geçen gün imamlardan gittik mesela. epilatör satan imam diye bile başlık açıldı*. önceki günlerde hz. muhammed'den gittik. o yüzden siklemeyiniz.
ülkemizde ölüye saygı denen olgunun atatürk için de geçerli olması gerektiğini unutuyoruz ölmüş bir insan kendini savunması söz konusu olamaz zaten olsa kimse konuşamaz. neden içki içermi, namaz kılarmı, haca gidermi gibi dini olgulara takılıp kalmışız. yapmış olduğu icraatların üstünü neden bu tür saçma şeylerle kapatmaya çalışıyoruz. atatürk cami imamı değildir yada hafız değildir yani ondan dini vecibeleri tamamiyle yerine getirmesini beklemek saçmalıktır. merak ediyorum sözlük yazarlarının kaç tanesi içki içmiyor, namaz kılmıyor, kabe ye gitmiyor. bizler içerken namaz kılmazken sorun yok ama atatürk yapınca olay çıkıyor. bir devlet adamının bir askerin görevi bellidir ve atatürk bu görevlerini başarıyla yerine getirmiştir önemli olan da bu değilmidir. insanları dini ve dinin gerektirdiği ibadetleri yapıp yapmadığına göre neden sorguluyorsunuz. başımıza birini seçerken onun ülkenin kalkınmasına faydası olacağına değil ibadetlerini düzgün yapıyormu, içki içiyormu diye bakıyoruz çok yanlışız.
sol tarafta görüldüğü üzre boktan boktan başlıklar açan yazardır.
her konuyu din'e getirip(kurban kesmiyor, oruç tutmuyor) kendileri ölmüş birisinin arkasından konuşmanın günah olduğundan haberleri yoktur.
düşünmeyi kişiler üzerinden yürüten düşünsel ergenlerdir. bir sonraki basamakta olaylar üzerinden akıl yürütecekler ve ömürleri kıfayet ederse de olgular üzerinden yürüme bahtiyarlığına erişeceklerdir. bu sebepten bırakalım nefes alsınlar gelişimlerini tamamlasınlar.
fena halde trollerdir. beyin yollarında enfeksiyon olması muhtemeldir.
atatürk'ün de hataları olabileceği akıllarından geçmekle kalmayan, bir de o hataları bulup dillendirebilen edepsiz, namussuz, şerefsiz, beyinsiz, vatan haini yazarlardır. yersen.
benim gibi yazarlardır ve haklı olan yazarlardır. şöyle bir düşünün, 7 yaşında en değerli varlığınız olan ailenizden, evinizden ayrılıp okula gidiyorsunuz. daha okuma-yazma bilmeden, bismillah demeden, açtığınız ilk kitabın ilk sayfalarında bir atatürk resmi ve onun da gençliğine hitabesi ile karşı karşıya geliyorsunuz. o günden sonra ölene kadar mezkur adam şöyle büyük adam, böyle ulu önder sloganlarıyla eğitiminize devam ediyorsunuz. 15-20 yıl bu şekilde eğitim sistemi ile saldırılara maruz kalıyorsunuz. saldırı mı? tabii ki saldırı, hem de en adi olanı. çünkü bu saldırıda karşı bir saldırı, karşı bir düşüncenin var olması mümkün değildir. atatürkçü olmayan bu ülkede tutunamaz. bir de buna uydurma bir tarih eklenince, yiyorsa atatürkçü düşünce karşıtı ol. bizi o kurtardı, o olmasa bilmem kimler ülkemizi işgal edecek falan filan. bu söylemlerle boğdular gençlerimizi. batıdan sipariş ettikleri sekülerizmi dayattılar bize. yine karşı düşüncelerin kafasını ezdiler tabii. kültürümüz, değerlerimiz bir anda değişti. toplum ahlaksızlaştı. suç oranları arttı. ama biz kurtulmuşuz. heyhat! bu mu kurtuluş? kimden, neyden kurtulduk? ingilizlerden mi? peki şuan toplumda belli bir statüye sahip ve ingilizler gibi düşünmeyen, yaşamayan kaç insan var? biz belki fiziki olarak işgal edilmedik, fakat zihinlerimiz, zihniyetimiz, kültürümüz, değerlerimiz işgal edildi. zaten bir halkın zihniyeti, kültürü, değerleri işgal edilmiş ise onu fiziksel olarak işgal etmeye gerek yoktur. sorun bunları atatürkçülere, hangisi bunun savunuculuğunu yapacak? ben hakkımı istiyorum. kemalist, seküler düşünceyle yıkanan çocukluğumu istiyorum. doğru, kafamı bozdum. çünkü siz de benim halkımın, kardeşlerimin zihniyetini, yaşayışını, anlayışını, ahlakını bozdunuz!

yanlız şu atatürkçülere saygı duyarım ki, onlar sadece atatürkçü düşüncenin ürettiği kitaplardan bilgi edinmeyenlerdir. her dünya görüşünün düşüncesini, tarih anlayışını okumuşlar, araştırmışlar ve tercihlerini atatürkçü düşünceden yapmışlardır. dayatmacı da değiller. bunlar az da olsa, düşüncelerine katılmasam da saygı duyarım. ancak bir de kör cahiller vardır ki, onlar kemalist anlayışın düşüncelerini ifade eden kitaplardan başka bir kitap, kemalist zihniyetin yazdığı tarihten başka tarih okumazlar. işte bunlar bağnaz ve gericilerdir.
bu ülkede başka dert yok gibi davranan sözlüğü lunaparka çeviren yazarlardır. atatürk anıtkabirde duruyor arkadaşım kimsenin laf ettiği yok. nedir bu sürekli akp li arkadaşlara laf vurma çabası.

atatürk'e hakaret olduğunda akp li olarak buna karşı çıkanlardan biri de benim. 25 milyon akp seçmenin alayı da atatürk düşmanı değil ki kardeşim.

geçmişe dönük yaşamak psikolojide bile kabul edilebilir bir durum değil. önemli olan geleceğe yönelik bu ülke için neler yapılabileceği. bu arkadaşlardan gözüme ilişenlerden bazıları aşağıda.

tengir bidon
sosyalist35
kafam bir milyon
totonok
tacirunn
true
rumeli71
elbette 25 milyon akp seçmeninin hepsi Atatürk düşmanı değil lakin, akp hükümetinin "iki ayyaş", " neyi ördün, yurdu demirağlarla biz ördük" vb. açıklamaları ve kadir mısıroğlu, mustafa armağan, yavuz bahadıroğlu gibi insan müsfettelerini destekler nitelikteki söylemleride hala aklımda.